LUTY 2019

Dnia 19.02.2019 w hali sportowej OAZA Kórnik odbył się gminny turniej Piłki Ręcznej chłopców klas VII- VIII. W zawodach udział wzięło 5 drużyn tj. SP Kamionki, SP 1 Kórnik, SP Szczodrzykowo, SP Radzewo oraz SP2 Kórnik/Bnin. Mecze był wyrównane, a walka toczyła się do samego końca. Nasza drużyna skończyła turniej na czwartym miejscu. Pierwszy mecz zaczął się od remisu z SP 1 Kórnik i przegraną po rzutach karnych. Za spotkanie otrzymaliśmy jeden punkt. W całym turnieju naszej drużynie udało się zdobyć jeszcze jedynie trzy punkty za zwycięstwo ze Szczodrzykowem, pozostałe mecze natomiast przegrywaliśmy niewielką różnicą, sprawiając, że przeciwnicy spoceni schodzili z boiska. Cały turniej został rozegrany zgodnie z myślą zasad Fair Play. Pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna ze Szczodrzykowa i w nagrodę udadzą się na finały gminne.

Dnia 11.02.2019 w hali sportowej OAZA Kórnik odbył się gminny turniej koszykówki chłopców klas VI i V. Udział w zawodach wzięły cztery drużyny tj. SP2 Kórnik, SP1 Kórnik, SP Kamionki i SP Szczodrzykowo. Od samego początku faworytami turnieju było SP1 Kórnik i słusznie bo już w pierwszym meczu odnieśli zwycięstwo nad Kamionkami. Nam natomiast w pierwszym meczu przyszło zmierzyć się z SP Szczodrzykowem. Po ciężkiej walce udało nam się zwyciężyć i po krótkiej przerwie z nadzieją podchodziliśmy do drugiego meczu. Nie było to łatwe starcie bowiem przyszło nam się zmierzyć z faworytami turnieju SP1 Kórnik. Po zaciętej walce do samego końca, mimo wycieńczenia przeciwnika musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Przegrana nie pozostawiała nic innego jak tylko walczyć o drugie miejsce, jednak było to łatwe zadanie bowiem przyszło nam się mierzyć z SP Kamionkami. Jednak mimo że z pierwszego punktu widzenia wydawał się być to trudny mecz, udało nam się odnieść wysokie zwycięstwo i ponownie zająć drugie miejsce w klasyfikacji całego turnieju. Pierwsze miejsce przypadło SP1 Kórnik, trzecie SP Kamionkom,a czwarte przyjęło SP Szczodrzykowo.

Dnia 08.02.2019 w hali sportowej OAZA Kórnik odbył się gminny turniej piłki ręcznej chłopców klas VI i V. Udział w zawodach wzięło pięć szkół tj. SP2 Kórnik, SP1 Kórnik, SP Kamionki, SP Radzewo i SP Szczodrzykowo. Walka był zacięta, a turniej dla naszej drużyny był bardzo ciężki. Każda drużyna zagrała po cztery mecze (zasada każdy z każdym). Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP1 Kórnik i z tego starcia wyszliśmy zwycięsko i przy wyniku 4:3 objęliśmy prowadzenie w turnieju. Drugi mecz poszedł już nieco łatwiej i wygraliśmy ze Szczodrzykowem 7:0. Mecz z SP Radzewem też zakończył się zwycięstwem 8:1 i z kompletem punktów podejmowaliśmy SP Kamionki. Jednak ten mecz nie poszedł nam już tak dobrze i musieliśmy uznać wyższość drużyny z Kamionek. Przegrana 3:4 niestety pozbawiła nas marzeń o walce na etapie powiatowym. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z kamionek, trzecie SP 1 Kórnik, czwarte SP Szczodrzykowo, a piąte SP Radzewo.

STYCZEŃ 2019

Dnia 31.01.2019 na hali sportowej SP Kamionki odbył się gminny turniej piłki siatkowej chłopców z klas szóstych i piątych. Udział w zawodach wzięły 4 szkoły tj.: SP1 Kónrnik, SP2 Kórnik, SP Szczodrzykowo, SP Kamionki. Turniej rozgrywany był na zasadzie każdy z każdym i o zwycięstwie decydowało wygranie dwóch setów. Nasz dziewięcioosobowy skład zaczął bardzo dobrze bo od zwycięstwa ze Szczodrzykowem (2:1) w setach. Niestety dwa pozostałe mecze nie wyszły zgodnie z naszym planem i ulegliśmy najpierw w meczu z SP1 Kórnik (2:0 w setach), a potem z SP Kamionki (również 2:0 w setach). Taki bilans pozwolił nam na wyjazd z Kamionek z brązowym medalem. Turniej natomiast wygrała SP Kamionki. Drugie miejsce przypadło SP2 Kórnik, a na ostatnim miejscu uplasowała się SP Szczodrzykowo.

