MAJ 2018

LUTY 2018

8 lutego grali chłopcy. Rozgrywki odbywały się również w Kamionkach, w szkole, która udostępniła halę sportową.Współorganizatorem zawodów podobnie jak dzień wcześniej była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku. Do turnieju przystąpiło 5 zespołów. Oprócz wymienionych współorganizatorów walkę toczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku, Szkoły Podstawowej ze Szczodrzykowa oraz z Radzewa. Rywalizacja była wyrównana a nasi reprezentanci zaczęli od przegranej z Kamionkami (1:3). W następnym meczu ulegli również kolegom ze Szczodrzykowa (3:6), którzy nie przegrali ani jednego meczu. Nasi uczniowie zaczęli strzelać regularnie od drugiej połowy meczu ze Szczodrzykowem. W następnym pojedynku chłopcy wywalczyli remis z SP Radzewo (2:2). Ostatni mecz mimo krótkiej przerwy okazał się zwycięstwem dla naszej drużyny 3:2 nad SP 1 Kórnik. Dzięki takim wynikom SP2 Kórnik uplasowało się na czwartym miejscu, minimalnie przegrywając walkę z Radzewem bilansem bramkowym. Piąte miejsce zajęła drużyna SP 1 Kórnik, drugie SP Kamionki, a zwycięzcą całych zawodów został zespół ze Szczodrzykowa. Nasza drużyna grała w składzie: Wojtek Skrzypczak, Marcin Strugarek, Bartek Marcinkowski – bramkarz, Kuba Steinitz, Oliwier Zakrzewski, Kamil Bartkowiak, Kuba Loga, Mateusz Mieniok, Jan Szofer, Paweł Hładyszewski, Filip Wittmann i Dawid Szymaniak. Gratulujemy wszystkim.

7, 8 luty to kolejne dni sportowych zmagań, tym razem w piłce ręcznej. 7 luty to dzień rozgrywek damskich, w których klasy VI i młodsze rywalizowały w MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE RĘCZNEJ. W turnieju uczestniczyły reprezentantki wszystkich szkół w gminie, więc każda drużyna musiała rozegrać po cztery mecze. Przeciwniczki były wymagające a walka o piłkę zacięta. Niezwyciężoną drużyną okazała się reprezentacja Kórnika, która z dużą przewagą wygrywała kolejne mecze. Natomiast my nie dałyśmy się pokonać pozostałym rywalkom i wróciłyśmy do szkoły ze srebrnymi medalami i drugim miejscem. Gratulacje.

Już 2 lutego ponownie w gościnnych Kamionkach odbyły się GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ, w których brały udział nasze reprezentantki klas VII – ych. W turnieju wystartowało pięć zespołów, w tym dwie drużyny byłego gimnazjum, a więc uczennice o dwa lata starsze. Oba starsze zespoły nie dały cienia nadziei i nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia, były to reprezentantki Robakowa i Kórnika. Pozostałe, młodsze drużyny grały na dobrym, wyrównanym poziomie. Jednak to nasze dziewczęta okazały się najmocniejsze, wygrywając z koleżankami ze Szczodrzykowa i Kamionek. Ostatecznie dziewczęta w składzie Martyna Jurga, Nicole Grzywarczyk, Wiktoria Werner, Asia Sobańska, Ola Lipowicz, Wiktoria Sójka, Karolina Szymaniak, Maria Galubińska oraz Paulina Bukczyńska i Zofia Piątkowska, przyjechały z brązowymi medalami i III miejscem.

