27.05.2020 r. Wyniki olimpiady zimowej OLIMPUSEK

Otrzymaliśmy już wyniki ogólnopolskiej olimpiady zimowej OLIMPUSEK dla uczniów z klas I-III. W tym konkursie wiedzy udział wzięło sześcioro uczniów z klas pierwszych i siedmioro z klas drugich oraz trzecich. Piętnastka zmagała się z testem zintegrowanym, ósemka z testem językowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności zaś laureatom, którymi okazali się Bartosz Szafoni z klasy IIIB (test z j. angielskiego) oraz Tymon Pioterek z klasy IIA (test zintegrowany). Dyplomy zostaną wręczone wszystkim uczestnikom po powrocie do szkoły.

Życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy.

26.05.2020 r. - Wyniki konkursu "Muttertag"

Już jutro jedno z najważniejszych wydarzeń, a mianowicie „Dzień Mamy”.W Niemczech pierwszy raz Dzień Matki obchodzono 13 maja 1923 roku, a samo święto zostało zapoczątkowane przez niemieckich hodowców kwiatów. Zarówno w Polsce, jak i Niemczech święto to jest obchodzone dość hucznie. Mamy otrzymują wtedy kwiaty, drobne podarunki oraz życzenia. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie przygotowali na ta okazję kartki nie tylko w j. polskim ,ale również piękne kartki w języku niemieckim.

Konkurs plastyczny "Muttertag" dla klas 4-6 z j. niemieckiego na najpiękniejszą kartkę z okazji Dnia Mamy został właśnie zakończony. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Jednak można było wybrać tylko 3 najlepsze prace. Do grona laureatów należą: Oliwia Trojanowicz (klasa 6d) 1 miejsce, Wiktor Bąkowski (kl. 5a) 2 m-ce oraz Franek Wachowiak (kl. 4a) 3 m-ce.

Oprócz tego na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Marysi Białas i Bianki Gorwy (kl.5c), Jakuba Czemko i Zosi Strojnej (kl.5a) oraz Zuzi Zimowskiej(kl.4a).
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych  "polsko-niemieckich" konkursów.
Finałowe prace można obejrzeć w galerii na stronie szkolnej.

Korzystając z okazji składamy wszystkim Mamom najpiękniejsze życzenia Alles Gute zum Muttertag!

Organizator: Paulina Tórz

więcej...
prev next
17.05.2020 r. - 12.05.2020 r. międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Konkurs ogłoszony przez świetlicę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych został rozstrzygnięty. Niestety wpłynęło mało kartek z podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia - pielęgniarek i położnych.

Jury przyznało nagrody: 

Kategoria klas 0: 1 miejsce - Blanka Matyasik 0b i Gabrysia Strojna 0a

kategoria klas I: 1 miejsce - Franek Turza 1b

kategoria klas II: I miejsce - Basia Wachowiak 2a 

kategoria klas IV: 1 miejsce - Franek Wachowiak 4a

kategoria klas V: 1 miejsce - Maria Monarcha 5c i Zofia Połajdowicz 5e

Prace zostaną przesłane szpitalom.

prev next

20.04.2020 r. - Na początku była miłość - moja Rodzina"

Konkurs plastyczny pt. „Na początku była miłość- moja Rodzina” rozstrzygnięty! Jury oceniło prace plastyczne pod względem ujęcia tematu, wyboru techniki oraz staranności wykonania. Spośród nadesłanych prac wybrano następujących laureatów:

- w kategorii gr. 0:

1. Maja Dragon 0A

2. Filip Banaszak 0A

3. Wojciech Kominek 0A iAlicja Majchrzak 0B

- w kategorii kl. 1-3:

1. Franciszek Turza 1B

2. Szymon Przychodzki 1D i Weronika Biadała 1A

3. Zuzanna Siwek 3B i Oliwia Kaczor 1C

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Gratulujemy Zwycięzcom!

27.03.2020 r. - Konkurs fotograficzny „TAK czytam” zakończony

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić zdjęciem ze swojego spotkania z książką. Każde ze zdjęć było wyjątkowe i wskazywało na to, że książka jest nieodłącznym elementem codzienności i ma szczególne miejsce w domach uczniów. Jakże miło oglądać zdjęcia rodzinnego czytania, kiedy własnym przykładem pokazujemy dzieciom, że z czytania można czerpać przyjemność. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcie serdecznie gratulujemy. Dodatkowe słowa podziwu wysyłamy grupie z oddziału przedszkolnego, którzy z własnej inicjatywny wysłali również swoje zdjęcia z ich pierwszych przygód z samodzielnym czytaniem.