GRUDZIEŃ 2018

12 grudnia w Oazie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Warcabach, w których naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: dziewczynki i chłopcy. Po rozegraniu pięciu rund, oba zespoły zajęły III miejsca. Niepokonane były koleżanki i koledzy z Radzewa, którzy zajęli pierwsze miejsca a występujący wśród nich zawodnik Wieży Kórnickiej, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Warcabach był niepokonany. II miejsce w obu przypadkach zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Robakowie.

LISTOPAD 2018

Pod koniec listopada w szkole zorganizowano MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY W WARCABACH. W turnieju wzięło udział 12 dziewczynek i 19 chłopców, łącznie 31 osób. Tradycyjnie turniej przeprowadził p. Ryszard Bartkowiak, gminny specjalista od szachów i warcab. Odbyły się cztery rundy, które pozwoliły wyłonić najlepszych graczy: 1 m. Kujanek Ola, 2 m. Galubińska Maria, 3 m. Szymaniak Karolina oraz 1 m. Krawczyk Mateusz, 2 m. Miara Mateusz i 3 m. Nowak Jakub. Wszyscy uczestnicy na zakończenie turnieju otrzymali nagrody lub drobne upominki, ufundowane przez organizatora UKS „Wieża Kórnicka” oraz dyrekcję szkoły.


PAŹDZIERNIK 2018

Dnia 29 października 2018 r. w Kobylnicy przy tamtejszej szkole podstawowej odbyły się eliminacje na poziomie gminnym do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: SP Kobylnica, SP Paczkowo, SP Swarzędz, SP Czerlejno oraz nasza SP 2 Kórnik. Mimo ciężkich warunków pogodowych, nasi zawodnicy od samego początku wykazywali chęci do walki w turnieju. Początek jednak był ciężki. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z SP Kobylnicą i przegraliśmy 3:0. W drugim meczu również przeciwnik okazał się lepszy. Po przegranej ze Swarzędzem 3:1 myśleliśmy już, że nie ma o co walczyć. Jednak nasza drużyna przebudziła się w trzecim meczu, strzelając aż 6 bramek. Jednak to nie wystarczyło by wygrać z SP Czerlejno, gdyż mecz zakończył się remisem 6:6. Ostatni mecz okazał się pokazem bramkowym tylko z naszej strony. Wygrana z SP Paczkowo dała nam trzecie miejsce w całym turnieju. Ostatecznie, za nami uplasowały się drużyny z Paczkowa oraz Czerlejna. Pierwsze miejsce i tym samym awans do finałów powiatowych uzyskała SP Swarzędz a drugie miejsce zajęli gospodarze.

Kilka dni później, 19 października odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas VII i VIII szkoły podstawowej. Zmagania były ciężkie, chociaż udział w nich wzięły tylko 4 drużyny. SP2 Kórnik musiało stawić czoła drużynom SP1 Kórnik, SP Kamionki, SP Szczodrzykowo. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny ze Szczodrzykowa. Przegrana 0:2 spowodowała, że w gorszych nastrojach podchodziliśmy do drugiego spotkania. Mimo to udało nam się wygrać z SP Kamionkami 1:0. Po tym wydarzeniu wróciliśmy na właściwe tory, jednak przeciwnik nie oddał nam zwycięstwa. Przegrywając 0:3 z SP1 Kórnik ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w całym turnieju. Druga drużyna z Kórnika dzięki jednemu remisowi i dwóm zwycięstwom zajęła pierwsze miejsce w turnieju i awansowała do finałów powiatowych. Na drugim miejscu skończyła ekipa z Szczodrzykowa (dwa zwycięstwa), natomiast czwarte miejsce ekipa z Kamionek. Turniej rozegrano na wysokim poziomie i bylibyśmy bardziej zadowoleni, gdyby kolejność miejsc była inna.