STYCZEŃ 2018

Już w nowym roku, bo 31 stycznia 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY, przeprowadzony przez p. Bartkowiaka. Do turnieju zgłosiło się 28 uczniów, jednak nie wszyscy mieli okazję go ukończyć. Ci, co wytrwali do końca, rozegrali 7 partii, które pozwoliły wyłonić zwycięzców: 1 m. Mateusz Krawczyk, 2 m. Jakub Nowak, 3 m. Kacper Wesołek, 4 m. Tomasz Lidke, 5 m. Jan Szofer oraz 6 m. Adam Armatys, 7 m. Filip Maciejewski, 8 m. Nadzieja Pawłowska, 9 m. Wiktor Kowalski, 10 m. Aleksandra Gierszewska, 11 m. Mikołaj Lis, 12 m. Łukasz Frachanowski, 13 m. Anna Galubińska , 14 m. Miłosz Sieradzki, 15 m. Sebastian Gutkiewicz, 16 m. Jakub Galiński, 17 m. Maksymilian Langner, 18 m. Ignacy Potocki, 19 m. Oliwier Zakrzewski, 20 m. Marta Majewska, 21 m. Kacper Jankowski, 22 m. Kajetan Olszewski, 23 m. Mateusz Napieralski. Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim startującym. Pamiętajmy: “Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałeś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś.”

GRUDZIEŃ 2017


21 grudnia w Szkole Podstawowej w Kamionkach odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej szkół podstawowych, w którym wzięło udział pięć szkół: SP 2 Kórnik (Bnin), SP1 Kórnik, SP Radzewo, SP Szczodrzykowo, SP Kamionki. Turniej zapowiadał się ciekawie, a zacięta rywalizacja tylko potwierdziła oczekiwania. Zasady były proste - mecz trwał do dwóch wygranych setów, do 15 punktów, każdy z każdym. Wysoki poziom rozgrywek spowodował, że różnice między miejscami były niewielkie. Każda szkoła rozegrała po 4 mecze. SP2 Kórnik(Bnin) ze wszystkich swoich meczy wygrała 2 (SP Radzewo, SP 1 Kórnik), w pozostałych dwóch musieliśmy oddać wyższość rywalom (SP Szczodrzykowo, SP Kamionki) i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Cały turniej przebiegł sprawnie i bez urazów. Zwycięzcą został organizator (SP Kamionki), drugie miejsce zajęło SP Szczodrzykowo, chociaż obie drużyny wygrały po 3 mecze. W tym przypadku zadecydowały małe sety (różnica 1 setu). Trzecie miejsce na podium dla SP2 Kórnik(Bnin). Gratulacje. 

20 grudnia w Kamionkach uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Gminy w Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci – uczniów szkół podstawowych urodzonych w 2005 i młodszych. Dziewczynki w składzie Zosia Piatkowska, Samanta Schepke, Ola Gierszewska, Ola Kujanek, Marika Trzeciak, Paulina Bukczyńska, Weronika Wachowiak, Weronika Szymańska, Ola Kuligowska rozegrały cztery dobre, ambitne mecze, walcząc o wygraną. Ostatecznie uległy tylko drużynie gospodyń, pozostawiając za sobą koleżanki ze Szczodrzykowa, Kórnika i Radzewa. Gratulacje.

13 grudnia w szkole gościliśmy przedstawicieli poszczególnych szkół na Indywidualnych Mistrzostwach Gminy w Warcabach. Wszystkie pięć szkół z gminy wystawiło po ośmiu zawodników: 4 dziewczynki i 4 chłopców. Turniej zorganizował i przeprowadził p. Bartkowiak, na dystansie 7 rund, po 10 minut. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta zajmując 2 miejsce - Ola Gierszewska, 4 m. - Zosia Piątkowska oraz 7 m. Weronika Szymańska i 12 m. Ania Galubińska. Ola i Zosia awansowały do rozgrywek powiatowych. Chłopcy wypadli gorzej, zajmując miejsca w drugiej dwudziestce. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

