HISTORIA

Dodatkowe propozycje z historii:

1. Edukacyjny portal historyczny Historia: poszukaj!  https://historiaposzukaj.pl  , a w nim między innymi "Katalog miejsc historycznych" (Poznań, Gniezno, Warszawa, Nowa Huta i in.). https://historiaposzukaj.pl/miejsca.html  

2. 20 lekcji interaktywnych przygotowanych przez zespół portalu Historia:poszukaj! https://platforma.historiadlapolonii.pl/classrooms/hzd/3

3.  Kanał na YouTube o architekturze i historii  - GOOD IDEA (m.in.  świetne odcinki o ufundowanym przez Zamoyskiego "mieście idealnym" -  Zamościu i katedrze gnieźnieńskiej. Wybór odcinków o architekturze polskiej.

4. Cykl filmów edukacyjnych Narodowego Instytutu Dziedzictwa i TVP Kultura
„Szlakiem miejsc niezwykłych: pomniki historii” to kilkuminutowe filmy prezentujące obiekty znajdujące się na liście pomników historii.

RELIGIA

Propozycja katechetów dla dzieci i rodziców - Duchowa Apteczka

ĆWICZENIA Z WŁASNYM CIĘŻAREM CIAŁA

Podajemy link w, którym znajduje się zbiór ćwiczeń z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała. Jest to bardzo trudny okres zarówno dla nauczycieli jak i uczniów lecz nie możemy zapominać o aktywności fizycznej.
Zespół nauczycieli WF

Link: https://www.transfernow.net/G59ZiJ032020

W- F - ćwiczenia z muzyką

Prezentujemy aktywność fizyczną w formie ćwiczeń z muzyką. Można poćwiczyć i trochę potańczyć. Świetna okazja do tego, aby zaszaleć razem ze swoimi pociechami i wspólnie wycisnąć z siebie trochę potu.
Gorąco zachęcam i życzę udanej zabawy. Link poniżej.

nauczyciel w-f: Oskar Stankowiak

https://vimeo.com/showcase/6880106

GIMNAASTYKA DLA KLAS I - III i IV - VIII

Wejdź w link:

https://damianrudnik.com/lekcja-wf-w-domu-zagraj-i-cwicz-podstawowka-i-liceum/?fbclid=IwAR3aQVS7tv7DWbBoRQkxwRvQb8reVjD6LwuAvOrzijWPHO4xBVyFqnkF0Cc 

a będziesz się świetnie bawił i doskonale rozwijał fizyczne umiejętności.

W- F: ALFABET ĆWICZEŃ

Szanowni RODZICE zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazywanie podanych wiadomości dzieciom i zachęcanie ich do zabawy.

Dzisiaj (18 marca) obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, a więc pobudzamy swoje szare komórki do myślenia i działamy! Na dzisiaj i nie tylko przygotowałem dla PAŃSTWA I WASZYCH POCIECH Alfabet Ćwiczeń. Już mówię o co chodzi. Zabawa polega na tym, że dostaniecie Państwo ode mnie link, który trzeba pobrać i zapisać. W pliku znajduję się zestaw ćwiczeń do wykonania w domu i nie tylko.
Opiszę również przykładową zabawę, którą mogą Państwo wykorzystać u siebie, ale zachęcam również do tworzenia własnych pomysłów. Ja też chętnie się czegoś nauczę od Was i od Dzieci, dlatego czekam na wspaniałe, kreatywne pomyślunki. Adres email, na który można opisywać te zabawy i wszystkie inne, które przyjdą Państwu do głowy: oskar.stankowiak95@gmail.com
Ale przechodzimy już do zabawy, oto moja propozycja!
Alfabet ćwiczeń - gra w scrabble
Macie Państwo 10 min na pokazanie jak największej ilości figur i ćwiczeń podanych w pliku, a druga osoba jest sędzią i decyduje czy dane ćwiczenie było poprawnie pokazane, jeśli tak to osoba zapisuje sobie literkę alfabetu na kartce. Później role się odwracają i tak gdy pierwsze pokazywało dziecko tak teraz rodzic musi pokazać jak najwięcej liter i tak samo zapisuje sobie swoje litery na kartce. Pamiętajmy 10 min dla każdego z osobna. Po tym jak mamy zapisane swoje litery następuje układanie słów przez kolejne 5 min, ale tylko z tych liter, które masz na kartce. Nie zapominamy o elemencie rywalizacji dla chętnych kto ma więcej słów ten wygrywa.