Dnia 15 października 2018 r. odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla klas V i VI szkoły podstawowej. W turnieju wzięło udział 5 drużyn tj. SP Szczodrzykowo, SP Kamionki, SP1 Kórnik, SP Robakowo oraz nasza SP2. Rywalizacja była wyrównana. Pierwszy mecz zaczęliśmy od remisu 1:1 z SP1 Kórnik. Mimo wydawało się, dużej przewagi naszych chłopców, przeciwnik zdołał strzelić nam wyrównującą bramkę. W drugim meczu zmierzyliśmy się ze szkołą z Robakowa, która musiała uznać naszą wyższość. Wygrana 8:0 mocno podbudowała naszą drużynę. W trzecim meczu przyszło nam się mierzyć ze szkołą SP Szczodrzykowo. Przeciwnik rozegrał perfekcyjny turniej wygrywając każdy mecz (w tym pokonując nas 2:0). Zespół Szczodrzykowa zajął pierwsze miejsce w turnieju i awansował do finałów powiatowych. Ostatni mecz był walką o drugie i trzecie miejsce. Od początku meczu wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. Jednak pierwsza bramka spowodowała, że przeciwnik się pogubił i ostatecznie przegrał z nami 2:0. SP Kamionki spadły na 4 miejsce i znalazły się tuż za SP1 Kórnik (trzecie miejsce) oraz za nami (drugie miejsce) i Szczodrzykowem (pierwsze miejsce). Poziom był wyrównany, a nasza drużyna otarła się o pierwsze miejsce.

Dnia 10 października 2018 r. w Oazie Kórnik odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Gminy Kórnik w Szachach Drużynowych. Turniej odbył się w dwóch kategoriach tj. rocznik 2006 i młodsi (Igrzyska Dzieci) oraz roczniki 2005, 2004, 2003 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Nasza szkoła zgłosiła 2 drużyny (po jednej do każdej kategorii). Stawka w zawodach była wysoka, bo chodziło o awans do szczebla powiatowego. W młodszej grupie rywalizowało 6 drużyn natomiast wśród starszej inteligentną potyczkę toczyły cztery drużyny. W roczniku 2006 i młodsi rywalizację zdominowała drużyna z Radzewa wygrywając nad drugą SP Kamionki z dużą przewagą. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce chociaż do samego końca toczyła się walka o podium i minimalnie przegraliśmy z SP Szczodrzykowo. Za nami znalazły się drużyny z SP 1 Kórnik (piąte miejsce) oraz na szóstym SP Robakowo. W starszej grupie niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwników i znaleźliśmy się na czwartym miejscu. Z niewielką przewagą nad SP Szczodrzykowo (drugie miejsce) rywalizację w tej grupie wiekowej wygrała SP Kamionki. Na trzecim miejscu znalazł się gospodarz turnieju SP 1 Kórnik.

Dnia 06.10.2018 na boisku przy ochotniczej straży pożarnej odbył się turniej piłkarski pod patronatem Jana Wójkiewicza. Jednak turniej niemiał wysokiej frekwencji, bowiem zgłosiły się tylko dwie drużyny tj. SP2 Kórnik i SP Radzewo. Jednak dzięki elastyczności organizatora zawody się odbyły w formie dwumeczu (każdy mecz podzielony był na dwie połowy po 15 min).Mimo przewagi naszej drużyny SP2 w Kórniku musiało ulec wyższości drużyny z Radzewa (1:2 oraz 1:4). Mimo przegranej chłopcy zdobyli wiele nowych doświadczeń oraz przywieźli do szkoły puchar i wygrali nową piłkę do piłki nożnej. Królem strzelców dwumeczu został uczeń naszej szkoły Arkadiusz Perdoch

Już na początku października w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA W SZACHACH INDYWIDUALNYCH, które tradycyjnie przeprowadził p. Ryszard Bartkowiak od lat współpracujący z naszą placówką. Do turnieju przystąpiło 11 uczniów z klas I – VIII. Wprawdzie turniej wygrali starsi uczniowie: 1 m. Mateusz Krawczyk, 2 m. Filip Maciejewski i 3 m. Tomek Lidke, jednak cieszymy się, że młodsi uczniowie dzielnie przystępują do rozgrywek i zdobywają wiedzę i doświadczenie, tak potrzebne w tej trudnej, taktycznej grze. Wszystkim gratulujemy.

WRZESIEŃ 2018

Dnia 27.09.2018 na terenie Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza-Błonie odbył się zawody ze Sztafetowych Biegów Przełajowych szkół podstawowych i liceum. Nasza szkoła wystawiła łącznie 3 drużyny w dwóch kategoriach wiekowych tj. chłopcy rocznik 2006 i młodsi, chłopcy rocznik 2003-2004 orazdziewczęta rocznik 2003-2005 . Drużyny składały się kolejno z 8 zawodników (młodszy rocznik chłopców), gdzie każdy miał do pokonania 800 metrów, 10 zawodniczek w roczniku 2003- 2005, gdzie każda z nich miała do pokonania 1000 metrów, tak samo jak w przypadku chłopców z rocznika 2003-2004. Mimo dobrego nastawienia naszym drużynom nie udało się zbliżyć do stawki walczącej o podium i zawody w każdej grupie wiekowej kończyliśmy w środkowym miejscu tabeli. Co jednak jest dobrym wynikiem ze względu na liczne grupy rywalizujące.