15.04.2021 r. - Teatralna przygoda w klasie 1a

Klasa w ramach tygodnia pracy o teatrze jeden dzień poświęciła zapoznaniu się z pracą animatora teatralnego.Następnie obejrzała film, w którym lalkarz pokazał i omówił wszystkie rodzaje lalek występujące na deskach teatru lalkowego. Po zdobyciu tej wiedzy obejrzeliśmy spektakl Teatru Cieni „Trzy małe świnki”. Występ bardzo nam się spodobał, dlatego też zaproponowałam stworzenie samodzielnego Teatru paluszkowego „Trzy świnki”. Dzieci do stworzenia przedstawienia wykonały samodzielnie prace z rękawic. I tak powstały teatrzyk przedstawiły swoim najbliższym- niektórzy rodzicom, niektórzy rodzeństwu a jeszcze inni kuzynostwu. Zabawa była przednia

14.04.2021 r. - Miłość ukrzyżowana

Przygotowując się do przeżywania wydarzeń Wielkiego Tygodnia Uczniowie klas 2 wykonywali na zajęciach z religii prace plastyczne. Mieli oni do wyboru dwie techniki pracy: mozaika lub wydzieranka. Na żółto-pomarańczowo-czerwonym tle Dzieci umieściły postać Pana Jezusa – Miłość Ukrzyżowana. Brawa dla Uczniów za ogromne zaangażowanie i piękne prace!

Więcej zdjęć w galerii

14.04.2021 r. - Klasa 3a i 3b z wizytą z bibliotece

31 marca z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci klasy 3a i 3b udały się z wirtualną wizytą do Biblioteki Publicznej w Bninie. Dzięki platformie Teams, uczniowie spotkali się z paniami bibliotekarkami: Klaudyną Przybylską - Pawłowską i Anną Kamińską. Ponieważ Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, bibliotekarki przybliżyły dzieciom sylwetkę duńskiego baśniopisarza i zaprezentowały jego bogatą twórczość. Zdecydowana większość uczniów zna piękne baśnie Andersena i chętnie je czyta. Podczas spotkania pani Klaudyna przeczytała jedną z baśni pt. “Słowik”, a pani Anna wzbogaciła treść scenografią z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że twórczość Hansa Christiana Andersena zawarta w baśniach ma głęboki sens i ponadczasową wartość. Tytułowy słowik przypomniał dzieciom, że największym skarbem na świecie są przyjaciele, na których można liczyć i którym można zaufać. Wirtualne spotkanie w bibliotece urozmaiciło codzienną naukę zdalną.

Wychowawczynie: Irena Żyto, Izabela Biernacka

Więcej zdjęć w galerii

08.04.2021 r. - Rok Świętego Józefa

W ramach Roku Świętego Józefa ogłoszonego przez Papieża Franciszka uczniowie klas 4-6 na jednej z lekcji religii po zapoznaniu się z życiorysem św. Józefa ćwiczyli cnoty wytrwałości, dokładności i staranności wykonując kolorowankę online:) Jak się okazało wymagało to od uczniów tych wszystkich cech, które posiadał Św. Józef:)

Dla chętnych chcących się zmierzyć i podjąć wyzwanie zapraszam do wykonania w domu takiej kolorowanki klikając na link:

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/jezus-chrystus-syn-ciesli?colore=online#

Oto wyniki pracy uczniów - galeria

Monika Czubanowska

01.04.2021 r. - Wielkanocna lekcja informatyki

Z okazji nadchodzących świąt uczniowie z klasy 3a i 3b na lekcji informatyki zaprojektowali i wykonali wielkanocne kartki. Nabyte umiejętności pozwoliły im stworzyć ciekawe grafiki. Życząc wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i radości Świąt Wielkanocnych prezentujemy najciekawsze kartki naszych uczniów.

Więcej prac w galerii

01.04.2021 r. - Życzenia wielkanocne od klasy 1a

prev next

30.03.2021 r. Konkurs plastyczny "Osterkarte" dla klas 4-8 z j. niemieckiego

Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną został właśnie zakończony. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem!!! Wszystkie kartki były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Jednak można było wybrać tylko 3 najlepsze prace. Do grona laureatów należą: Anna Krawczyk (klasa 7a) 1 miejsce, Oliwia Trojanowicz (klasa 7d) 2 m-ce oraz Maja Walecka (klasa 7c) 3 m-ce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Franek Wachowiak (kl.5), Marcelina Andrzejewska (kl.4b) oraz Julka Zgarda (kl.7b). Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału i zapraszam do kolejnych "polsko-niemieckich" konkursów.

Zapraszam również do obejrzenia galerii z pięknymi pracami naszych uczniów.

Organizator: Paulina Tórz

29.03.2021 r. - Święty Józef

W związku z ogłoszeniem przez Ojca Świętego Roku Świętego Józefa, dzieci z grupy „0” na jednej z lekcji religii poznały życie tego Świętego. Służył temu teatr kamishibai i historia Jego życia jako Opiekuna Pana Jezusa tu na ziemi. Jakim wyjątkowym Człowiekiem musiał być Święty Józef skoro sam bóg wybrał Go do tego, by wychowywał wraz z Maryją Bożego Syna – Pana Jezusa.

Dzieci wykonały na kliszach fotograficznych sceny z życia Świętego Józefa. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

28.03.2021 r. - Rakietą w kosmos

W marcu w klasie 3a zrobiło się kosmicznie i magicznie. Uczniowie wyruszyli na podbój Wszechświata. Podczas zajęć utrwalali wiadomości o Układzie Słonecznym, poznali sylwetki astronautów - Neila Armstronga, który jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu i Mirosława Hermaszewskiego, jedynego Polaka w historii Polski, który odbył lot w kosmos. Poszerzyli swoje słownictwo o nowe pojęcia związane z kosmosem takie jak: astronomia, meteoryt, galaktyka, gwiazdozbiory, planeta, grawitacja. Dzieci zainspirowane podróżami kosmicznymi stworzyły niesamowite maszyny, wykazując się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, a przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem podczas pracy. Do wykonania pojazdów kosmicznych większość uczniów wykorzystała surowce wtórne. Na tym jednak się nie skończyło. Chętni uczniowie wykonali makiety Układu Słonecznego. Powstały małe arcydzieła. Gratuluję wszystkim wykonania wspaniałych prac. Efekty uczniowskich prac można zobaczyć poniżej.

Wychowawca: Izabela Biernacka

24.03.2021 r. - Teatr lalek

1c w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca oraz realizowanego projektu „Z kulturą mi do twarzy” postanowiła zgłębić tajniki teatru. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami teatrów. Obejrzeli Legendę o smoku wawelskim przedstawioną w formie japońskiego papierowego teatrzyku kamishibai. Wzbogacili również słownictwo związane z teatrem. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudziły lalki teatralne czyli pacynki, kukiełki i marionetki. Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie kukiełki, która po powrocie do szkoły stanie się bohaterem klasowego teatrzyku.

Więcej prac w galerii

wychowawczyni: A. Rzońca-Tomczak

22.03.2021 r. - Tydzień mózgu (15-21.03)

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Tygodniu Mózgu. W tym roku zajęcia odbyły się w formie online. Zorganizowane były przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie mieli do wyboru ponad 70 wykładów, warsztatów, oraz gry, quizy, escape-roomy i materiały wideo. Nasi uczniowie kolejny raz pokazali, że są miłośnikami mózgu i poszerzali swoją wiedzę z zakresu neurobiologii. Uczestniczyli między innymi w zajęciach: "Lekcja neurobiologii, czyli jak działa mózg", „Zwierzęta i ich niesamowite mózgi”, "Inteligencja kruka i jego rodziny”, „Umysł estetyczny, czyli jak mózg spostrzega i tworzy sztukę”, "Śluzowce - biologiczny komputer", "Jak to jest mieć 9 mózgów". W załączniku notatki naszej zdolnej młodzieży dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wykładach, a chcieliby zgłębić tajemnicze dla nich zagadnienia.

Arkadiusz Dobosz

13.03.2021 r. - Ogrodnicy z 1c

Zbliża się wiosna, czas odnowy i budzenia się życia po długiej, srogiej i wyczerpującej zimie. Nasze organizmy spragnione są nowalijek, witamin, dlatego mali ogrodnicy z 1c postanowili założyć hodowlę szczypiorku i rzeżuchy na klasowym parapecie. Szczypiorek jest bardzo wartościowym ziołem, ponieważ zawiera w swoim składzie dużo witamin, takich jak: C, B1, B2 czy kwas foliowy oraz cenne dla organizmu pierwiastki jak: potas, chlor, wapń, fosfor oraz olejki eteryczne. Jego słony smak pozwala używać go zamiast soli. Co więcej szczypiorek ma działanie bakteriobójcze i pobudza apetyt, więc zalecany jest niejadkom. Rzeżucha to kolejne zioło, które pojawiło się w naszej hodowli. Zawiera duże ilości witaminy C, A, B, PP i K oraz ważne pierwiastki takie jak: żelazo, magnez, jod, czy chrom. Dzięki tej hodowli uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat roli ziół w codziennym menu, a prowadzenie obserwacji pozwoliło im zaobserwować, jakie potrzeby mają rośliny do prawidłowego rozwoju i wzrostu.

Więcej zdjęć w galerii

Opracowała: Agnieszka Rzońca-Tomczak

08.03.2021 r. - Dzień Kobiet w klasie 1a

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy wręczyli dziewczynkom piękne torebki z Myszką Mini. Pamiętali także o Paniach nauczycielkach. Rodzice zorganizowali z okazji tego dnia drobny poczęstunek dla całej klasy.

Wychowawca: Arleta Rauk

Więcej zdjęć w galerii

08.03.2021 r. - Projekt "Bieg po zdrowie - wolni od dymu tytoniowego"

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w projekcie "Bieg po zdrowie - wolni od dymu tytoniowego". Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniów na problem związany z nałogiem palenia papierosów i zwiększenie ich świadomości na temat skutków palenia papierosów. W ramach przeprowadzonych lekcji uczniowie poznali skład papierosów, skutki palenia papierosów, wpływ uzależnienia na zdrowie i życie człowieka, definicje palacza biernego, czynnego. Uczniowie podczas zajęć odegrali scenki online, ucząc się asertywności, stosując metody zacinającej się płyty, zasłony dymnej oraz metody zadawania pytań. Na zakończenie projektu w ramach podsumowania, uczniowie wykonali piękne plakaty, w których przedstawili problem uzależnienia od palenia papierosów i w twórczy sposób pokazali jak palenie papierosów szkodliwie wpływa na zdrowie człowieka. Prace uczniów można oglądać w galerii.

Arkadiusz Dobosz

8.03.2021 r. - Frauentagskarten - kartki z okazji Dnia Kobiet

8 marca to jeden z kilku wyjątkowych dni w roku. W tym dniu obchodzimy Dzień Kobiet...
Samo święto ma długą tradycję. Jej początków należy szukać w 1909 r. w Stanach Zjednoczonych, kiedy to 28 lutego po raz pierwszy obchodzono święto wszystkich pań. Obecnie w wielu krajach Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem..

A jak obchodzi się Dzień kobiet w Niemczech?

W Niemczech Dzień Kobiet, czyli Frauentag , jest obchodzony od 1911 roku. Dzięki zaangażowaniu Clary Zetkin i Käte Duncker święto to zostało oficjalnie wpisane do kalendarza. Tak jak u nas w Polsce mężczyźni w tym dniu wręczają znajomym kobietom – babciom, matkom, żonom, siostrom czy koleżankom kwiaty i drobne upominki.

Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o tym święcie i przygotowali piękne laurki oraz kartki z okazji Dnia Kobiet i to w języku niemieckim. Młodsze klasy oprócz ślicznych kartek ,nauczyły się piosenki w języku niemieckim dla swoich mam, babć czy cioć. W klasach starszych uczniowie przygotowali Frauentagskartez pięknymi życzeniami w języku niemieckim.

Wszystkim kobietom w tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkiego najlepszego !

Poniżej zapraszam do obejrzenia galerii z ciekawymi pracami uczniów.

Opracowała: Paulina Tórz

07.03.2021 r. - Ziemia naszym domem

W ramach tygodnia, w którym zajmowaliśmy się ekologią dzieci z klasy 1a w temacie: „Mamy sposoby na śmieci” wykonały projekty ekologicznych potworów, które miały za zadanie „pożerać” śmieci. Na początku dzieci dokonały wyboru z jakich surowców wykonają swoje prace. Były to śmieci, które nadają się do recyklingu, takie jak kartony, plastikowe butelki, kubeczki, koreczki, papierowe rolki. Następnie zaplanowały etapy powstawania swoich prac. Potem koordynatorzy przydzieli poszczególnym dzieciom zadania do wykonania. I tak w wykonaniu chłopców pod nadzorem koordynatora Maksa powstał potwór „Ekolog”, który pożera plastiki. W wykonaniu dziewczynek pod nadzorem koordynatora Liliany powstał potwór „Śmiecio”, który pożera papiery. Kilku chłopców wykonało też pożeracze baterii. Klasa w wykonanie projektów była bardzo zaangażowana. Praca w zespołach sprawiła dzieciom dużo radości i satysfakcji z podjętego wspólnego działania.

Wychowawca: Arleta Rauk

Więcej zdjęć w galerii

07.03.2021 r. - Warsztaty szycia ręcznego

W lutym rozpoczęły się warsztaty szycia ręcznego. Odbywają się one we wtorki rano oraz środy w godzinach popołudniowych. Dzieci doskonale sobie radzą, a podczas kolejnych warsztatów można zauważyć, jak rozwinęły swoje umiejętności.

W galerii umieszczonych jest kilka zdjęć pokazujących rezultaty pracy uczniów. Zapraszam do obejrzenia.

Jednocześnie mam prośbę: jeśli posiadają Państwo zbędne tkaniny bądź filc, nici oraz naparstki, to chętnie przyjmiemy je do dalszych ćwiczeń.