6 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Warcabowy. W rozgrywkach szkolnych uczestniczyło 41 osób: 19 dziewczynek i 22 chłopców. Rozegrano 5 rund z czasem 10 minut dla zawodnika. Wyłoniono zwycięzców, który uzyskali nominację do reprezentowania szkoły podczas rozgrywek gminnych. Spośród dziewczynek najlepiej zagrały Weronika Szymańska – 1 miejsce, Aleksandra Gierszewska – 2 m., Ania Galubińska – 3 m., Ola Kujanek – 4 m., Nadia Grzembowska – 5 m. a wśród chłopców Dawid Rzepecki – 1 miejsce, Mikołaj Lis – 2 m., Jakub Galiński – 3 m., Jan Szofer – 4 m., Wojciech Skrzypczak – 5 m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

LISTOPAD 2017

Dnia 3 listopada nasza drużyna szachistów gościła w Kórnickiej Oazie na zorganizowanych i przeprowadzonych przez p. Bartkowiaka Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach Drużynowych. Reprezentanci w składzie Mateusz Krawczyk, Mateusz Napieralski, Filip Maciejewski i Nadzieja Pawłowska rywalizowali w kategorii młodzieży gimnazjalnej (roczniki 2004, 2003, 2002).Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika. W turnieju uczestniczyło 48 zawodników z 12 szkół. Najwyższe miejsce indywidualnie uzyskał Mateusz, zajmując 12 miejsce a suma wyników wszystkich grających dała naszej drużynie 9 miejsce. Gratulacje.

PAŹDZIERNIK 2017

27 października gościliśmy w szkole w Kamionkach. Reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w kolejnych rozgrywkach gminnych – unihokeju. Podobnie jak na badmintonie, tak i tutaj rywalizowałyśmy z uczennicami z Radzewa i Kamionek. Tym razem wróciłyśmy ze srebrnym medalem, pokonując zespół gospodarzy.

Dnia 19 października uczniowie klasy 4, 5 i 6 wzięli udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Kórniku. Turniej został zorganizowany przez lokalną szkołę podstawową, a udział w nim wzięły 4 drużyny tj. Bnin (10 reprezentantów z naszej szkoły), Kórnik, Szczodrzykowo oraz Kamionki. Rywalizacja była zacięta, a do końca turnieju nie było wiadomo, jak obstawione będzie podium. Nasza drużyna po zaciętej walce zajęła trzecie miejsce po remisie z Kamionkami (1:1), przegranej z Kórnikiem (0:1) oraz wysokim zwycięstwie nad Szczodrzykowem (3:0). Ostatecznie cały turniej wygrał organizator, a na drugim miejscu znalazła się drużyna z Kamionek.

17 października w Radzewie walczyliśmy z przedstawicielami gospodarzy i Kamionek w Mistrzostwach Gminy w Badmintonie. Niestety, przeciwnicy nie mieli dla nas litości. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy zakończyli zmagania na trzeciej pozycji, i wrócili z brązowym medalem.

11 października gościliśmy w naszej szkole uczniów z sąsiednich szkół na Mistrzostw Gminy w Szachach Drużynowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: IGRZYSKA DZIECI – uczniowie urodzeni w 2005 r. i młodsi oraz IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – uczniowie urodzeni w 2004 r. i starsi. Starsza grupa w składzie: Mateusz Krawczyk, Mateusz Napieralski, Filip Maciejewski i Nadzieja Pawłowska wywalczyła II miejsce i awans do dalszego etapu a młodsza: Kacper Wesołek, Wiktor Kowalski, Tomek Lidke i Ola Gierszewska zajęła V miejsce. Wszystkim gratulujemy.

4 października odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Szachach. W spotkaniu brało udział 20 – uczniów, z których wyłoniono dwa zespoły do kolejnego etapu zawodów. Najwyższe wyniki uzyskali: Mateusz Krawczyk, Tomasz Lidke, Mateusz Napieralski, Wiktor Kowalski, Kacper Wesołek, Jan Szofer, Filip Maciejewski, Szymon Stypczyński, Jakub Wesołek, Jakub Mańczak.

WRZESIEŃ 2017

20 września to inauguracja roku sportowego w gminie. Odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczynki i chłopcy biegli na dystansie 800 m. W obu przypadkach zajęliśmy III miejsce.