MARZEC 2017

23 marca w Kamionkach odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Gminy w Mini- piłce Siatkowej klas czwartych. W rozgrywkach uczestniczyły dwuosobowe zespoły gospodarzy oraz ze szkół w Kórniku i Bninie. Łącznie wystąpiło trzynaście zespołów chłopców i osiem zespołów dziewcząt. Przez cztery godziny uczniowie rozegrali łącznie 28 meczy, grając do 15 punktów w secie. Często o ostatecznym wyniku decydował tie-break. Rywalizacja była zacięta a wysoki poziom gry czwartoklasistów zaskakiwał wszystkich obserwatorów. W rozgrywkach brały udział: Ogórkiewicz Aleksandra i Wlazła Marta (V miejsce), Nogaj Julia i Przyborska Martyna (VIII m.), Mieniok Mateusz i Szofer Jan (VI m.), Szymaniak Dawid i Wittmann Filip oraz Włodarz Krzysztof i Włodarz Piotr (X - XIII m.). Po wielu rozegranych meczach rozpoczęły się finały, do których zakwalifikowały się dwa zespoły naszych dziewcząt oraz jeden chłopców. Pierwsze miejsce wywalczyły w wielkim stylu Kuligowska Aleksandra i Szymańska Weronika, III miejsce - Hładyszewski Paweł i Loga Jakub oraz IV miejsce - Janicka Anastazja i Samelak Oliwia. Gratulacje dla wszystkich.

LUTY 2017

27 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Mosinie zorganizowano mistrzostwa powiatu w mini – siatkówce chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów, zwycięzców rozgrywek gminnych. Walczono w czterech grupach, z których do finału wchodził tylko jeden zespół. Gra wszystkich zespołów była wyrównana, często walczono w tie-breaku o ostateczny wynik. Gminę Kórnik reprezentował zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Maks Pogonowski, Szymon Stypczyński, Bartek Tomczak, Kuba Loga, Mateusz Krawczyk, Filip Maciejewski, Mikołaj Koprucki, Wojtek Skrzypczak, Tymon Włodarczak i Patryk Michałowski. W losowaniu trafiliśmy do grupy siatkarzy z Kostrzyna, Swarzędza i Niepruszewa. Pierwszy mecz rozegrany z kolegami z Kostrzyna zakończył się wynikiem 2:1 dla przeciwników. Stres spowodował, że chłopcy zapomnieli, jak się gra w siatkówkę. Szczególnie drugi zespół nie potrafił nawiązać walki. Następne mecze były już zdecydowanie lepsze. Ze Swarzędzem wygraliśmy 2:1 w setach i tutaj z kolei w pierwszym secie słabiej zagrał pierwszy zespół. Z reprezentantami z Niepruszewa podjęliśmy walkę i dopiero koniec trzeciego seta zadecydował o przegranej naszego zespołu. Ostatecznie zajęliśmy IX miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Stypczyński, który dzięki swoim umiejętnościom ratował wielokrotnie zespół z opresji i motywował do gry. Gratulacje dla wszystkich.

STYCZEŃ 2017

10 stycznia dziewczynki a 13 stycznia chłopcy w hali OAZY walczyli w Mistrzostwach Gminy w Piłce Koszykowej. Tutaj prym wiedli przedstawiciele Kórnika, których poziom gry zdecydowanie przewyższał poziom umiejętności pozostałych drużyn. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wywalczyły II miejsce. Gratulacje.

GRUDZIEŃ 2016

15 i 16 grudnia reprezentacje szkół podstawowych spotkały się podczas Mistrzostw Gminy w Piłce Siatkowej. Po raz pierwszy rozgrywki odbyły się w Kamionkach. W pierwszy dzień konkurowały zespoły dziewcząt a w drugi chłopców. Były to dwa dni fascynujących rozgrywek, pełnych emocji, dopingu publiczności i walki o każdy punkt. Dziewczęta oddały zwycięstwo tylko gospodyniom, pokonując pozostałe zespoły. Natomiast chłopcy byli niepokonani i zwyciężyli we wszystkich meczach, uzyskując I miejsce i awans do powiatu. Gospodarze byli bardzo zawiedzeni i długo nie mogli pogodzić się z przegraną.

Jednocześnie z piłką siatkową odbywał się turniej w piłkarzyki. Naszą szkołę reprezentowały Jurga Martyna i Wanesa Tylkowska uzyskując III miejsce a chłopców Jakub Loga i Filip Maciejewski.

22 listopada odbył się kolejny etap rozgrywek w warcaby. Mistrzostwa powiatu zorganizował i przeprowadził p. Bartkowiak. W naszej szkole gościło 26 zawodniczek i 26 uczniów wraz z opiekunami. Rozegrano 7 rund, po 15 min. dla każdego zawodnika. Uczniowie zazwyczaj nie wykorzystują pełnego czasu, dzięki czemu turniej zakończył się już ok. 12:30. Nasze reprezentantki wypadły bardzo dobrze, zajmując 3 m. Szymańska Weronika, 5 m. Piątkowska Zosia oraz startujący poza konkursem 12 m. Werner Weronika i 18 m. Armatys Adam. Gratulacje!

Już 9 listopada gościliśmy w szkole koleżanki i kolegów z pobliskich szkół na Mistrzostwach Gminy w Warcabach. Turniej zorganizował i przeprowadził pan Ryszard Bartkowiak, organizator wszystkich rozgrywek w szachy czy warcaby na terenie Kórnika. Do turnieju zgłosiło się pięć szkół, każda wystawiła po 4 dziewczynki i 4 chłopców. Dziewczęta odniosły sukces, zdobywając drużynowo I miejsce oraz awans do powiatu (dwie osoby). Chłopcy zostali sklasyfikowani na III miejscu, co również cieszy. Nasi reprezentanci: 2 m. Piątkowska Zosia, 4 m. Szymańska Weronika, 5 m. Werner Wiktoria, 10 m. Gierszewska Ola oraz 6 m. Krawczyk Mateusz, 11 m. Napieralski Mateusz, 13 m. Włodarczak Tymon i 16 m. Michałowski Patryk. Gratulacje!