Iwona Kamińska

06.03.2021 r. - Sukces naszej uczennicy

Serdeczne gratulacje dla Anny Kucharskiej z klasy 8a. Laureatki konkursu Science lubię to!  Ania zakwalifikowała się do etapu finałowego kuratoryjnego konkursu Science lubię to, który składał się z dwóch części. Część praktyczna polegała na zaprojektowaniu doświadczenia, w którym Ania zbadała wpływ dwutlenku węgla na tempo fotosyntezy. Część teoretyczna odbyła się 6 marca o godzinie 9.00 w formie testu online. Ania zmierzyła się z zagadnieniami z zakresu biologii, fizyki, chemii oraz geografii. Uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce  uzyskując tytuł laureata konkursu. Oprócz otrzymanego dyplomu Ania uczestniczyła również w wykładzie pt "słodki genom" zorganizowany przez organizatorów konkursu.

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania.

Arkadiusz Dobosz

A tutaj można obejrzeć doświadczenie Ani.

05.03.2021 r. - Klasowe Święto Kapelusza w 1c

5 marca w klasie 1c odbyło się Klasowe Święto Kapelusza. Tego dnia uczniowie przybyli na zajęcia w rozmaitych nakryciach głowy. Dziewczynki i chłopcy dumnie paradowali w swoich kolorowych kapeluszach, przepaskach i czapkach. Oprócz pokazu i opisu nakrycia głowy, uczniowie mieli za zadanie samodzielne wykonać kapelusz z papieru, według instrukcji. Co niektórzy bardzo się męczyli, ale ostatecznie wszyscy prawidłowo wykonali zadanie. Co więcej, pięknie przyozdobili swoje nowe nakrycia głowy. U chłopców na kapeluszach pojawiły się dinozaury, pająki, natomiast dziewczynki swoje plastyczne wytwory przyozdobiły cekinami, brokatem i piórami. Na koniec zajęć była sesja zdjęciowa, w której wszyscy z radością uczestniczyli.

Więcej zdjęć w galerii

Opracowała: A. Rzońca-Tomczak

03.03.2021 r. - Tajemnice teatru

Klasa 1a w dniach 18-19.02.2021 r. zrealizowała temat "Tajemnice teatru" w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy".

W pierwszym etapie zadania klasa obejrzała filmy:

Jak powstaje spektakl teatralny? - YouTube – film przybliżył nam etapy powstawania teatru.

Wirtualny spacer po teatrze Groteska - YouTube gdzie Bartosz Olszewski - aktor tegoż teatru oprowadził nas po kuluarach teatru omawiając poszczególne pomieszczenia i osoby, które pracują nad tym, by spektakl powstał.

W drugim etapie podsumowaliśmy sobie wiedzę zdobytą dnia poprzedniego i wtedy dzieci same omówiły rodzaje teatru, budowę teatru, osoby związane z teatrem jak i wszystkie niezbędne elementy przyczyniające się do tego by spektakl mógł być wystawiony na scenie.

Wychowawca: Arleta Rauk

Więcej zdjęć w galerii

1.03.2021 r. - Kredki, pisaki, kredy dla dzieci z Afryki

Klasa 1 b po raz kolejny pokazała, że warto pomagać. Tym razem zbieraliśmy kredki, pisaki, ołówki, kredy dla dzieci z Afryki. Każdy z nas wie, że szkoła na tym kontynencie znacznie różni się od tej, do której my uczęszczamy. Nasze dary to kropla w morzu potrzeb, ale czujemy się dumni, że mimo młodego wieku potrafimy otworzyć nasze serca na pomoc drugiemu człowiekowi.

28.02.2021 r. - Podsumowanie akcji charytatywnej "Miesiąc zbiórki nakrętek dla Olusia Nowackiego"

Uczniowie naszej szkoły wraz z swoimi rodzinami kolejny raz udowodnili, że mają ogromne serca. Olek Nowacki od miesięcy walczy z chorobą, a my postanowiliśmy mu w tym pomóc. Na przełomie stycznia oraz lutego zbieraliśmy nakrętki- dla nas to tak niewiele, a dla chłopca każda złotówka to mały krok do wielkiego celu, którym jest odzyskanie zdrowia. Dzięki zaangażowaniu szkolnej społeczności udało się nam zebrać ponad 120 kilogramów plastikowych nakrętek. Akcja nie tylko wsparła Olka, ale również naszą planetę! Recykling oczywiście mamy już we krwi, ale od teraz wielu z nas wie, że miejsce nakrętek nie jest w koszu.

26.02.2021 r. – Częściowa realizacja projektu „Z kulturą mi do twarzy” w klasie Id

W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy I d zrealizowali temat „Paleta barw”. Najlepszą osobą do przedstawienia dzieciom tego tematu, była mama Filipa, której malarstwo jest bardzo bliskie. Temat został przekazany w bardzo ciekawy sposób. Uczniowie świetnie się bawili, malując wspólnie obraz na płótnie pod czujnym okiem Pani Ewy. Gdy skończyli, każdy namalował swój własny obraz na kartce przedstawiając wybraną paletę barw. Zabawa była świetna! Nie brakowało uśmiechów, radości dzieci nie było końca!  Zapraszam do obejrzenia dzieł uczniów klasy Id.

Wychowawca- Marika Płóciniczak-Grobelna

Więcej zdjęć w galerii

26.02.2021 r. - Dzień dinozaura w 1b

26 lutego klasa 1b świętowała Dzień dinozaura. Najpierw obejrzeliśmy krótką prezentację przedstawiającą życie dinozaurów. Dowiedzieliśmy się co jadły, kiedy żyły czy jak się rozmnażały. Poznaliśmy wybrane gatunki dinozaurów, np.: stegozaur, tyranozaur, diplodok, triceratops. Uczniowie Alan oraz Antoni przynieśli gumowe figurki dinozaurów i opowiedzieli nam kilka ciekawostek z nimi związanych. Filip przygotował dla nas karty pracy i gry. Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie własnego dinozaura. A tak się bawiliśmy i pracowaliśmy ...

Wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

24.02.2021 r. - IIIc w poszukiwaniu wiosny

W piękny, ciepły i słoneczny dzień klasa III c udała się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Idąc Promenadą i słuchając ćwierkających ptaków, aż trudno uwierzyć, że to luty. Ogrzewały nas promienie słońca a spacerujący promenadą mieszkańcy pozdrawiali nas uśmiechem. Każdy z pewnością tęskni już za taką pogodą. Błękit nieba i słoneczko dodają sił i energii. Zadowoleni i radośni wróciliśmy do szkoły na dalsze lekcje.

Małgorzata Grzelczak

23.02.2021 r. - Pamiętamy o tych, którym zawdzięczamy wolność

Od wielu pokoleń nasza szkoła opiekuje się grobem Powstańców Wielkopolskich znajdującym się na cmentarzu w Bninie. Pochowani są tam ludzie, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Także w tym roku szkolnym kolejne klasy dbają o porządek na tym grobie. 23 lutego b.r. zgodnie z harmonogramem dyżurów, na pobliski cmentarz udała się klasa III b. Zapalono znicze oraz w intencji poległych odmówiono "wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...".

17.02.2021 r. - Walentynki w 3a

Walentynki były dniem, który przypomniał nam o potrzebie wyrażania uczuć względem drugiego człowieka. To święto okazało się doskonałą okazją, aby porozmawiać z dziećmi co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak wzajemnie sobie pomagać, czy wspierać się w chwilach niepowodzeń. Tego dnia uczniowie obdarowali siebie miłymi słowami, walentynkowymi laurkami i słodkimi lizaczkami. Podczas śniadania zjedli „zdrowe” ciasteczka, upieczone przez mamę Bartosza. Na koniec mama Tymona przygotowała dla wszystkich pamiątkową sesję fotograficzną. A oto kilka przyjacielskich fotografii.

Więcej zdjęć w galerii

17.02.2021 r. - Kiedy uczeń staje się nauczycielem...

Prawie każdy uczeń marzy, aby choć na chwilę spróbować swoich sił w roli nauczyciela. Uczniowie klasy 2b postanowili zaprezentować swoje talenty wychowawczyni oraz kolegom i koleżankom.Jako pierwsza swoją pasją postanowiła zarazić nas Julka, która uwielbia grę na pianinie. Każde dziecko spróbowało swoich sił pod nadzorem doświadczonej koleżanki.Mieliśmy również okazję posłuchać gry Marysi na ukulele. Już marzymy o wspólnych ogniskach! Natomiast Oliwier T. pokazał nam różne triki, które doskonale opanował jako członek jednej z drużyn piłkarskich. Podczas meczów każdy marzy, aby znaleźć się w jego drużynie. Jeśli ktoś pragnie poczuć się bezpiecznie z pewnością zagwarantują mu to Oliwier H. Filip oraz Alicja, którzy pokazali nam podstawowe ruchy w taekwondo. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem nazw, których nie jesteśmy w stanie powtórzyć. A przecież to dopiero początek, bo każdy ma swój talent.

Więcej zdjęć w galerii

17.02.2021 r. - Wyniki konkursu „Strażnik Internetu”

Dnia 11 lutego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, skierowany dla uczniów z klas I – III “Strażnik Internetu”. Do organizatorów wpłynęło 20 prac. Wszystkie były ciekawe, dlatego wybór najlepszych okazał się niezwykle trudny. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Weronice Marciniak, miejsce drugie zajęła praca Barbary Wachowiak, na miejscu trzecim znalazła się praca wykonana przez Ignacego Białasa. Przyznano dwa wyróżnienia dla Magdaleny Krawczyk i Szymona Węglarza. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonanie prac i wykazanie się ogromną wyobraźnią.

Więcej prac w galerii

16.02.2021 r. - PODKOZIOŁEK w klasie III b

16 lutego b.r. uczniowie klasy III b zgodnie z wielowiekową tradycją żegnali karnawał. Podkoziołek, to ostatnie chwile zabawy przed czasem wyciszenia, skupienia, czyli przed okresem Wielkiego Postu. Była to jedyna, w tym roku, okazja do zaprezentowania karnawałowych strojów. Tego dnia suto zastawiano też stoły. Pyszności pojawiły się także w 3b. Smakowita pizza oraz rewelacyjne pączki ucieszyły podniebienia dzieciaków. Dbając o figurę, po konsumpcji trzeba było „spalić” kalorie. Pojawiła się ku temu rewelacyjna okazja w czasie świetnej zabawy tanecznej, którą obrazują zdjęcia. A jak przykro zrobiło się po piosence: „to już jest koniec, nie ma już nic…” wiedzą tylko „imprezowicze” obecni na „podkoziołku”.

Miejmy nadzieję, że za rok korona wirus będzie już tylko wspomnieniem. A karnawał rozszaleje się balami i hucznymi zabawami – tego sobie życzmy!

Więcej zdjęć w galerii

16.02.2021 r. - Olimpusek – sesja zimowa już za nami

16 lutego 2021 roku chętni uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK. Zintegrowany test składał się z dwudziestu jeden pytań o różnym poziomie trudności. Zadania sprawdzały wiedzę uczniów z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Zgodnie z regulaminem pierwszakom polecenia czytał nauczyciel. Wszyscy uczestnicy olimpiady z ogromnym zaangażowaniem i w wielkim skupieniu rozwiązywali zadania. Trudno powiedzieć, co sprawia dzieciom większy problem: rozwiązywanie zadań testowych, czy oczekiwanie na wyniki, które dotrą do nas w terminie do 31 marca b.r.

Uczestnicy sesji zimowej jeszcze nie ochłonęli z emocji, a już ogłoszono zapisy do sesji wiosennej OLIMPUSKA, do udziału w której serdecznie zapraszają Izabela Biernacka i Irena Żyto

16.02.2021 r. - Klasa Id podczas zimowego szaleństwa

Zima w tym roku płata nam figle, raz jest ciepło, a raz bardzo mroźno. Opady śniegu nie odpuszczają, dlatego uczniowie klasy I d postanowili wykorzystać uroki zimy - zamienili salę gimnastyczną na prawdziwe, zimowe szaleństwa i wybrali się na dwór, na szkolne boisko. Zimowym zabawom na świeżym powietrzu nie było końca – dzieci świetnie się bawiły, rzucały śnieżkami, ale przede wszystkim jeździły na sankach. Miały ogromną frajdę. Pogoda dopisała, padał śnieg… Zobaczcie jak się bawiliśmy.

Wychowawca: Marika Płóciniczak-Grobelna

Więcej zdjęć w galerii

15-22.02.2021 r. - Misyjna Walentynka

W dniach 15-22 lutego 2021 roku odbyła się  “Misyjna Walentynka”. Uczniowie  naszej  szkoły zbierali mydełka dla fundacji Redemptoris, które później zostaną przekazane dzieciom z Afryki. Uczniowie oprócz zbieranych mydełek obdarowywali siebie nawzajem dobrym słowem pisząc na karteczkach do siebie życzliwe zdania. Cieszymy się, że udało się uzbierać bardzo dużo mydełek, bo ponad 750 sztuk!
Dziękujemy wszystkim oraz każdemu z osobna za zaangażowanie i dobre serce.
Cytując Madeline Bridges: “Daj światu to, co masz najlepszego. Wówczas najlepsze wróci do ciebie.”
Koordynatorzy akcji: Monika Czubanowska, Anna Stelmach i Paulina Tórz           Opracowała: Paulina Tórz

prev next

12.02.2021 r. - WALENTYNKI w klasie III b

12 lutego b.r. uczniowie klasy III b z wielką niecierpliwością czekali na zakończenie lekcji, gdyż po nich zaplanowano „imprezę walentynkową”. Już w czasie ostatniej godziny zajęć dzieci poznały historię św. Walentego, a także informacje na temat WALENTYNEK – święta miłości.

