Nasza szkoła dziś


MOJA DWÓJKA - obejrzyj film o szkole - kwiecień 2013 r.

W styczniu 2014 r. Samorząd Uczniowski tradycyjnie włączył się w zbiórkę  WOŚP. W  tym roku uzbierano 1117,77 zł. DZIĘKUJEMY!!!.

21.12. 2013 r. podczas uroczystej IX Gali Charytatywnej w UAM w Poznaniu szkole wręczono największe odznaczenie fundacyjne - ,,Marzenkę”. W roku 2012 włączyliśmy się w spełnienie marzenia jednego z ,,Marzycieli" Tomka. 
Dzieci których marzenia uda się spełnić, mają często lepsze wyniki badań. To dzięki magicznej sile radości i marzeniom. Kto ma odwagę marzyć - ma też siłę do walki.... I tak też się stało z naszym ,,Marzycielem". Jest już z nami w szkolnej klasie. 


 

W podziękowaniu napisano: ,,Za to że nie jesteście obojętni i nie stoicie w miejscu, kiedy jesteście potrzebni. Za wspaniałe inicjatywy, szalone pomysły, które wypływają z głębi serca i dają tyle radości chorym dzieciom. Za to że jesteście!”. W działania charytatywne w SP nr 2 w Kórniku chętnie angażują się wszyscy: dzieci. rodzice, nauczyciele, pracownicy i społeczność Bnina. To dla nich jest przyznane szkole wyróżnienie.
Współpraca z fundacją ,,Mam Marzenie" została podjęta już w 2012 r. i zapewne się nie zakończy. Wsparliśmy spełnienie marzenia jednego ,,marzyciela", ale nasza społeczność ma serca otwarte na spełnienie jeszcze nie jednego marzenia.

Gdy dotarła do nas wiadomosć o cieżkiej chorobie Majki - półtorarocznej mieszkanki Bnina postanowiliśmy włączyć się w zbiórkę funduszy na jej operację w Niemczech.
31.10.2013 r. przy pomocy naszych wspaniałych mam zorganizowalismy ,,słodki dzień" - zebraliśmy kwotę 1206,28 zł.
Samorząd Uczniowski ze zbiórki do puszek uzyskał kwotę 42 zł. 
Wielkim sukcesem zakończył się koncert charytatywny zorganizowany dla Majki  w dniu 17.11.2013 r. Zebraliśmy 3500 zł. W sumie do tej pory przekazaliśmy Majce 4748,28 zł. 

DZIĘKUJEMY !!!.
Pieniądze przekazaliśmy na konto KTPS (Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej), które zajmuje się całą zbiórką. KTPS, nasza Rada Rodziców, Samorząd Szkolny, Kórnickie Stowarzyszenie Nauczycieli Emerytów wsparli organizację Maratonu ZUMBY - cały dochód przekazano na operację Majki.
16 października 2013 r. braliśmy udział w biciu rekordu świata w resuscytacji krążeniowo oddechowej. 
obejrzyj film Resuscytacja w naszej szkole - 16.10.2013 r.