LISTOPAD 2016

7 listopada zakończyliśmy w naszej szkole rozgrywki w warcaby. Chętni uczniowie mieli możliwość grać najpierw na poziomie klasy a dalej najlepsi gracze przechodzili do finału. Rozegrano kilkadziesiąt partii, z czego wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w dalszym etapie gminnym. Wyniki finałów:

1 m. Aleksandra Gierszewska

2 m. Wiktoria Werner

3 m. Weronika Szymańska

4 m. Zofia Piątkowska

5 m. Anna Galubińska

6 m. Joanna Sobańska

7 m. Wiktoria Zydorczak

8 m. Karolina Szymaniak

9 m. Zuzanna Nikoowicz

10 m. Antonina Frączek

11 m. Julia Nogaj

12 m. Anna Kucharska

13 m. Martyna Jurga

14 m. Nina Wasiluk

15 m. Maria Galubińska

16 m. Zofia Niemier

1 m. Tymon Włodarczak

2 m. Mateusz Krawczyk

3 m. Patryk Michałowski

4 m. Mateusz Napieralski

5 m. Adam Armatys

6 m. Mikołaj Lis

7 m. Ksawier Grześkowiak

8 m. Wiktor Tomczak

9 m. Jakub Galiński

10 m. Jakub Szymkowiak

11 m. Dominik Pawlikowski

12 m. Ernest Lis

13 m. Filip Niemier

14 m. Sebastian Nowak

15 m. Hubert Lasek

16 m. Dawid Tomkiewicz

17 m. Oskar Grzywarczyk


26 października w Radzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju, w których tym razem brały udział tylko dziewczęta. Walka była zacięta i pasjonująca. Z reprezentacją Radzewa nie było szansy wygrać, jednak z koleżankami z Kamionek uzyskałyśmy szybko przewagę. Niestety skuteczny atak i lepsze umiejętności techniczne zadecydowały, że ostatecznie zakończyłyśmy na III miejscu. W turnieju brały udział: Nikonowicz Zuza – kapitan, Przewoźna Martyna – bramkarka, Werner Wiktoria, Jankowiak Ola, Jurga Martyna, Szymaniak Karolina, Domagała Gabrysia, Sobańska Asia, Schepke Sandra, Piątkowska Zosia i najmłodsza Ogórkiewicz Ola.

18 października w hali sportowej Oaza w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. W rozgrywkach wzięły udział Szkoły z Kórnika, Bnina, Kamionek oraz Szczodrzykowa. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z pięciu zawodników + bramkarz. Spotkania rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta i wyrównana. Nasi chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Bliscy byli awansu jednak jeden punkt zdecydował, że zajęli ostatecznie 2 m. Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji. Wszystkim drużynom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Skład chłopców: Kowalski Franek - kapitan, Michałowski Patryk, Włodarczak Tymon, Loga Jakub, Hładyszewski Paweł, Skrzypczak Wojtek, Strugarek Marcin, Koprucki Mikołaj –bramkarz.

Klasyfikacja końcowa: 1 m. SP Szczodrzykowo, 2 m. SP Bnin, 3 m. SP Kamionki, 4 m. SP Kórnik.

11 października w naszej szkole gościliśmy szachistów i tu również brakowało pełnej reprezentacji, co zadecydowało o zajętym ostatnim, V miejscu. Wśród naszych uczniów w Mistrzostwach Gminy w Szachach Drużynowych brali udział: Szymańska Weronika, Armatys Adam, Kowalski Wiktor i Wesołek Kacper. Gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w tej ciekawej, wymagającej, strategicznej grze planszowej.

PAŹDZIERNIK 2016

Już 4 października w Radzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Niestety, wycieczka klas 6 – ych zaplanowana w tym samym czasie uniemożliwiła wyjazd najlepszym tenisistom naszej szkoły. Z tego powodu w rozgrywkach uczestniczyli uczniowie sklasyfikowani na dalszych miejscach w rankingu. Okazało się, że przeciwnicy grali zdecydowanie na wyższym poziomie – szczególnie chłopcy, jednak nasi reprezentanci walczyli dzielnie i należą im się słowa uznania i gratulacje. Dziewczynki (Nikonowicz Zuza i Werner Wiktoria) zajęły III miejsce a chłopcy IV (Grześkowiak Ksawier i Betański Adrian)


WRZESIEŃ 2016

21 września zakończyliśmy szkolne mistrzostwa w lekkoatletyce. Suma punktów z poszczególnych konkurencji decydowała o wyniku końcowym. Najlepsze wyniki wśród dziewcząt i 1 miejsce uzyskała Jurga Martyna (186 pkt.), 2 m. Szymaniak Karolina (164 p.), 3 m. Karaszewska Amelia (154 p.), 4 m. Nikonowicz Zuzanna (139 p.) i 5 m. Scholz Matylda (136 p.), 6 m. Pawłowska Nadzieja (127p.). Wśród chłopców najlepszym lekkoatletom okazał się Wojciński Hubert, który zajął 1 miejsce i zdobył 157 pkt., 2 m. Tomczak Bartosz (130 p.), 3 m. Kowalski Franciszek (121 p.), 4 m. Napieralski Mateusz (105 p.), 5 m. Michałowski Patryk (91 p.) i 6 m. Strugarek Marcin (86 p.). W/w uczniowie mają szansę reprezentować naszą szkołę w mistrzostwach gminy w maju.