Spotkanie rozpoczęło się ogromną niespodzianką. Pojawił się niezapowiedziany gość, a właściwie „wysłannik św. Mikołaja”, który wręczył dzieciom upominki, czekające na nich od Bożego Narodzenia. Kolejnym punktem programu było losowanie serduszek, na których znajdowały się hasła informujące o sposobach okazywania sympatii innym ludziom. W ten sposób powstał „walentynkowy katalog dobrych manier”. Nie lada wyzwaniem okazało się zapisanie „miłych słów” na plecach koleżanek i kolegów. Jednak trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Po nim pojawiło się kolejne: tańce z balonami. W rytmie popularnych hitów świetna zabawa rozkręcała się w najlepsze, aż tu nagle wskazówki zegara pokazały godzinę 17.00. Rozbawione dzieciaki nie chciały opuścić murów szkoły. Obietnica kolejnego spotkania przekonała ich; udali się do domów. Następna „impreza” III b tuż, tuż…

Więcej zdjęć w galerii

12.02.2021 r. - Plastusiowy Pamiętnik w 1b

Klasa 1 b poznała przygody małego ludzika z plasteliny, mieszkającego w piórniku Tosi o imieniu Plastuś. Codziennie na początku lekcji czytaliśmy książkę Marii Kownackiej pt.: "Plastusiowy pamiętnik". Wspólnie z głównym bohaterem przenieśliśmy się kilkadziesiąt lat wcześniej. Dzieci poznały dawne przybory szkolne i porównywały z tymi, które obecnie używają. Obejrzeliśmy również krótką prezentację oraz film pt.: "O kleksie z kałamarza, co na nikogo nie zważa".  Dopełnieniem zajęć było wykonanie własnego Plastusia, a nawet całej rodzinki. Dzieci swojego nowego przyjaciela umieściły w piórniku.

Więcej zdjęć w galerii

12.02.2021 r. – Nietypowe Walentynki w klasie 1D

Walentynki to wspaniała okazja, by wyrazić swoje uczucia, nie tylko ukochanej osobie, ale także naszym kochanym dzieciom. Właśnie dlatego w klasie I d mieliśmy zaszczyt gościć Panią Ewę Naskrent. Pani Ewa, mama Filipa N. jest bardzo utalentowana plastycznie i chętnie bierze udział w naszych zajęciach, żeby swoją wiedzą i talentem podzielić się z uczniami. Na tych zajęciach pokazała jak stworzyć i własnoręcznie ozdobić opaski na głowę. Uczniowie byli zadowoleni i bardzo się cieszyli, a w końcu radość dzieci jest bezcenna. Dziękujemy Pani Ewie za serce włożone w nasze zajęcia! Zapraszamy częściej!

Wychowawca kl. I d, Marika Płóciniczak-Grobelna

Więcej zdjęć w galerii

11.02.2021 r. - Bal karnawałowy w 1b

Karnawał to wspaniały okres balów i zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Bal karnawałowy dla uczniów klasy 1b to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Każdy wcielił się w swoją ulubioną postać. Byli z nami czarodzieje, koty, księżniczki, a nawet żołnierz, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Atmosfera była wspaniała, nie zabrakło tańca, śpiewu, konkurencji i ogromnej radości. Po zabawie czekał na nas przyjemny poczęstunek.

Więcej zdjęć w galerii

11.02.2021 r. - Słodka niespodzianka 
      W czwartek 11 lutego, czyli w tradycyjny Tłusty czwartek nasze wspaniałe Panie Kucharki przygotowały dla uczniów klas 0-III naszej szkoły pyszną, słodką niespodziankę – tradycyjne, rumiane, chrupiące faworki / chruściki. Pracy było co niemiara, więc wszystkie Panie od samego rana angażowały się w przygotowanie ciasta, wykrawanie oraz pieczenie. Kuchenne zapachy ciekawiły wszystkich.
Zagadka została rozwiązana, kiedy do sal lekcyjnych wniesiono talerze pełne rumianych pyszności. Na ich widok uśmiechały się wszystkie buzie i oczy - te małe i duże. A jak smakowały? – wybornie!!!

Wszyscy pięknie dziękujemy naszym wspaniałym Paniom Kucharkom!!!

10.02.2021 r. - Zimowa lekcja wychowania fizycznego.

Uczniowie klasy 3a bardzo chętnie korzystają z uroków zimy. Spędzają czas na świeżym powietrzu nie tylko podczas przerw. Tym razem zimowa aura za oknem zachęciła nas do zorganizowania lekcji wychowania fizycznego na szkolnym boisku. Są to jedne z ulubionych zajęć dzieci, podczas których mogą pobawić się na śniegu, wspólnie pojeździć na sankach, stworzyć saneczkowy kulig, czy porzucać się śnieżkami. Zimowa lekcja wychowania fizycznego sprawiła wszystkim wiele radości.

10.02.2021 r. - Zimowe zabawy na śniegu.

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę uczniowie klasy III b czekali bardzo długo! Wreszcie spadł śnieg i wszyscy ruszyli do zabawy białym puchem. Pod czujnym okiem nauczycieli, dzieci oddały się śniegowemu szaleństwu. Uczniowie rzucali się śnieżkami. Zimowym zabawom nie było końca.Korzystając z zasobów szkolnych w postaci sanek mogli w pełni cieszyć się z zimowej aury. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wykazywali się szczególną pomysłowością. Choć nieco zmarznięci i zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach wszyscy wrócili do zajęć szkolnych. Była to znakomita okazja do integracji zespołu klasowego.

Więcej zdjęć w galerii

10.02.2021 r. - Białe „szaleństwo” klasy III c

Zima w tym roku wyjątkowo rozpieszcza i cieszy oko, zwłaszcza miłośników śniegu, dlatego i my skorzystaliśmy z okazji do zabaw w białym puchu. Czekała nas wielka frajda i jazda na sankach na boisku szkolnym. Radości i uśmiechów nie było końca. Dodatkowo podczas zabawy cały czas sypał śnieg. Taka pogoda zadowoliła tych co uwielbiają białe szaleństwa. A to jak świetnie się bawiliśmy, uwiecznione jest na zdjęciach.

Więcej zdjęć w galerii

Wychowawca: Małgorzata Grzelczak

10.02.2021 r. - Kule dla ptaków

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali,że przyroda nie jest dla nich obojętna. W ramach kolejnego zadania Szkolnej Ligi Wolontariackiej wykonali kule dla ptaków. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, a jeśliby ktoś chciał jeszcze wykonać smakołyki, to poniżej filmik, przepis oraz kilka zdjęć prac naszych uczniów.

Jak wykonać kulę dla ptaków? (Dla ułatwienia filmik instruktażowy: https://youtu.be/X9sA4RBrIck)

Przykładowe składniki: smalec wieprzowy, ziarna zbóż, nasiona słonecznika, dyni, siemię lniane, otręby, suszone owoce jarzębiny, głogu, dzikiej róży, rozłupane orzechy, siatki po warzywach, wydrążone skórki pomarańczy, szyszki albo kubki po
śmietanie, margarynie itp., dratwa, sznurek lub drucik

Dla dobra ptaków pamiętajmy, aby unikać produktów przetworzonych np.: solonego słonecznika, pieczywa, smalcu ze skwarkami lub mięsem.

Więcej zdjęć w galerii

Arkadiusz Dobosz

09.02.2021 r. - Zimowy spacer

9 lutego 2021 r.uczniowie z klasy III B pod opieką nauczycieli udali się na zimową wędrówkę. Korzystając z uroków zimy postanowiliśmy wyruszyć na Promenadę im. Wisławy Szymborskiej. Idąc po śniegu, skrzypiącym pod nogami i oddychając wyjątkowo czystym, choć mroźnym powietrzem, mogliśmy się zachwycać pięknem krajobrazu. Okolica dobrze nam znana, ale po tak dużych opadach śniegu, na nowo nas zachwycała. Dotarliśmy do miejsca związanego z dzieciństwem naszej wielkiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Prowent to część naszego miasta, gdzie znajduje się rodzinny dom oraz ławeczka z wykonaną z brązu postacią wspaniałej poetki.Zatrzymaliśmy się tutaj na chwilę, by odczytać informacje zawarte na pamiątkowej tablicy oraz przypomnieć jej dokonania w dziedzinie literatury i związki z naszą małą ojczyzną. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, ruszyliśmy w powrotną drogę. Humory dopisywały dzieciom,więc można uznać, że zimowy spacer łączący walory poznawcze z rekreacyjnym był bardzo udany. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i pełni zapału do nauki.Więcej zdjęć w galerii

5.02.2021 r. - Bal w świetlicy szkolnej

W dniu 5 lutego odbył się świetlicowy bal karnawałowy. Dziękujemy Drodzy Rodzice za przygotowanie wspaniałych strojów karnawałowych dla Waszych pociech. Dziękujemy serdecznie Pani Ani Banaszak oraz Pani Izie Matysiak za osłodzenie balu pysznymi babeczkami. Dziękujemy także Panu Tomaszowi Łęszczak za wykonanie cudownych fotobudek bez których nie byłoby tak fantastycznych zdjęć. To był naprawdę mile spędzony czas. Było dużo zabaw, dużo tańców. Był nawet pokaz mody na czerwonym dywanie... a wszystko to możemy zobaczyć na zdjęciach.

Wychowawcy świetlicy szkolnej: D. Jagiełło, I. Kamińska, P. Mila, A. Rogalińska.

07.02.2021 r. - Jan Karczewski z 1c wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona książka”

W grudniu dziesięciu uczniów z klasy 1c wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Moja ulubiona książka”, którego organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe ”Adamada”. W ramach konkursu uczestnicy wykonali piękne plakaty reklamujące ulubione książki. Wyniki konkursu pojawiły się na stronie wydawnictwa 15 stycznia. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że jednemu z uczestników poszczęściło się i jego plakat został wyróżniony przez jury. Tym szczęśliwcem okazał się Jan Karczewski, który otrzymał dyplom- wyróżnienie i nagrodę w postaci trzech książek. Gratulujemy Janku! Cieszymy się z Twojego sukcesu.

Oto prace uczestników:

5.02.2021 r. - W 2014 r. uczniowie kl. III naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w InstaLing (była to I edycja programu). Od tego czasu kolejne roczniki dzieci powtarzają angielskie słówka poznane na lekcjach, wykonując w domu kilkuminutowe sesje. Sesja polega na wpisaniu brakującego wyrazu w zdanie, a na jej zakończenie uczeń otrzymuje podsumowanie. InstaLing to aplikacja, która pomaga nie tylko w nauce słownictwa, ale także uczy systematyczności, niezbędnej w nauce języka obcego.

Wraz z końcem I semestru odbyło się podsumowanie pracy uczniów
w poszczególnych klasach. Oto laureaci, którzy osiągnęli imponujące wyniki,
a rekordziści wykonywali sesje codziennie!

1.W kl. III a: Tymon Pioterek, Bartosz Bąkowski, Barbara Wachowiak
i Franciszek Tomczak.

2.W kl. III b: Marika Małecka, Weronika Marciniak i Szymon Nowacki.

3.W kl. III c: Julia Bykowicz, Marta Nowicka, Igor Bykowicz i Antoni Augustyniak.

GRATULACJE!

A już od lutego rozpoczynamy XVI edycję InstaLing dla Szkół, która odbywa się pod patronatem MEN!

Paulina Malinowska

więcej...

30.01.2021 r. - Wyniki konkursu "Laurka dla Babci i Dziadka"

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie z okazji Dnia Babci i Dziadka i wykonanie pięknych laurek. Konkurs polegał na własnoręcznym zrobieniu kartki z życzeniami dla dziadków oraz przesłanie jej zdjęcia. Wszystkie laurki były estetycznie i pomysłowo wykonane przez co komisja miała ciężki orzech do zgryzienia

Laureatami konkursu zostali:

1. Alicja Majchrzak kl.1b

2. Filip Banaszak kl.1a

3. Magdalena Krawczyk kl.1b

Więcej zdjęć w galerii

27.01.2021 r. - Klasa 2a zimy się nie boi

W tym roku zima nas miło zaskoczyła, bo w końcu spadł śnieg. Dlatego klasa 2a postanowiła korzystać z jej uroków i wybrała się spacer kórnicką Promenadą im. Wisławy Szymborskiej. Po kilku metrach spaceru już wszyscy oddali się zimowemu, ale bezpiecznemu szaleństwu. Było lepienie wielkich śnieżnych kul, rzucanie śnieżkami, tworzenie aniołów, ale dzieci nie oszczędziły również swojej pani "atakując" ją śnieżnymi kulkami. Pogoda była dość mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało. Z czerwonymi noskami i szerokimi uśmiechami choć schowanymi pod maseczkami wszyscy wróciliśmy do cieplutkiej szkoły.

Świeże powietrze dobrze dzieciom zrobiło, bo dobry humor nie opuścił już nikogo do końca dnia.

22.01.2021 r. - Pacynki i laurki na Dzień Babci i Dziadka w klasie1b

W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" dzieci wykonały skarpetkowe pacynki z podobizną babci i dziadka. Dzięki temu mogliśmy połączyć zadanie projektowe ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. W wykonanie zadania dzieci włożyły ogrom pracy, aby ich pacynki jak najlepiej odzwierciedlały wygląd dziadków. Następnie wykonaliśmy krótką prezentację i poznaliśmy zwyczaje dziadków i wnuków z naszej klasy. Był to doskonały prezent oprócz laurki dla naszych kochanych dziadków.

21.01.2021 r. - Życzenia dla Babci i Dziadka od 2a

W dniu Waszego święta, Kochana Babciu, Kochany Dziadku Życzymy Wam uśmiechu z rana, by miło wspominać te lata co przeszły, by wszystkie troski w niepamięć odeszły, by stadko wnuków Was zawsze kochało, by zdrowie i szczęście na zawsze zostało! Serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom składa klasa 2a .

15.01.2021 r. -  Jesteśmy „Szkołą z Misją” - nowy tytuł

Niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie, bo jak mówił często Święty Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Od kilku już lat nasza Szkoła współpracuje z Poznańską Fundacją REDEMPTORIS MISSIO angażując się w pomoc potrzebującym w Afryce, dlatego co roku przeprowadzamy na terenie naszej placówki akcje Fundacji: „Opatrunek na ratunek” oraz „Kup Pan szczotkę!” Pod okiem koordynatora - Pani Pauliny Tórz, zaangażowani są nie tylko nauczyciele i katecheci, ale cała społeczność uczniowska, od najmłodszych do najstarszych, by zebrać jak najwięcej szczoteczek, past do zębów, bandaży, plastrów itd.

To się stało naprawdę piękną tradycją w naszej Szkole, którą z największym zaangażowaniem będziemy kontynuować! I właśnie za to nasze zaangażowanie zostaliśmy przez Fundację REDEMPTORIS MISSIO nagrodzeni tytułem „Szkoła z Misją”. Bardzo dziękujemy!!! Jesteśmy zaszczyceni!

więcej...