Wyniki konkursu:

Miejsce I: Jan Telesiński

Miejsce II: Adrianna Wdowiak

Miejsce III: Ksawery Błaszczak

Gratulujemy!!!

Dagmara Horodecka - Biblioteka szkolna

11.03.2020 r. - KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W środę 11 marca odbył się w szkole Konkurs Piosenki Dziecięcej.Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce - Helena Małecka

II miejsce - Nadia Trojanowicz

II miejsce - Julia Nowaczyk

III miejsce- Natalia Korcz

Wyróżnienie - Łucja Matusiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów.

07.03.2020 r. - Science lubię to

Serdeczne gratulacje dla Julii Wojtaszyk z klasy 8b. Spośrod 380 uczniów Julia zakwalifikowała się do etapu finałowego kuratoryjnego konkursu Science lubię to, który odbył się 7 marca o godzinie 9.00 na Wydziale Biologii UAM. Julia zmierzyła się z zagadnieniami z zakresu biologii, fizyki, chemii oraz geografii. Uczennica naszej szkoły zajęła IV miejsce spośród jedenastu uczestników etapu finałowego. Oprócz otrzymanego dyplomu oraz nagrody Julia już niedługo będzie uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Biologii dla uczestników etapu finałowego konkursu.Serdeczne gratulacje oraz podziękowania.

Arkadiusz Dobosz

10.12.2019 r. "Moje selfie z książką"

W naszej szkole odbył się konkurs "Moje selfie z książką", w trakcie którego dzieci mogły pokazać swoje zainteresowania czytelnicze w niecodzienny sposób. Mimo dużego zainteresowania konkursem, jury mogło wyłonić jedynie trzy miejsca. Oto laureaci:

I miejsce: Pola Rutkowska (klasa IV)

II miejsce: Wojciech Wysmoliński (klasa Vc)

III miejsce Zuzanna Zimowska (klasa IV)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

27.11.2019 r. Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Obcojęzycznych

27 listopada 2019 odbył się Szkolny Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych. Najpiękniej zaśpiewały Marta Sitek z kl. VIIa oraz Anna Galubińska z kl. VIIIa, które reprezentować będą naszą szkołę na gminnym przeglądzie w Robakowie.

25.11.2019 r. Wyniki konkursu "Familienbaum"

Konkurs plastyczny "Familienbaum" dla klas 4-8 z j. niemieckiego na najpiękniejszy plakat z drzewem genealogicznym został właśnie zakończony. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie dostarczono bardzo dużo plakatów z pięknymi drzewami genealogicznymi !!! Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Jednak można było wybrać tylko 3 najlepsze prace. Do grona laureatów należą: Jędrzej Krześ (klasa 5b) 1 miejsce, Igor Sliwiński (kl. 5d) 2 m-ce oraz Michał Niemier (kl. 7a) 3 m-ce. Oprócz tego wyróżniona została praca: Kamila Szymkowiaka z klasy 4.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych  "polsko-niemieckich" konkursów.
Finałowe prace wiszą w holu naszej szkoły.

25.11.2019 r. Wyniki konkursu „Jesień w obiektywie”

Konkurs fotograficzny „Jesień w obiektywie” dobiegł końca. Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród klas 1-3 jak i 4-8. Jury miało nie lada wyzwanie by wybrać te najlepsze, a wcale nie było to łatwe zadanie. Miejsce pierwsze w klasach młodszych zdobyła Milena Legendre z klasy II C, drugie Patrycja Mochnik z klasy III B na trzecim miejscu uplasowała się uczennica II C Nadia Trojanowicz. Na wyróżnienie zasługuje: Julia Łukowiak z klasy III B oraz Szymon Nowack i z II B. W klasach starszych pierwsze miejsce zdobył Tymon Wojno z klasy VII B, drugie Ewa Gąsiorowska z VII A, a na trzecim Bartosz Rzepecki z klasy VII B. W klasach 4-8 również wyróżniliśmy dwa wyjątkowe zdjęcia: Oliwia Trojanowicz z klasy VI D, oraz Zuzanna Wygralak z klasy IV A. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i już z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs za rok!