Zaangażujcie rodzeństwo jeśli jest i wszystkich członków rodziny. Powodzenia.

Oto link:

https://lookaside.fbsbx.com/file/Alfabet .pdf?to...

JĘZYK NIEMIECKI IV - VIII

Propozycja dla klas IV - VIII

JĘZYK NIEMIECKI dla klas II i III

Propozycja nauki j. niemieckiego dla uczniów klas II-III, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach z tego przedmiotu. 

Wystarczy wpisać do przeglądarki adres: https://www.dzwonek.pl/accounts/login, a następnie podać login (zanetatorz), hasło (nauczaniezdalne) i działać :-)

Znajduje się tam mnóstwo propozycji zadań interaktywnych, które mają na celu utrwalenie wiadomości z podręczników, które przerabiamy.

ORTOGRAFIA dla klas I - III

Teraz radzimy poćwiczyć i utrwalić ortografię. Propozycja nauczycieli znajduje sie na stronie:  https://dyktanda.online/app/ . Jest to aplikacja z ćwiczeń ortograficznych dla klas 1-3.

JĘZYK ANGIELSKI dla klas I - III

Dla młodszych uczniów proponujemy stronę https://www.gamestolearnenglish.com/ Obsługa strony mimo instrukcji w języku angielskim jest bardzo intuicyjna i nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego.

Quiz sportowy dla dzieci oraz dla ich rodziców. Jest to bardzo dobra okazja, aby sprawdzić swoją widzę na temat sportu. Dla dzieci i dla rodzica, ponieważ to rodzice są największą skarbnicą wiedzy dla swojego dziecka, a świadomy rodzic znający kilka podstaw dotyczących sportu to dla dziecka bardzo duże wsparcie. Mam nadzieję, że rodzice chętnie podejmą to wyzwanie i sprawdzą się w roli eksperta sportowego jednocześnie zachęcając swoje pociechy do pogłębiania wiedzy. Jeśli czegoś nie wiesz, nie bój się spytać lub poszukać informacji. Jeśli ktoś nie ma adresu do p. Oskara Stankowiaka, może odpowiedzi przesłać do swego wychowawcy z prośbą o przesłanie do p. O. Stankowiaka. QUIZ-SPORTOWY.docx

JĘZYK ANGIELSKI dla klas VI - VIII

Na stronie https://engly.pl/ znajdują się zadania z języka angielskiego, dużo zadań z nastawieniem na egzamin ósmoklasisty.

WIRTUALNA TABLICA - PADET dla I - III

Padlet - to ciekawa propozycja dla klas I - III. Padlet jest wirtualną tablicą. Możemy na niej umieszczać wiadomości dla kolegów i uczniów. To proste w obsłudze narzędzie może także służyć jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, prostych konkursów, wspólnych opowieści, otrzymywania informacji zwrotnej, czy składania życzeń. Zastosowań może być bardzo dużo. Wejdź na stronę: https://padlet.com/sp2sala17/Bookmarks. Czekają na ciebie ciekawe propozycje.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Polecamy pomysł na samodzielną zabawę w domowych warunkach. Wejdź na stronę: https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-

MATEMATYKA

Rok 2020 jest rokiem matematyki. Może skorzystacie z naszej propozycji. Ciekawa gra matematyczna znajduje sie pod linkiem: Square it! Układanie kwadratów - GWO - Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

GEOGRAFIA

Propozycje do geografii:

1) Linki do gier geograficznych:
https://www.toporopa.eu/pl/
https://gry-geograficzne.pl
2) Rolnictwo uporządkowanie pojęć
https://wordwall.net/pl/resource/892270
3) Rolnictwo Danii i Węgier https://wordwall.net/pl/resource/892185
4) Produkcja energii elektrycznej - wybrane państwa Europy https://wordwall.net/pl/resource/819058
5) Półkule i południki (klasa V) https://wordwall.net/pl/resource/884368