07.01.2021 r. Świąteczne spotkanie w klasie 3a

Dzień 22 grudnia w klasie 3a upłynął w świątecznej atmosferze. Chociaż uczyliśmy się zdalnie uczniowie, rodzice i wychowawca postanowili zachować szkolną tradycję
i przygotowali tego dnia uroczyste spotkanie. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, bowiem od klasy „0” co roku wraz z rodzicami spotykaliśmy się na klasowej wigilii. Chwile, które razem spędzaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia na stałe wpisały się do kalendarza klasowych wydarzeń. Nie mogło więc ich zabraknąć i tego roku. W przygotowanym scenariuszu pojawiły się świąteczne piosenki, pastorałki, kolędy i czas na składanie życzeń. Julia i Ignacy, którzy uczą się gry na fortepianie przygotowali na nasze spotkanie krótki recital. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim wizyta Gwiazdora. Nikt nie spodziewał się, że i w tym roku podczas edukacji zdalnej odwiedzi naszą klasę. Jego pojawienie się na ekranach komputerów uczniów było wielkim zaskoczeniem. Wyczekiwany przez dzieci gość od razu został zasypany gradem pytań. Gwiazdor chętnie wysłuchał śpiewanych piosenek, pastorałek i wspólnie z uczniami zaśpiewał kolędy przy akompaniamencie młodych artystów. Oczywiście nie zapomniał o upominkach. Każde dziecko znalazło w swoim plecaku niespodziankę dostarczoną przez gwiazdora. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panie katechetki i starszych kolegów.

Wszystkim życzymy radosnych dni i uśmiechu na twarzy przez cały 2021 rok.

Poniżej kilka zdjęć, które utrwaliły nasze klasowe spotkanie.

Więcej zdjęć w galerii

04.01.2021 r. Podsumowanie akcji charytatywnej „Podziel się przed świętami”

Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w SP nr 2 w Kórniku jest kształtowanie w dzieciach postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii. Cała społeczność szkolna z chęcią włącza się we wszelkie działania o charakterze dobroczynnym. Tak było również w okresie przedświątecznym. Pomimo edukacji zdalnej i ciężkiej sytuacji związanej z pandemią nie zapomnieliśmy o osobach potrzebujących i zorganizowaliśmy akcję „Podziel się przed świętami”, której celem była przede wszystkim chęć niesienia pomocy potrzebującym. W trakcie trwania akcji zbieraliśmy produkty żywnościowe z długim terminem ważności. Jeden z darczyńców przekazał nową odzież damską. Do paczek trafiły także kartki świąteczne wykonane przez uczniów klas 2b i 2c. Zainteresowanie akcją było duże i pozwoliło objąć wsparciem piętnaście rodzin potrzebujących z terenu Bnina i Kórnika.

Osoby obdarowane i organizatorzy dziękują darczyńcom za okazane wielkie serce i gotowość niesienia pomocy.

Danuta Turajska

30.12.2020 r. Wyniki konkursu "Piernikowe ozdoby choinkowe"

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w naszym świątecznym konkursie na "Piernikowe ozdoby choinkowe". Konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu ozdoby choinkowej z ciasta piernikowego oraz przesłania jej zdjęcia. 

Wszystkie zgłoszone do konkursu ozdoby zostały bardzo ciekawie oraz estetycznie wykonane. Widać było włożone w nie serce i zaangażowanie uczniów. 

Oto laureaci:

kategoria klas I-III - Maria Szczepaniak 2b

kategoria klas IV-VIII - Dominik Szczepański 4b

Więcej prac w galerii

29.12.2020 r. Podsumowanie rodzinnego konkursu plastycznego na "Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową"

Wraz z rozpoczęciem Adwentu zaprosiliśmy naszych Uczniów aby rodzinnie wykonali Szopkę Bożonarodzeniową. Otrzymaliśmy wiele zdjęć…w każdej Szopce obok Dzieciątka Jezus, stała Maryja i Święty Józef. Autorzy prac wykazali się ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą inwencją twórczą!

Oto Laureaci konkursu:

Kategoria klas 0-3, miejsca następujące: 1.Olga Kazyaka

2.Maja Dragon

3.Iga Abramowicz

Kategoria klas 4-8, miejsca następujące:

1. Julia Jankowiak

2. Kacper Balcerzak i Zuzanna Kowalska

3. Michał Spychalski

Przyznane zostały również wyróżnienia:

Jakub Koch, Roksana Ruszczyńska, Weronika Biadała, Dominik Szczepański

GRATULUJEMY! Dziękujemy Wszystkim Osobom za udział w konkursie!!!

Więcej zdjęć w galerii.

28.12.2020 r. Wyniki konkursu “Moja kartka bożonarodzeniowa”

Dnia 22 grudnia został rozstrzygnięty konkurs grafiki komputerowej “Moja kartka bożonarodzeniowa”. Konkurs skierowany był do uczniów z klas I – III. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki świątecznej w programie graficznym Paint. Do organizatorów wpłynęły 22 prace. Wszystkie przesłane kartki były bardzo ciekawe, dlatego wybór najlepszych prac okazał się niezwykle trudny. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała ex aequo miejsce pierwsze Michalinie Włodarczak i Ignacemu Potockiemu, miejsce drugie zajęła praca Olgi Kazyaki, na miejscu trzecim znalazła się praca wykonana przez Franciszka Turzę. Zofia Fogel, Tymon Pioterek i Aleksander Szmechel otrzymali wyróżnienie. Mamy nadzieję, że udział w konkursie rozwinął w dzieciach kreatywność, wyobraźnię i pozwolił doskonalić umiejętność posługiwania się programem graficznym Paint. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonanie prac i życzymy Wesołych Świąt
i pomyślności w Nowym Roku.

Więcej prac w galerii.

28.12.2020 r. Wyniki konkursu fotograficznego „Ubrani w książkę”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Ubrani w książkę” dobiegł końca. Wyjątkowy konkurs, który opierał się na modnym obecnie "Sleeveface", czyli na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Celem inicjatywy oczywiście była promocja czytelnictwa. Dzieci mogły pokazać swoje zainteresowania czytelnicze w niecodzienny sposób.

Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne.

Oto laureaci:

Gabriela Strojna I A

Blanka Mazurkiewicz VII B

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w galerii.

25.12.2020 r. Stroiki w 1b

W ostatni dzień nauki zdalnej przed świętami uczniowie klasy 1b przygotowali stroiki z pomarańczy i goździków. Po wykonaniu zadania w domu zrobiło się świątecznie i pachnąco. Wykonane stroiki były niezwykłym prezentem wykonanym samodzielnie przez dzieci dla rodziców.

Więcej zdjęć w galerii.

22.12.2020 r. Świąteczne życzenia od koła teatralnego

20.12.2020 r. Kartki świąteczne w 1b

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia klasa 1b przygotowała kartki z życzeniami dla swoich dziadków i krewnych, z którymi w tym roku nie spotkają się w święta. Najpierw obejrzeliśmy krótka prezentację, która zainspirowała nas do wykonania cudownych kartek. Zapraszamy do obejrzenia galerii....

20.12.2020 r. Świąteczne życzenia od 1a

Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, a Nowy 2021 Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Arleta Rauk z klasą 1a.

Więcej zdjęć w galerii

20.12.2020 r. 2D w świecie książek

W tym tygodniu klasa 2 D omawiała lekturę „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Akcja książki dzieje się na Antarktydzie, a dokładniej na stacji badawczej im. prof. Dobrowolskiego na wschodnich wybrzeżach Antarktydy. „Zaczarowana zagroda” opowiada o badaniach naukowców nad życiem i zachowaniem pingwinów. Wiele radości sprawiło wykonanie prac związanych z lekturą, m.in. lapbooki, które zawierają wiele ciekawostek o tym lodowym kontynencie i ich mieszkańcach, jak i stworzenie własnej „Zaczarowanej Zagrody” techniką dowolną, a pomysłów na jej wykonanie nie zabrakło. Nasza wyobraźnia przekroczyła wszelkie granice, dzięki niej mogliśmy przenieść się do krainy pokrytej śniegiem i lodem…
Zapraszamy do galerii.
Wychowawca: Weronika Borowska

18.12.2020 r. W świątecznym nastroju

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy 3a realizowali cykl zajęć związanych z tą tematyką. Podczas zajęć artystycznych zaprojektowali, a następnie wykonali przepiękne choinki. Poniżej można zobaczyć ich twórcze i pomysłowe prace.

17.12.2020 r. Witamy Dzieciątko Jezus w oddziale 0

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „0” na lekcji religii własnoręcznie przygotowały z papieru i bibuły żłóbki, do których na końcu włożyły sianko. Potem owinęły Dzieciątko Jezus w białą pieluszkę i delikatnie ułożyły w swoim żłóbku. Przy wspólnym śpiewie kolęd, zastanawialiśmy się co najbardziej ucieszy Pana Jezusa…modlitwa i serca pełne dobrych uczynków!

15.12. 2020 r. Spotkanie z pisarką p. Renatą Piątkowską.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zostali zaproszeni przez Bibliotekę Publiczną w Bninie na spotkanie online z autorką książek dla dzieci panią Renatą Piątkowską, która napisała między innymi popularną książkę „Słodziaki”, tak chętnie czytaną przez najmłodszych.

Pani Piątkowska wydała już 45 tytułów i jak sama twierdzi nie zamierza na tym poprzestać. Za swoją twórczość otrzymała ”Order Kawalera Uśmiechu”, a także „Statuetkę Koziołka Matołka” jako laureatka konkursu Kornela Makuszyńskiego. Jest wielką miłośniczką zwierząt, stąd bohaterowie jej książek to głównie psy, konie i koty. Możemy o nich czytać w książkach takich jak: „ Zbój, Mruk i reszta”, „ Najwierniejsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”.

W czasie spotkania pisarka przybliżyła dzieciom tematykę swoich książek, które mają je uczyć empatii i wrażliwości na potrzeby zwierząt oraz niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. Uczniowie usłyszeli barwnie opowiedzianą historię kotki Wierusi, która uratowała swoje dzieci przed utonięciem. Pani Malwina Kożurno, lektorka towarzysząca pani Piątkowskiej w spotkaniu w profesjonalny sposób przeczytała fragment książki „Najwierniejsi przyjaciele”, w którym jest mowa w jaki sposób pies Basko ze schroniska trafia do przytulnego domy pani Aliny. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia autorka przypomniała także legendę o zwierzętach, które w wigilijną noc mówią ludzkim głosem i poprosiła dzieci, aby w te Święta wsłuchały się w prośby swoich pupili.

Na koniec spotkania była możliwość zadawania pytań autorce, niestety nie wszystkim się to udało ze względu na kończący się czas.

Mimo ogromnych trudności technicznych, które pojawiły się na początku spotkania, problemów z dołączeniem się pisarki do grupy, a także kiepskiej jakości obrazu, ostatecznie udało się doprowadzić do pomyślnego rozwiązania napotkanych trudności. Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje większą wrażliwością na potrzeby naszych mniejszych braci, a także zachęci uczniów do lektury książek.

Opracowała: A. Rzońca-Tomczak

więcej...

15.12.2020 r. Podsumowanie konkursu na „Najpiękniejszą kartkę zainspirowaną Świętami Bożego Narodzenia z życzeniami w języku niemieckim"

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami. Chociaż wiele osób, ulegając współczesnej modzie, przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera, nadal wiele radości i uśmiechu wywołują tradycyjne kartki doręczane przez listonosza. Ze względu na piękną formę lub treść życzeń, mogą one stać się częścią rodzinnego archiwum. Właśnie takie piękne kartki, wykonane dowolną techniką przez uczniów naszej szkoły, wzięły udział w konkursie na  “Najpiękniejszą kartkę zainspirowaną Świętami Bożego Narodzenia z życzeniami w języku niemieckim”.   

Konkurs, który polegał na wykonaniu kartki z motywem świątecznym i umieszczeniem  na niej życzeń w języku niemieckim  został właśnie zakończony!

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 20 kartek od uczniów! Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Każda z kartek świątecznych była wyjątkowa. Jednak jury mogło wybrać tylko kilka. 

Do grona laureatów  w kategorii klasy 2-4 należą : Dominik Szczepański (kl.4b) 1-miejsce, Marcelina Andrzejewska (kl.4b) 2 m-ce oraz Franciszek Turza (kl.2b) 3 m-ce.

W kategorii klasy 5-8 do grupy laureatów należą: Anna Krawczyk (kl.7a) 1 miejsce, Julia Zgarda (kl.7b) 2 m-ce oraz Blanka Mazurkiewicz(kl.7b) 3 m-ce. 

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Kacper Grzembowski z klasy 3a oraz Franek Wachowiak z klasy 5. 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału i zapraszam do kolejnych "polsko-niemieckich" konkursów. 

Organizator: Paulina Tórz

Więcej zdjęć w galerii

14.12.2020 r. - Eksperyment w IIc

Uczniowie klasy II c przeprowadzili eksperyment, który wymagał wiele cierpliwości, ponieważ trwał 2 tygodnie.Wykorzystali w tym celu sól, wodę, słoik, patyczek oraz sznurek. Jakie kroki trzeba było wykonać, aby eksperyment się udał? Do słoiczka z ciepłą wodą należało dodawać sól kuchenną i mieszać do momentu, w którym sól nie będzie się chciała rozpuszczać. Powstał wtedyroztwór nasycony. Następnie do patyczka  należało przywiązać sznurek i położyć na słoiku tak, aby nitka dotykała dna. Po kilku dniach wszystkie sznureczki były oblepione  małymi kryształkami.W ciągu następnych dni kryształki rosły i rosły…solą oblepione były także niektóre słoiki. Efekt krystalizacji widoczny w galerii zdjęć.

Wychowawca: Danuta Turajska

Więcej zdjęć w galerii

13.12.2020 r. WYNIKI KONKURSU "Mój miś - bohaterem filmowym"

Konkurs fotograficzny "Mój miś - bohaterem filmowym" zrealizowany dla uczniów IV -VIII został rozstrzygnięty. Jury oceniło prace pod względem zgodności z tematem, walorów artystycznych i estetycznych. A oto laureaci:

1 miejsce – Dominik Szczepański IV b

2 miejsce – Oliwia Wrzeszcz VIII b

3 miejsce – Leon Mazurkiewicz IV c, Adrian Majchrzak V a, Anna Krawczyk VII a

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za przesłane prace, a laureatom gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii

12.12.2020 r. Klasa III c przygotowała świąteczne bombki

Pomimo zdalnej nauki, klasa III c wypełnia swoje przedświąteczne obowiązki. Podczas ostatnich zajęć przygotowaliśmy własnoręczne bombki. Część klasy wykonała je ze styropianu, inni z papieru.Były bombki z brokatem, wzorzyste a nawet te w kształcie aniołka czy choinki. Słuchając w tle kolęd z zapałem przystąpiliśmy do pracy. Każdy miał inny pomysł. Wszyscy jednak włożyli w ich wykonanie swoje serce. Jedno jest pewne – wyszło nam to super! A teraz...te piękne bombki będą zdobić nasze choinki w domach. Kilka zdjęć w galerii.

Wychowawca: Małgorzata Grzelczak

11.12.2020 r. - Paczki dla potrzebujących

W połowie listopada dzieci z klasy 1b wspólnie z rodzicami i wychowawcą podjęli decyzję o przygotowaniu 2 paczek dla chorych dzieci. Najpierw otrzymaliśmy listy od Marysi i Amelki, w których prosiły o zestaw klocków Lego i lalkę Barbie. Z klasowych pieniążków zostały zakupione prezenty dla dziewczynek i przekazane do PCPRu w Śremie. W zeszłym roku pomogliśmy chłopcu z Przasnysza. Zachęcamy innych do niesienia pomocy.

11.12.2020 r. - Świąteczne Skrzaty w klasie 2d

Nauczanie online nie takie nudne jak mówią! Niedawno zaczął się okres przedświąteczny… Klasa 2d wykonywała świąteczne skrzaty ze skarpet. Kto by pomyślał, że wystarczy skarpeta, ryż, włóczka i trochę wyobraźni, by wprowadzić w nastrój świąteczny i stworzyć coś z niczego. To były udane Mikołajki!

Więcej zdjęć w galerii

11.12.2020 r. - Wyniki konkursu "Żywe obrazy"

Organizatorzy II edycji konkursu “Żywe obrazy” pragną podziękować wszystkim uczestnikom i pogratulować kreatywności, zamiłowania do sztuki oraz umiejętności scenograficznych. Jury stanęło przed ogromnym wyzwaniem wyboru trzech najlepszych prac, ponieważ każdy z uczestników w ich przekonaniu zasłużył na uznanie. Po długich obradach w gronie laureatów znaleźli się:

I miejsce: Maria Szczepaniak 2b

II miejsce:Paulina Stępień 1e

III miejsce: Bartosz Grzebielucha 2c

Serdecznie gratulujemy!

6.12.2020 r. - Klasa 1b pisze listy do Mikołaja

Na początku grudnia klasa 1b napisała i namalowała piękne listy do Świętego Mikołaja. W większości dzieci prosiły o pióra do pisania, książki i zabawki. Listy zostały zapakowane w koperty i przez rodziców wysłane do Rovaniemi.

Więcej zdjęć w galerii.

05.12.2020 r. - Klasa 1a interpretuje muzykę Modesta Musorgskiego.

W ramach lekcji muzyki klasa 1a podjęła się przelania na obraz swojej interpretacji utworów Modesta Musorgskiego: " Taniec kurcząt w skorupkach", "Chatka na kurzej stópce", "Gnom". Po wysłuchaniu utworów każdy miał możliwość wybrania utworu, który najbardziej mu się podobał i wykonania własnej interpretacji w dowolnej technice - były rysunki kredką, farbami, wyklejanki jak i plastelina.

Klasa doskonale poradziła sobie z zadaniem. Więcej zdjęć w galerii.

Wychowawca:

Arleta Rauk

05.12.2020 r. - Krajobrazy Polski w wykonaniu dzieci z klas 2b i 2c

Różnorodność polskich krajobrazów zachwyca. Znajdą tutaj coś dla siebie miłośnicy gór, morza, jezior i lasów. Niestety, często zapominamy o naturalnym bogactwie naszego kraju, a przecież oferuje on nam naprawdę dużo, np. krajobraz nadmorski, którego charakterystyczną cechą są wybrzeża, czy krajobraz pojezierny w postaci pojezierzy – na tym terenie w ogromnej ilości występują jeziora polodowcowe… W październiku w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” dzieci z klas 2b i 2c miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące krajobrazów Polski. Wykonały również piękne prace plastyczne, które możecie podziwiać w galerii prac. Odkrywajcie razem z nami najpiękniejsze krajobrazy Polski!

Wychowawczynie klas:

Danuta Turajska

Weronika Janicka

03.12.2020 r. - Listopad w świetlicy szkolnej.

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze, czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój!

W drugim tygodniu listopada, w miesiącu, w którym obchodzimy Święto Niepodległości, na naszych zajęciach pojawiła się tematyka dotycząca Polski, jej historii i symboli narodowych. Podczas prowadzonych rozmów, poszerzaliśmy naszą wiedzę, dzieliliśmy się zdobytymi z różnych źródeł wiadomościami i ciekawostkami oraz wykonaliśmy pierwsze prace plastyczne.

Dzieci z zerówki w ostatnim czasie miały okazję eksperymentować. Chemiczne jojo, to bardzo atrakcyjny eksperyment dla małych naukowców. Dzieci mogą go przeprowadzać wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje.

W doświadczeniu sprawiamy, że krople zabarwionego octu pływają w górę i w dół w naczyniu z olejem. To był prosty do przeprowadzenia pokaz, który bardzo podobał się dzieciom. Jeśli doświadczenie wykonane jest precyzyjnie, krople wędrują w górę i w dół jak jojo. Nam się to udało.

Obchodziliśmy także „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną pt. ,, Misie znane i nieznane”. Podczas wspólnej zabawy nie mogło zabraknąć śpiewu i tańców. W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: ,,Misiowa Fotobudka”, w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W sali tworzyliśmy, stosując różne techniki, prace plastyczne, które w pełni oddawały cudowność jesiennego otoczenia.

Jeden tydzień w naszej świetlicy poświęcony był twórczości Hansa Christiana Andersena. Dzieci zapoznały się z kilkoma baśniami "Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu" czy "Brzydkie kaczątko". Brały chętnie udział w zajęciach, wykonywały prace plastyczno-techniczne związane z treścią poznanej baśni.

Dzieci świetlicowe brały również udział w różnych zabawach ruchowych, muzycznych i integracyjnych.

Więcej zdjęć w galerii.

2.12.2020 r. Biblioteczny teatrzyk Kamishibai z wizytą w zerówce

Podczas wizyty nauczyciela bibliotekarza w oddziale przedszkolnym najmłodsi czytelnicy naszej szkoły zostali zaproszeni do przygody z teatrzykiem Kamishibai. „Papierowy teatr”,  „teatr obrazkowy”, „teatr narracji”- to wszystko określenia  dla teatru Kamishibai (jap. kami–papier, shibai–sztuka). Przedstawienie historii za sprawą teatrzyku to ciekawy i pobudzający sposób promowania czytelnictwa. Alternatywna forma czytania umożliwia większe pobudzanie wyobraźni dzieci zabierając je w podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie. Biblioteka szkolna nie jest już tylko miejscem, w którym wypożycza się książki. Praca ze współczesnym czytelnikiem wymaga inspirujących pomysłów, które zachęcają do wkraczania w świat literatury.

W trakcie tej wizyty została przedstawiona „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Tekst połączony z obrazem pobudza zainteresowania książką i staje się źródłem wiedzy i przeżyć.

Biblioteka szkolna – Dagmara Horodecka

02.12.2020 r. - Uczniowie wykonują wieńce adwentowe

Adwent jest wyjątkowym czasem. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Jest to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Jednym ze zwyczajów adwentowych jest wykonanie wieńca adwentowego. Symbolika wieńca jest wielowarstwowa, zielone gałązki są symbolem życia i wspólnoty, cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentowe. Całość jest symbolem nadziei na zwycięstwo życia nad ciemnością. Wieniec wyobraża jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne wieńce adwentowe angażując w ich wykonanie nieraz całą rodzinę:)

Więcej zdjęć w galerii.

01.12.2020 r. - Uczniowie pracują na katechezie online

Pod koniec listopada na katechezie rozmawialiśmy o zbliżającym się w niedzielę – 22 listopada b.r. Święcie JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Chętni Uczniowie wykonali korony i założywszy je na głowy poczuli namacalnie, że są od momentu Chrztu Świętego dziedzicami Królestwa Bożego. A prawda ta zobowiązuje na całe życie! Podczas modlitwy, zdjęliśmy ze swej głowy korony i oddaliśmy pełną cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, który jest Niezgłębioną Miłością.

Wiara umacnia się we wspólnocie rodzinnej i podczas tego zadania do wspólnego zdjęcia włączyli się Rodzice i Rodzeństwo naszych Uczniów.

Więcej zdjęć w galerii.

29.11.2020 r. - Wyniki konkursu „Mamo, tato, nie parkuj na tym miejscu”

W listopadzie podsumowano i oceniono prace uczniów z klas IV – VIII, które wpłynęły na szkolny konkurs grafiki komputerowej „Mamo, tato, nie parkuj na tym miejscu”. Celem konkursu było uwrażliwienie kierowców – rodziców, by nie parkowali na miejscach dla osób niepełnosprawnych oraz przybliżenie uczniom problemów osób niepełnosprawnych.
Przyznano ex aequo miejsce I dla Franciszka Wachowiaka i Leona Mazurkiewicza, II miejsce zajęła praca Jakuba Czemko, na miejscu III znalazła się praca wykonana przez Ksawerego Osucha. Gratulujemy zwycięzcom!

prev next

28.11.2020 r. - Inspirujące bajki w klasie 1b

Od początku nauczania zdalnego, czyli od 9 listopada klasa 1b codziennie poznaje nową bajkę- historię pomagającą dzieciom zrozumieć trudne zagadnienia, nieoczywiste wybory, skomplikowane uczucia - uczciwość, odwagę, odpowiedzialność, samodzielność, akceptację i zrozumienie. Po przeczytaniu bajek przechodzimy do inspirującej rozmowy o tym, by się nie poddawać, by dążyć do celu, wierzyć w siebie, pokonywać strach i wszelkie przeciwności, doceniać to, co się ma, marzyć i sięgać po marzenia. 

wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

27.11.2020 r. - Balonowe szaleństwo w 1b

W piątek 27 listopada w klasie 1b odbyły się klasowe andrzejki w nieco innej formie, bo online. Dzieci obejrzały krótką prezentację o tym, jak powstały i od kogo wzięła się nazwa Andrzejki. Niecierpliwi i myślący o przyszłości pierwszoklasiści mogli sprawdzić co Ich czeka w przyszłości. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywały w przyszłości. Każdy sprawdził także imię swojego przyszłego męża lub przyszłej zony. Podczas zabawy doświadczyliśmy dużo zdziwienia, które wywołało lawinę śmiechu. Nie zabrakło również lania wosku przez dziurkę od klucza - niestety tylko wirtualnie. Na zakończenie wykonaliśmy kolorowe, barwne ludki z balonów. Więcej zdjęć w galerii.

wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

25.11 2020 r. Spotkanie z cyklu: Jak zostać Małym Artystą?

Podczas lekcji on-line uczniowie klasy Id mieli zaszczyt gościć Panią Ewę Naskrent, mamę ucznia  naszej klasy, magistra sztuk plastycznych, która specjalizuje się w kilku dziedzinach, takich jak: malarstwo, rysunek, portrety, malarstwo ścienne, reklama, projektowanie wnętrz, fotografia,jednak na chwilę obecną zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Pani Ewa, w sposób bardzo ciekawy przybliżyła dzieciom tematykę związaną ze sztukami plastycznymi.Uczniowie dowiedzieli się czym jest pejzaż, sztaluga czy paleta, co można wyczarować pędzlem oraz jak zostać Małym Artystą. Podczas tego spotkania dzieci wypowiadały się na temat różnych obrazów oraz dowiedziały się jak właściwie zachować się w galerii sztuki. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną, która miała charakter zabawy kolorami. Dziękujemy Pani Ewie Naskrent za zajęcia przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób, mimo tego trudnego czasu. Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w trybie stacjonarnym.

Wychowawca: Marika Płóciniczak-Grobelna

25.11.2020 r. - Dzień Pluszowego Misia w 1c

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ na biurkach przy komputerach, laptopach, tabletach, a także i na kolanach zasiadły pluszowe misie, które towarzyszyły uczniom w czasie zdalnej nauki. Pierwszoklasiści wspólnie z misiami uczyli się, oglądali filmy i bajki, których bohaterami były misie. W czasie zajęć wychowania fizycznego odbywała się gimnastyka… oczywiście z misiem. Pluszowa przytulanka posłużyła uczniom także jako inspiracja do wykonania pięknej pracy plastycznej.

wychowawczyni: A. Rzońca-Tomczak

25.11.2020 r. - Dzień Pluszowego Misia w Klasie 1b

Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu klasa 1b poznała historię "Pluszowego Misia", wykonała kilka zadań matematycznych, rozwiązała quiz o znanych i lubianych przez dzieci misiach. Następnie każdy uczeń wykonał pracę plastyczną swojego pluszowego przyjaciela. Serdecznie zapraszam do obejrzenia prac w galerii.

wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

22.11.2020 r. - Wyniki konkursu „Jesień w obiektywie”

Konkurs fotograficzny „Jesień w obiektywie” dobiegł końca. Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród klas 1-3 jak i 4-8 bowiem otrzymaliśmy ponad 100 przepięknych zdjęć. Jury miało nie lada wyzwanie by wybrać te najlepsze, wcale nie było to łatwe zadanie.

W klasach I – III:

I miejsce – Mikołaj Żelazny kl. Ic

II miejsce – Iga Abramowicz kl. IIIc

III miejsce –Gabriela Strojna kl. Ia

W klasach IV- VIII:

I miejsce – Jagoda Kleiber kl. Va

II miejsce – Julia Krawczyk kl. VIc

III miejsce – Damian Gurtat kl. VIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na konkurs już za rok! W galerii kilka zdjęć.

prev next

20.11.2020 r. - Klasa 1b w projekcie "Czytam sobie. Pierwsza klasa"

Na początku listopada klasa 1b otrzymała przesyłkę związaną z projektem "Czytam sobie. Pierwsza klasa", a w niej mnóstwo ciekawych i interesujących rzeczy. Dzieci otrzymały: książki, karty młodego czytelnika, magnesy, zakładki do książek, naklejki, plany lekcji. Po skończonym projekcie uczniowie otrzymają również dyplomy.

Jesteśmy jedną z 2000 klas pierwszych, które zakwalifikowały się do projektu. Jego celem jest zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

Wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

19.11.2020 r. ,,Kup Pan szczotkę"

W dniach od 25 października do 10 listopada 2020r.zwróciliśmy się do wszystkich chętnych z apelem o udział w akcji charytatywnej „KUP PAN SZCZOTKĘ” prowadzoną przez fundację pomocy humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO.W naszej szkole po raz trzeci przeprowadziliśmy zbiórkę , by wraz z fundacją wesprzeć afrykańskie dzieci uczęszczające do misyjnych szkół i przedszkoli.

Powyższe dary zbierane były w holu naszej szkoły w koszu przy plakacie informującym o akcji charytatywnej. W tym roku, dzięki Waszemu wsparciu, mimo trudnej sytuacji pandemicznej, zebraliśmy bardzo dużo szczoteczek i past!!!: 39 past i aż 59 szczoteczek!

Każdy, przyniesiony dar, był prawdziwym darem serca!

Dziękujemy raz jeszcze za wielki odzew i wsparcie! Wszystkim DZIĘKUJEMY

Koordynatorzy akcji : Tórz Paulina, Tomczak Rzońca Agnieszka, Stelmach Anna

18.11.2020 r. Oddział „0” w bibliotece szkolnej

Dnia 18.11.2020 r . do biblioteki szkolnej zawitała grupa uśmiechniętych uczniów oddziału „0” pod opieką wychowawcy Pani Marty Deierling. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał grupę z podstawowymi zasadami panującymi w bibliotece, opowiedział o akcjach bibliotecznych i działach książek podkreślając różnorodność upodobań czytelniczych. Uczniowie mieli okazję poznać bestsellery książkowe naszych szkolnych czytelników. Również sami mali goście wysłuchali jednej z przygód Franklina – „Franklin i drzewo”, który jest bohaterem popularnej serii książek o dzielnym żółwiku. Pytań oraz ciekawości czytelniczej był ogrom, co jest optymistycznym początkiem fascynującej drogi do świata książek. W związku z możliwością stacjonarnych spotkań z czytelnikami oddziału „0” rozpoczynamy cykl stałych wizyt „Czytanie na dywanie” dla najmłodszych czytelników naszej szkoły.

Dagmara Horodecka – biblioteka szkolna

18.11.2020 r. -  Projekt "Czytam z klasą" w klasie 2b

Klasa 2b w tym roku dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą". Uczniowie chętnie podjęli się wszystkich wyzwań.Pracę rozpoczęliśmy od stworzenia drzewka czytelniczego, na którym umieszczaliśmy liście będące dowodem przeczytanych tekstów.Wspólnie podczas lekcji czytaliśmy książkę pt. "Kapelusz Pani Wrony", a tytułowa bohaterka wielokrotnie rozbawiła nas do łez. Założyliśmy lekturniki i skrupulatnie je wypełnialiśmy. Projekt ma na celu nie tylko zachęcać do czytania, ale także nauczyć nas proekologicznych nawyków, więc 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Do szkoły przyszliśmy ubrani na zielono, poznaliśmy wiele gatunków drzew, malowaliśmy za pomocą znalezionych liści. W kolejnych dniach do prac plastycznych postanowiliśmy użyć stare gazety i tak na przykład namalowane na nich listki najpierw posłużyły nam do układanek, a później wspólnymi siłami zrobiliśmy piękne jesienne drzewo. Szczególną radość sprawiła nam gra pt. Wyturlaj drzewo, podczas której los i rzut kostką decydował jakie drzewo narysujemy, a niektóre z nich były bardzo zabawne. Już nie możemy doczekać się II modułu projektu...

16 - 20.11.2020 - TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W BNIŃSKIEJ „DWÓJCE”

W dniach 16 - 20 listopada po raz piąty odbył się Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem: „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym! Razem!”.
Podczas tygodniowego projektu realizowane były dwa cele zrównoważonego rozwoju: jakościowa edukacja, czyli zapewnienie edukacji na wysokim poziomie oraz akcja klimatyczna, czyli podejmowanie działań ograniczających postępujące zmiany klimatu. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nasz projekt został dostosowany do zdalnych form komunikacji i internetowego przekazu.
W ramach akcji klimatycznej dwie grupy naszych starszych uczniów – „Gajanie” i „Młodzi chemicy” uczestniczyli w Ogólnopolskim Festiwalu Internetowym „Odpowiadaj na wyzwania globalne” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach pięciu dni festiwalowych zmagań zespoły z całej Polski wykonywały zadania dotyczące znajomości siedemnastu celów zrównoważonego rozwoju, sposobów przeciwdziałania zmianom klimatu, migracji ludności, nierówności pomiędzy krajami bogatej północy i biednego południa oraz ochronie środowiska najbliższej okolicy.
Zadania przyjmowały formy krzyżówek, gier, prezentacji, filmików, problemów oraz swobodnych wypowiedzi, które uczestnicy zamieszczali na platformie Padlet. Wszystkie przedstawione tam informacje były dostępne dla stu drużyn ze szkół podstawowych i średnich, co sprzyjało wymianie poglądów, opinii i komunikacji online pomiędzy grupami.
Finałem festiwalu było spotkanie wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli z dziennikarzami dyskutującymi na temat „ Czy słowem można zmienić świat?”. Przekaz, który płynął z tego wirtualnego webinaru, był jednoznaczny – słowo jednego człowieka nie zmieni świata, ale słowa wypowiedziane przez miliony ludzi mają moc zmiany naszego życia na lepsze.
Zmniejszaniu nierówności społecznych służyły również zajęcia dla uczniów klas VII - VIII z zakresu savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością, które są pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.
W ramach realizacji drugiego celu – jakościowa edukacja – zorganizowano Szkolne Dni Nauki online.
W trakcie Dni Matematyki ósmoklasiści mieli możliwość wirtualnego przeniesienia się na Wydział Matematyki UAM w Poznaniu, gdzie studenci z koła naukowego zapoznawali ich z Nonogramami, czyli malowaniem liczbami, kolejnym razem ze sposobami rozwiązywania łamigłówek matematycznych, czy tworzeniem konstrukcji geometrycznych w programie GeoGebra. W trakcie zajęć „Wstęp do logiki – rachunek zdań” uczestnicy poznawali podstawowe spójniki logiczne oraz podstawy tautologii.
Podczas Dnia Chemii siódmo i ósmoklasiści oglądali fascynujące eksperymenty wykonywane w szkole oraz takie, które można samodzielnie przeprowadzić w warunkach domowych, rozwiązywali również chemiczne quizy. W Dniu Geografii chętni uczniowie mogli wysłuchać wykładu prof. Mariusza Lamentowicza z Wydziały Geografii UAM na temat wpływu osuszania mokradeł oraz pożarów torfowisk, które są rezerwuarem węgla i wody w środowisku. Ciekawą propozycją był również film o Arktyce i zmianach grubości jej pokrywy lodowej spowodowanej podnoszeniem się średniej temperatury na Ziemi, wywołanej działalnością człowieka.
W trakcie procesu poznawania i uczenia się niezbędna jest kreatywność, o czym przekonał uczniów klas siódmych i ósmych pan Dawid Łasiński (znany jako Pan Belfer – nauczyciel z Internetów) podczas swojego wykładu „Rola kreatywności w kształtowaniu przyszłości”. Na spotkaniu uczniowie mogli wypowiadać swoje opinie za pośrednictwem ciekawych aplikacji i swoich smartfonów, co bardzo uatrakcyjniło zajęcia.
Chętni uczniowie swoją artystyczną kreatywność mogli również wyrazić przez sztukę, tworząc postery w konkursie „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.
Organizatorzy projektu nie zapomnieli również o Rodzicach uczniów, do których skierowali propozycję udziału w warsztatach ekologicznych pt.: „11 kroków dla Ziemi”, prowadzonych zdalnie przez panią Kornelię Cypryjańską z Wrocławia oraz cyklu wykładów dotyczących zachowań prozdrowotnych młodzieży, prowadzonych w ramach programu PoZdro! Wielkopolska.
Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole dobiegł końca. Zapewne zaowocował pozyskaniem wielu nowych informacji i utrwaleniem proekologicznych postaw. Warto sobie uświadamiać, że każde nawet najmniejsze pozytywne działanie człowieka, ma znaczenie i wpływ na stan klimatu naszej planety oraz życie innych ludzi.Zacznijmy więc teraz, zacznijmy od siebie!

Projekt został przygotowany i zrealizowany przez zespół nauczycieli w składzie: Alina Adamczyk, Arkadiusz Dobosz, Beata Janczak-Kostecka, Danuta Koszarek-Szternel, Agnieszka Półchłopek, Anna Robińska-Richter we współpracy ze studentami i pracownikami naukowymi UAM w Poznaniu.
Agnieszka Półchłopek - koordynator projektu

więcej...

16.11.2020 r. - Bieżnia dla Jakuba

Jakub jest uczniem naszej szkoły, uczęszcza do klasy III. Rodzice dbają o jego rehabilitację. Ten rok jest jednak wyjątkowo trudny. Jakub musi duzo chodzić, a ze względu na pandemię ma to utrudnione. Gdy dowiedzieliśmy się, że pomogłaby mu w tym bieżnia zaraz zorganizowano zbiórkę pieniężną. Czas był znowu trudny, bo po tygodniu zbiórki klasy IV - VIII przeszły na nauczanie zdalne. Klasy I - III chodziły jeszcze do szkoły dwa tygodnie. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczyciela wspomagającego i wychowawcy udało się zebrać potrzebną na zakup bieżni kwotę. Wiemy, że Jakub już ćwiczy w domu na bieżni. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że możemy chociaż tak pomóc Jakubowi i jego rodzicom. Rodzice skierowali do nas list, w którym serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom:

,,Szanowni Państwo,

z inicjatywy pani Małgorzaty Piorunowskiej, za zgodą Dyrekcji, została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka na zakup bieżni dla naszego syna Jakuba z klasy 3a. Rozmiar solidarności, empatii i wsparcia bardzo nas zaskoczył. Wszystkim małym i dużym darczyńcom chcemy bardzo serdecznie podziękować. Zebrano kwotę 2114,18zł. Zgodnie z celem zbiórki zakupiliśmy dla Jakuba bieżnię, na której będzie mógł w domu ćwiczyć estetyki chodu, co wzbogaci jego proces rehabilitacyjny. Koszt bieżni to 1697 zł. Pozostała kwota zostanie „dołożona” do kosztów specjalistycznego, dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego, w Centrum Rehabilitacyjnym „Zabajka” w Stawnicy, na który Jakub wyjedzie wg planu podczas ferii zimowych.

Z wyrazami wdzięczności, życzeniami zdrowia i wszystkiego dobrego w tych trudnych czasach.

Agnieszka i Marcin Kasprzyk z Jakubem.

15.11.2020 r. - Chcę być dzielnym Polakiem!

11 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości! Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale w przeddzień tego Święta na lekcji religii wspólnie dziękowaliśmy Bogu i Matce Bożej za to, że nasza ukochana Ojczyzna jest wolnym krajem. Dzieci oglądały ryngraf, czyli małą tarczę, którą żołnierze zabierali ze sobą na wojnę prosząc Maryję o pomoc i ochronę. Mali Uczniowie wykonali flagi biało-czerwone, które zabrali do domu na znak, że pamiętamy w tym dniu szczególnie o naszej Ojczyźnie i o Bohaterach, którzy oddali za Nią swoje życie.

15.11.2020 r. - Niezwykła lekcja online w 1e

Dnia 9 listopada, w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”, w klasie 1e została przeprowadzona lekcja, podczas której uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z tradycją wypieku świętomarcińskich rogali. W związku z obowiązującym nauczaniem zdalnym, przygotowana z tej okazji prezentacja została przedstawiona podczas łączenia, za pośrednictwem platformy MS Teams. Po zakończonej projekcji, odważni uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat historii życia św. Marcina i zachęcali do wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania. Podsumowaniem niezwykłej lekcji była degustacja rogali.

Wychowawca: Marzena Kołacka

Więcej zdjęć w galerii.

15.11.2020 r. -  Rozstrzygnięcie konkursu pt: ” Mamo, tato nie parkuj na tym miejscu.”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny dla klas III pt: „Mamo, tato nie parkuj na tym miejscu” został rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników, było wykonanie plakatu z hasłem, który przekona kierowców - rodziców, by nie parkowali na „kopertach”. Do organizatora wpłynęło 13 bardzo starannie wykonanych i przemyślanych prac. Po naradzie, jury wybrało 3 najlepsze plakaty. W gronie laureatów znalazły się: Łucja Matusiewicz kl. 3a – miejsce I, Michalina Nowicka kl. 3a – miejsce II oraz Barbara Wachowiak kl. 3a – miejsce III. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim którzy podjęli wyzwanie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Więcej prac w galerii.

15.11.2020 r. - Wyniki konkursu plastycznego "Niepełnosprawni są wśród nas" 

Konkurs plastyczny zorganizowany dla klas 1-2 został rozstrzygnięty. Spośród wykonanych prac wybrano następujących laureatów:

-miejsce I- Cecylia Matusiewicz kl. II a,

-miejsce II- Laura Szczecińska kl. I b,

-miejsce III-Amelia Lewandowicz kl. Id.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie.

9 - 13.11.2020 r. Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku w naszej szkole Święto Niepodległości było celebrowane przez cały tydzień (od 9 do 13 listopada). Zaistniała sytuacja zmusiła nas do przeniesienia obchodów ze świata realnego w świat wirtualny. To nie przeszkodziło jednak uczniom, aby oddać hołd bohaterom i wykazać się postawą patriotyczną. Nawet małe gesty mają znaczenie, dlatego każdy z uczniów, korzystając z przygotowanej instrukcji, mógł zmienić swoje okienko profilowe w aplikacji Teams, umieszczając w nim flagę narodową. Mogli oni również wzbogacić swoją wiedzę zapoznając się z prezentacją i krótkim filmikiem animowanym na temat powstań narodowych i działań podjętych na rzecz odzyskania niepodległości. Te wiadomości były bardzo potrzebne do rozwiązania tajemniczych zagadek w Escape Roomie. Wszystkim działaniom podjętym przez uczniów w tle towarzyszyły pieśni patriotyczne.

Organizatorzy: Alina Adamczyk - koordynator, Magdalena Grzybek, Renata Tarnawska, Anna Szlacheta, Mateusz Nabzdyk.

Prezentacja

Escape Room

12.11.2020 r. - Podsumowanie akcji „Zostaw swój ślad w bibliotece szkolnej”

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za włączenie się do akcji, która trwała w dniach 16-23 październik i pozostawienie ciekawych książek, które będą cieszyć kolejnych czytelników.

Uczniowie naszej szkoły podarowali bibliotece 59 pozycji książkowych, które trafią na półkę NOWOŚCI.

Zachęcamy do codziennego wspierania biblioteki i przekazywania książek na rzecz rozwoju czytelnictwa swoich rówieśników.

Dagmara Horodecka – biblioteka szkolna

10.11.2020 r. - Dzień Jeża w klasie 2c

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć. Ale nie tylko najeżanie łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyją w okolicy naszych domów, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. 10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Z tej właśnie okazji uczniowie z klasy 2c mieli możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia dzieciom, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Finałem zajęć było wykonanie jeża techniką dowolną. Wytwory dzieci możecie podziwiać tutaj.

Wychowawca: Danuta Turajska

9.11.2020 r. Familienbaum

Konkurs plastyczny "Familienbaum" dla klas 4-8 z języka niemieckiego na najpiękniejszy plakat z drzewem genealogicznym został właśnie zakończony. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Do grona laureatów należą: Oliwia Trojanowicz ( klasa 7d ) 1 miejsce, Blanka Mazurkiewicz ( kl.7b ) 2 m-ce oraz Franek Wachowiak ( kl.5a ) 3 m-ce.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych"polsko-niemieckich" konkursów.

Finałowe prace można obejrzeć w holu szkoły.

08.11.2020 r. - Prace plastyczne klas pierwszych na lekcjach religii

Na jednej z lekcji religii Uczniowie klas pierwszych wykonali pracę plastyczną „Dom Boży”. Własnoręcznie wycięli szablony, pokolorowali i skleili. Podczas pracy Ich zaangażowanie było ogromne! Warto dodać, że zadbali także o swoje stanowisko…sprzątając po zakończonej pracy wszystkie papierki. Uczniowie zabrali wykonane Kościoły do domu, by postawić je w swoich pokojach na specjalnym miejscu. Niech przypominają wszystkim Uczniom, że Pan Jezus czeka na Nich zawsze w Kościele…czeka na spotkanie podczas Mszy Świętej… ale także w tym szczególnym czasie pandemii – niech przypominają, by w niedzielę gromadziły się całe Rodziny podczas uczestniczenia w Eucharystii online.

Więcej prac w galerii.

08.11.2020 r. - Świetlica szkolna włącza się w pomoc zwierzętom

Świetlica również przyłączyła się do szkolnej akcji związanej z pomocą na rzecz schroniska dla zwierząt w Gaju. Tydzień wypełniony był zabawami tematycznymi, dzięki którym nasi wychowankowie mogli poznać rasy psów i to, jak ważne jest odpowiednie traktowanie zwierząt domowych. Wychowawcy dużo uwagi poświęcili ile obowiązków niesie za sobą posiadanie ukochanego pupila. Aby przybliżyć tematykę został stworzony przez uczniów pies z kartonu, do którego można było wejść i przez chwilę poudawać zachowanie psa. Zostały zorganizowane zajęcia techniczne, gdzie uczniowie pod czujnym okiem wychowawcy próbowali uszyć psa z filcu, który jednocześnie mógł posłużyć jako odblask. Pojawiły się również zajęcia, gdzie z rolek od papieru można było stworzyć psy lub koty. Prac powstało bardzo dużo. Kolejnego dnia zostały zorganizowane warsztaty, gdzie uczniowie uczyli się obsługiwać pistolet do kleju i z filcu tworzyli pieski. Powstała również normalnych rozmiarów makieta psa oraz piękne wyklejanki. Oprócz tego uczniowie aktywnie uczestniczyli w głośnym czytaniu książek o zwierzętach, na podstawie których powstała niezliczona ilość rysunków. Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „MÓJ UKOCHANY PUPIL”. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej została Natalia Nogaj, natomiast w tej starszej Franciszek Wachowiak. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Więcej zdjęć w galerii

08.11.2020 r. - Październik w świetlicy szkolnej

Październik upłynął w świetlicy szkolnej pod hasłami: jesieni, zdrowego odżywiania i dinozaurów. Nie zabrakło również akcentów związanych z Halloween. Uczniowie uczestniczyli w kreatywnych i ciekawych zajęciach, czego wynikiem było bardzo dużo prac plastyczno-technicznych. Powstały piękne wiewiórki z darów jesieni, praca była trudna, ale efekt końcowy znakomity. W świetlicy szkolnej można również podziwiać duże plakaty wykonane przez uczniów, przedstawiają one panią jesień, jesienne drzewo oraz brzozę z rolek po papierze toaletowym w otoczeniu czerwonych muchomorów. Możemy również podziwiać piękne uśmiechy naszych wychowanków w ramce jesiennej, którą sami stworzyli. Z prac technicznych stworzyli las małych grzybów i dwóch większych, które pięknie prezentują się na półce w świetlicy.

Oprócz jesieni uczniowie obejrzeli filmy dokumentalne na temat dinozaurów, towarzyszyły temu również pogadanki, gdzie uczniowie przeglądali książki naukowe o tychże prehistorycznych zwierzętach. Efektem wizualnym są dinozaury wykonane z rolek od papieru toaletowego oraz z patyczków do uszu.

Przez kilka dni towarzyszył nam temat zdrowego odżywiania, dzieci stworzyły piramidę zdrowego odżywiania i przepiśnik. Obejrzeli również humorystyczny, ale wnoszący wiele praktycznych porad dotyczących zdrowego odżywiania film edukacyjny znanego w Polsce kucharza Pascala.

Październik zakończył się pogadanką o Święcie Zmarłych. Oprócz tego wychowawcy zorganizowali warsztaty, gdzie uczniowie tworzyli rosnące farby oraz malowali na folii spożywczej, która efektownie prężyła się na nogach od naszych stolików. Temat przewodni tych prac to dynie. Dużo zabawy towarzyszyło uczniom podczas robienia dyń z chrupek, które sklejali, a następnie malowali na pomarańczowo.

Ponadto uczniowie wykonali niezliczoną ilość innych prac według swego uznania lub pod okiem wychowawców, bawili się masą solną, robili eksperymenty, czytali książki, odrabiali lekcje i świetnie się bawili.

Więcej zdjęć w galerii

6.11.2020 r. - Święto Niepodległości w klasie 1b

W piątek 6 listopada dzieci z klasy 1b przyszły ubrane na galowo. W ten sposób uczciliśmy Święto Niepodległości wszyscy razem. Zaproszeni goście: Pani dyrektor Zofia Talarczyk oraz Pani wicedyrektor Agnieszka Półchłopek odśpiewały wspólnie z uczniami 4 zwrotki hymnu narodowego. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękną postawę patriotyczną. Dzieci przygotowały również piękne flagi Polski.

Wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

5.11.2020 r. - Klasa 1b na cmentarzu

W czwartek 5 listopada, w piękne słoneczne przedpołudnie klasa 1b wybrała się na cmentarz w Bninie. Dzieci wsparły lokalnych sprzedawców chryzantem i zakupiły 18 szt. kwiatów (serdecznie podziękowania dla Pani Natalii i Pani Izabelli, które zakupiły kwiaty). Każdy z uczniów wytrwale niósł kwiat doniczkowy oraz znicze. Kwiaty zostały złożone na grobie Powstańców, przy krzyżu, figurze Matki Bożej oraz na  opuszczonych grobach. 

"Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś o nas pamięta..."

Wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

4.11.2020 r. - Klasa 1b bierze udział w projekcie "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki, edycja II".

Od początku października klasa 1b przygotowywała się do projektu "Lekturki spod chmurki". Na początku wspólnie wybraliśmy lekturę - "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak, którą czytaliśmy codziennie na początku lekcji. Następnie zbudowaliśmy drzewo czytelnicze, na którym powiesiliśmy kolorowe liście z naszymi imionami i nazwiskami. Liście oznaczały przeczytany tekst przez każdego z uczniów. Kolejnym zadaniem było wypełnienie lekturników, które okazały się bardzo proste i przyjemne. Byliśmy również w Arboretum w Kórniku i rozmawialiśmy na temat różnych gatunków drzew, ponieważ projekt nie tylko ma celu promocję czytelnictwa, ale również porusza ważne wątki natury ekologicznej. Dzięki projektowi uczniowie klasy 1b rozbudzają swoją wyobraźnię literacką, poruszają ważne kwestie związane z ochroną środowiska oraz rozwijają aktywność czytelniczą.

31.10.2020 r. - Szkolna Liga Wolontariacka

Szkolna Liga Wolontariacka to akcja, w ramach której uczniowie SP2 w Kórniku współpracują z poznańskim ZOO. Każdy z Was może być uczestnikiem tej akcji i zaangażować się w działania na rzecz ochrony zwierząt. Pierwszym zadaniem Szkolnej Ligi Wolontariackiej jest uświadomienie uczniom naszej szkoły, jak niewiele osobników reprezentuje niektóre gatunki i porównać ich liczebności do liczby uczniów naszej szkoły. Zapraszamy na krótką prezentację!

30.10.2020 r. - „#SZKOŁA PAMIĘTA” – akcja MEN

Po raz drugi „bnińska dwójka” włącza się w akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA”. Celem tego przedsięwzięcia jest podjęcie przez szkoły działań upamiętniających pamięć przodków, szczególnie ważnych postaci w naszych małych ojczyznach.

Zbliżają się dni, w których zazwyczaj w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej, a także lokalnej. W tym czasie wspominamy często nauczycieli, bohaterów, którzy oddali życie za wolność ojczyzny, a także osoby zasłużone dla historii, regionu i społeczności lokalnej.

Ten rok ze względu na panującą pandemię jest inny. Zaleca się unikanie skupisk ludzkich, dlatego z uczniami naszej szkoły w tym roku nie odwiedzimy bnińskiego cmentarza, nie zapalimy światełek na grobach zasługujących na naszą pamięć. Proponujemy jednak wspomnienie o tych, których imion nikt już nie pamięta, którzy żyli na terenie gminy Kórnik przed wiekami, którzy kształtowali nasze dziedzictwo, którzy byli naszymi przodkami. Ich ziemskie szczątki składano na wieczny spoczynek w różnych miejscach naszej gminy, o których mało kto wie.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym artykułem.

Koordynator projektu: Irena Żyto

23.10.2020 r. - IIIc poszukuje oznak jesieni

Klasa III c korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni i zmian zachodzących w przyrodzie w tej porze roku. Spacerując promenadą podziwialiśmy piękną paletę barw tegorocznej jesieni. Był też czas na odpoczynek i zabawy na polanie w promieniach słońca. Udało nam się znaleźć kilka kasztanów i stworzyć piękne bukiety ze spadających z drzew liści. Podziwialiśmy też mieniące się różnymi kolorami drzewa. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły i mamy nadzieję, że kolejne dni będą równie piękne jak ten dzisiejszy i będzie nie jedna okazja by podziwiać "złotą jesień".

Wychowawca: Małgorzata Grzelczak

23.10.2020 r.„Zbiórka kasztanów”- podsumowanie akcji

Od 12 do 20 października w naszej szkole odbywała się akcja zbierania kasztanów. Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz wykształcenie wrażliwości na los zwierząt.

W ciągu 9 dni nasi uczniowie zebrali aż 160 kg kasztanów. Swoją postawą, dużym zaangażowaniem, pokazali, że los zwierzyny leśnej nie jest im obojętny.

Zebrane zbiory zostały przekazane panu leśnikowi Grzegorzowi Marciniakowi. Zimą będą doskonałym pożywieniem dla saren, danieli i jeleni. Dzięki naszej pomocy z pewnością łatwiej będzie im przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania!

Organizator: A. Rzońca-Tomczak

18.10.2020 r. - Jesienny spacer 1c po Arboretum Kórnickim

30 września uczniowie klasy 1c udali się na zajęcia edukacyjne do kórnickiego Arboretum. 

W Arboretum na grupę czekał pan przewodnik, który oprowadzał dzieci po ciekawych zakątkach parku i opowiadał o rosnących tam drzewach. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję rozpoznawać drzewa po liściach i po ich owocach. Dowiedzieli się w jaki sposób rozpoznać „panią cis” i „pana cisa”. Do najciekawszych drzew dzieci zaliczyły orzesznika, którego orzeszki są przysmakiem wiewiórek, cypryśnika błotnego z wystającymi pneumatoforami „korzeniami oddechowymi” oraz grujecznika japońskiego - zwanego „drzewem ciasteczkowym” ze względu na liście, które jesienią wydzielają przyjemny zapach pieczonego ciasta lub waty cukrowej. Kolejną niespodzianką dla pierwszoklasistów było spotkanie z arborystami czyli „ chirurgami drzew”, którzy wykonują bardzo pożyteczną pracę lecząc drzewa, ale także dbają i o nasze bezpieczeństwo przycinając zniszczone konary, wycinając spróchniałe drzewa, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. Podczas naszej wizyty w parku arboryści zakładali na drzewach barcie, w których miały zagnieździć się pszczoły.  

Po zielonej lekcji wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły z darami jesieni, które zostały wykorzystane do powtórzenia i utrwalenia zdobytych umiejętności w czasie zajęć w parku, a z pięknych kolorowych liści powstały kompozycje jesienne.

Opracowała: A. Rzońca-Tomczak

Więcej zdjęć w galerii

16.10 - 5.11.2020 r. - Podaj łapę przyjacielu.
Tradycyjnie celem projektu była nie tylko zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt w Gaju, ale również kształtowanie wrażliwości na los zwierząt, poznanie zasad bezpiecznego zachowania w kontaktach z obcymi psami i przeciwdziałanie złemu zachowaniu wobec zwierząt.
W ramach działań przeprowadzono akcję informacyjną, zbiórkę karmy i innych darów, konkurs plastyczny oraz warsztaty Tydzień pod psem w świetlicy. W związku z pandemią covid 19 nasi uczniowie nie mieli okazji osobistego przekazania licznie zebranych opakowań karmy, misek, koców, ręczników, smyczy czy środków opatrunkowych. Odebrał je pracownik schroniska w Gaju, przekazując jednocześnie naszym wspaniałym darczyńcom wielkie podziękowania za wsparcie i wrażliwość na los zwierząt.

Organizatorzy: Agnieszka Półchłopek, Paulina Tórz, Arkadiusz Dobosz, Iwona Kamińska, Dorota Jagiełło, Aneta Rogalińska, Patrycja Mila.

12.10.2020 r. - Zajęcia biblioteczne w klasie 1b

Pod koniec września klasa 1b udała się na lekcję biblioteczną do naszej szkolnej biblioteki. Pani Dagmara opowiedziała nam o księgozbiorze znajdującym się w bibliotece. Poleciła kilka ciekawych pozycji dla pierwszaków. Przypomniała również jak prawidłowo należy się zachować w bibliotece. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki znalazły coś wyjątkowego dla siebie. 

Wychowawca - Agnieszka Bartkowiak

25.09.2020 r. - Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek 25 września odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu ,,Europejski Dzień Języków Obcych”. Nauczyciele języków obcych - panie: Anna Robińska-Richter, Dorota Melnytska, Agnieszka Chmura (język angielski), Paulina Tórz (język niemiecki) oraz Agnieszka Rzońca-Tomczak (język francuski) przygotowały ciekawe i atrakcyjne zadania oraz konkursy. W poprzedzającym tygodniu społeczność szkolna „przeniosła się”do europejskich krajów, takich jak: Dania, Norwegia, Szwecja, Czechy, Rosja, Ukraina, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Holandia, Belgia. Było to możliwe dzięki uczniom klas IV- VIII, którzy pod kierunkiem nauczycieli języków obcych własnoręcznie wykonali plakaty, w ciekawy sposób ukazując najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw. Powstałe plakatyzostały wyeksponowane na tablicach w szkole, by wszyscy uczniowie mogli się zapoznać z ich interesującą treścią.

W dniu 25 września odbył się konkurs polegający na ubraniu się w kolorach flagi wybranego kraju europejskiego. Zwycięzcami konkursu w klasach IV-VIII zostały klasy: VIC, VIE i VIIIA a w klasach I-III klasy IIIB, IC i IA.

Kolejnym akcentem tego specjalnego dnia było „opisanie” całej szkoły za pomocą przygotowanych przez uczniów kart z nazwami najważniejszych pomieszczeń i sprzętów szkolnych w 4 językach (po polsku, angielsku, niemiecku i francusku), a także kart zawierających najważniejsze wyrażenia będące w codziennym użyciu, jak np. formy powitania: Dzień dobry! - Good Morning! - Guten Morgen! -Bonjour! Tak więc, tego dnia wyzwaniem dla wszystkich było jak najczęstsze używanie obcych języków w sytuacjach codziennych: uczniowie i pracownicy szkoły witali się, żegnali, pozdrawiali, przepraszali, gratulowali sobie, starając się używać języków innych niż język polski.

Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w lekcji otwartej z języka hiszpańskiego przygotowanej przez panią Dorotę Melnytską, na której nauczycielka zaprezentowała uczniom „próbki” elementów tego języka, zachęcając do jego nauki. Natomiast uczniowie chóru szkolnego Tremolo pod kierunkiem pana Mateusza Nabzdyka przygotowali niespodziankę w postaci wykonania utworu: „Panie Janie” w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Miłośnicy najnowszych technologii również mogli znaleźć coś dla siebie, uczestnicząc w konkursie z kodami QR pt. "Kraje europejskie - języki, kultura, ciekawostki". Konkurs, który odbył się po kilku dniach, stanowił podsumowanie zdobytej przez uczniów wiedzy. Zwyciężyła w nim Maria Białas z klasy VIC, drugie miejsce zajęły ex aequo Bianka Gorwa (z kl. VIc) oraz Anna Krawczyk i Aleksandra Rybka (obie z kl. VIIa), a na trzecim miejscu znalazła się Julia Krawczyk (z kl. VIc).

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych zapadną na długo w pamięci wszystkich uczniów. Nauczyciele języków obcych dziękują wszystkim serdecznie za zaangażowanie i zapraszają za rok do wspólnego świętowania tego pięknego międzynarodowego dnia! Galeria

więcej...

11.10.2020 r. - RADY NA ODPADY W KLASIE 2C

Dnia 4.10.2020 r. w klasie 2 c odbyły się warsztaty dotyczące segregacji śmieci. Ekologiczna lekcja była podzielona na dwie części: część wykładową oraz część warsztatową. Uczniowie brali udział w ciekawej pogadance, podczas której zdobyli wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami, ze szczególnym naciskiem na odpady selektywnie zbieranie (szkło, papier, tworzywa sztuczne i metal, odpady zmieszane oraz odpady organiczne tzw. bio). Dowiedzieli się też tego, co należy zrobić z odpadami problemowymi takimi jak: baterie, żarówki, przeterminowane leki, stara lodówka, czy odkurzacz. Podczas zajęć zwrócono również uwagę na takie pojęcia jak: ponowne przetworzenie, recykling, składowisko, wysypisko. Po zakończeniu części wykładowej odbyły się warsztaty, podczas których dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z nich była odpowiedzialna za wykonanie pojemników, które posłużyły do posegregowania śmieci zebranych na potrzeby ekologicznej lekcji. Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie wykonali plakaty zachęcające do segregowania śmieci.

Wychowawca: Danuta Turajska

więcej zdjęć w galerii

07.10.2020 r. - WRZESIEŃ W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

Rok szkolny 2020/2021 jest wyjątkowy, różni się znacznie od poprzednich lat. Pomimo pandemii SARS-CoV-2 oraz towarzyszącym jej ograniczeniom, świetlica szkolna tętni życiem i realizuje swój plan zajęć.

Wrzesień rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z zasadami obowiązującymi podczas pandemii w świetlicy, szkole, ale i poza nią. Po długiej nieobecności w szkole dzieciom bardzo przydały się zorganizowane zajęcia i zabawy integrujące. Wspominaliśmy minione wakacje, dzieci brały też udział w konkursie na nazwę świetlicy.

W kolejnych tygodniach września skupiliśmy się na omówieniu bezpieczeństwa na drodze, ulicy oraz w szkole. Uczyliśmy się także rozpoznawać własne emocje oraz poznaliśmy sposoby radzenia sobie z agresją. W trakcie zajęć dzieci stworzyły mnóstwo prac plastycznych, które ozdobiły świetlice oraz gazetki ścienne przy nich.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci mogły odrobić zadania domowe, ale i odpocząć po lekcjach podczas zabawy z rówieśnikami, czy nauki piosenek. Wrzesień zakończyliśmy tworząc różne zabawki oraz prace plastyczne wykorzystując dary jesieni.

Więcej zdjęć w galerii

07.10.2020 r. - WYCIECZKA KLASY 1A DO ARBORETUM

W dniu 07.10.2020 r. klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Arboretum w Kórniku. Pan Damian (przewodnik) pokazał nam wiele gatunków ciekawych drzew sprowadzonych przez rodzinę Zamoyskich do Arboretum w Kórniku. Były to zarówno rodzime gatunki jak i gatunki drzew sprowadzone z wszelkich zakątków świata. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji o drzewach jak i zebrały na pamiątkę dużo "darów lasu" takich jak liście i owoce drzew.

Wychowawca: Arleta Rauk

Więcej zdjęć w galerii

03.10.2020 r. - Dzień chłopca w 1b

30 września klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Arboretum w Kórniku. Pan przewodnik pokazał nam wiele ciekawych gatunków drzew i pięknie o nich opowiedział. Mogliśmy zabrać kolorowe liście do naszej klasy, z których później wykonaliśmy prace plastyczne. Najbardziej przypadło dzieciom do gustu drzewo ciasteczkowe. Jego liście pachniały jak pyszne ciastka w cukierni.

Po powrocie do szkoły dziewczynki zaśpiewały chłopcom gromkie sto lat z okazji "Dnia Chłopca" i wręczyły upominki oraz medale "Super Chłopaka". Nie zabrakło również małego poczęstunku w postaci pysznych babeczek od babci Antosia.

Wychowawca: Agnieszka Bartkowiak

30.09.2020 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE 1A

Dzisiaj w klasie Ia obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Były życzenia, prezenty, poczęstunek, a w ramach lekcji w-f tańce :)

Wychowawczyni: Arleta Rauk

Więcej zdjęć w galerii

28.09 - 2.10. 2020  - PODAJ ŁAPĘ PRZYJACIELU - 19 edycja

Tradycyjnie celem projektu była nie tylko zbiórka darów dla Schroniska dla Zwierząt w Gaju, ale również kształtowanie wrażliwości na los zwierząt, poznanie zasad bezpiecznego zachowania w kontaktach z obcymi psami i przeciwdziałanie złemu zachowaniu wobec zwierząt.
W ramach działań przeprowadzono akcję informacyjną, zbiórkę karmy i innych darów, konkurs plastyczny oraz warsztaty Tydzień pod psem w świetlicy. W związku z pandemią covid 19 nasi uczniowie nie mieli okazji osobistego przekazania licznie zebranych opakowań karmy, misek, koców, ręczników, smyczy czy środków opatrunkowych. Odebrał je pracownik schroniska w Gaju, przekazując jednocześnie naszym wspaniałym darczyńcom wielkie podziękowania za wsparcie i wrażliwość na los zwierząt.
Organizatorzy: Agnieszka Półchłopek, Paulina Tórz, Arkadiusz Dobosz, Iwona Kamińska, Dorota Jagiełło, Aneta Rogalińska, Patrycja Mila.

24.09.2020 r. - PIERWSZA WYCIECZKA ODDZIAŁU "0"

24-tego września z uśmiechami na twarzy klasa „0” wyruszyła na swoją pierwszą wyprawę. Celem ich pieszej wycieczki było Arboretum kórnickie. Przyglądaliśmy się Zamkowi ze wszystkich stron, odwiedzaliśmy Komnaty Cisowe, Pola Wrzosowe, oraz zjedliśmy piknik na polanie. Obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Choć pogoda iście letnia szukaliśmy śladów jesieni. Starczyło jeszcze czasu na zabawy na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wychowawca

Marta Deierling

Więcej zdjęć w galerii

Wrzesień 2020 r. - Projekt ,,27 Sprzątanie Świata – Plastik?. Rezygnuję, Redukuję. Segreguję!"
Celem projektu dedykowanego wszystkim uczniom było wspomaganie edukacji w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, budowanie pożądanych postaw proekologicznych i konsumenckich, wdrażanie do prowadzenia segregacji odpadów domowych, sprzątanie terenu wokół domu, promowanie twórczości artystycznej.
Projekt realizowany był poprzez organizację kampanii informacyjnej, warsztaty segregacji odpadów dla kl. IV oraz 0-III, konkursy plastyczne Jeden krok od PSZOK  dla uczniów młodszych oraz Powiedz NIE dla smogu dla starszych, prowadzenie zbiórki nakrętek i niepotrzebnych telefonów. 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją oraz obejrzenia fotoreportażu.

Organizatorzy: A. Półchłopek, A. Dobosz, D. Turajska, K. Wojtucka

7 - 11.09.2020 r. - W świetlicy szkolnej - fotoreportaż .

03.09.2020 r. ŚWIATOWY DZIEŃ WIEŻOWCÓW W KLASIE 2B

W dniu 3 września na pamiątkę urodzin prekursora drapaczy chmur Louisa Sullivana, obchodzimy Światowy Dzień Wieżowców. Uczniowie klasy 2b poznali najwyższe budynki Polski i świata. Dzieci po dokonaniu wstępnej analizy budowy wież, podjęły się skonstruowania własnych drapaczy chmur. Zadanie wymagało nie tylko umiejętności konstrukcyjnych, ale przede wszystkim współpracy. W wyniku ciężkiej pracy powstały trzy wieże, każda inna, każda ciekawa, a co najważniejsze solidna i trwała. Kto wie... może w klasie 2b rośnie przyszły architekt?

Opracowanie: Weronika Janicka

1.09.2020 r. UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ODDZIAŁACH 1A I 1B

Dnia 1 września o godz. 8.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasie 1a i 1b połączone z pasowaniem na ucznia. Uroczystość uświetniły swoją obecnością Pani Dyrektor Zofia Talarczyk, Pani Wicedyrektor Agnieszka Półchłopek, ksiądz proboszcz Franciszek Sikora oraz nauczyciele uczący w klasie 1. Pani Dyrektor Zofia Talarczyk przedstawiła nowe zasady obowiązujące w szkole w związku z pandemią koronawirusa oraz życzyła wielu sukcesów w nauce. Głos zabrał również miejscowy proboszcz zapraszając dzieci na poświecenie tornistrów i życząc dobrego roku z Panem Bogiem. Pierwszaki pięknie odśpiewały hymn państwowy, złożyły przyrzeczenia, a następnie każdy z nich został pasowany na ucznia wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Zofię Talarczyk. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz tarczę Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku. Po części oficjalnej dzieci udały się na krótkie spotkanie z wychowawcami klas.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych podczas pobytu w szkole.

Opracowanie: Agnieszka Bartkowiak