10.06.2020 r. WYNIKI KONKURSU "WITRAŻ MATEMATYCZNY"

Konkurs matematyczno - techniczny zrealizowany dla uczniów IV -VIII został rozstrzygnięty. Jury oceniło prace pod względem zgodności z tematem i zastosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych. A oto laureaci:

1 miejsce – Jakub Czemko V a

2 miejsce – Anna Krawczyk VI a

3 miejsce – Julia Krawczyk V c

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za przesłane prace, a laureatom gratulujemy!

prev next
 • Ludwik Nowacki 5d
  Ludwik Nowacki 5d
 • Anna Krawczyk 6a
  Anna Krawczyk 6a
 • Julia Krawczyk 5c
  Julia Krawczyk 5c
 • Franciszek Wachowiak
  Franciszek Wachowiak
 • Jakub Czemko 5a
  Jakub Czemko 5a
 • Wiktor Bąkowski 5a
  Wiktor Bąkowski 5a

10.06.2020 r. WYNIKI KONKURSU "WIEDZA O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH"

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy w ramach konkursu przystąpili do 10-minutowego testu. Test nie był prosty! Pytania w języku angielskim dotyczyły wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Uzyskane wyniki i czas rozwiązania były imponujące! Dwoje uczestników, Jakub Szafoni z klasy 5d oraz Zofia Kubiaczyk z klasy 5b uzyskało w teście 97%. W dogrywce musieli zmierzyć się z 40 pytaniami otwartymi oraz czasem.

Oto lista laureatów:

I miejsce Jakub Szafoni klasa 5d

II miejsce Zofia Kubiaczyk klasa 5b

III miejsce Jakub Czemko klasa 5a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy

02.06.2020 r. WYNIKI KONKURSU "ŻYWE OBRAZY"

Konkurs fotograficzny "Żywe obrazy" po wyczerpujących obradach został rozstrzygnięty. Uczniowie klas 0-3 wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Wykonanie nadesłanych zdjęć wymagało od uczestników także znajomości dzieł malarskich oraz umiejętności aktorskich lub scenograficznych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Szczególnie gratulujemy laureatom, którymi są

1 miejsce- Zuzanna Woźniak z klasy 1b

2 miejsce- Aleksandra Tomasik z klasy 1c

3 miejsce- Zofia Kaczmarek z klasy 1b

31.05.2020 r. Wyniki konkursu „Moja mama i ja”

Konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów klas 0-3 z okazji Dnia Matki został rozstrzygnięty.

A oto laureaci:

1miejsce - Maciej Grobelny, kl.0b

2 miejsce - Laura Szczecińska, kl.0b

3 miejsce – Nadia Trojanowicz, kl.2c

Przyznane zostały również wyróżnienia dla Blanki Matyasik z kl.0b i Basi Wachowiak z kl.2a.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za przesłane prace, a laureatom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii.

28.05.2020 r. Wyniki konkursu "Powroty"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Powroty" za nadesłane prace! Wykonanie konkursowych prac było na pewno dobrą okazją do bliższego poznania wybitnej postaci Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w tym roku. Mamy nadzieję, że udział w konkursie stał się dla Was także inspiracją do dalszych historycznych poszukiwań. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli: Jakub Czemko i Anna Krawczyk, drugie miejsce zdobyła Zofia Kmiecik, natomiast trzecie miejsce zdobyli ex aequo Wiktor Bąkowski i Maksymilian Biegański. Laureatom gratulujemy!

27.05.2020 r. Wyniki olimpiady zimowej OLIMPUSEK

Otrzymaliśmy już wyniki ogólnopolskiej olimpiady zimowej OLIMPUSEK dla uczniów z klas I-III. W tym konkursie wiedzy udział wzięło sześcioro uczniów z klas pierwszych i siedmioro z klas drugich oraz trzecich. Piętnastka zmagała się z testem zintegrowanym, ósemka z testem językowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności zaś laureatom, którymi okazali się Bartosz Szafoni z klasy IIIB (test z j. angielskiego) oraz Tymon Pioterek z klasy IIA (test zintegrowany). Dyplomy zostaną wręczone wszystkim uczestnikom po powrocie do szkoły.

Życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy.

26.05.2020 r. - Wyniki konkursu "Muttertag"

Już jutro jedno z najważniejszych wydarzeń, a mianowicie „Dzień Mamy”.W Niemczech pierwszy raz Dzień Matki obchodzono 13 maja 1923 roku, a samo święto zostało zapoczątkowane przez niemieckich hodowców kwiatów. Zarówno w Polsce, jak i Niemczech święto to jest obchodzone dość hucznie. Mamy otrzymują wtedy kwiaty, drobne podarunki oraz życzenia. Dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie przygotowali na ta okazję kartki nie tylko w j. polskim ,ale również piękne kartki w języku niemieckim.

Konkurs plastyczny "Muttertag" dla klas 4-6 z j. niemieckiego na najpiękniejszą kartkę z okazji Dnia Mamy został właśnie zakończony. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Jednak można było wybrać tylko 3 najlepsze prace. Do grona laureatów należą: Oliwia Trojanowicz (klasa 6d) 1 miejsce, Wiktor Bąkowski (kl. 5a) 2 m-ce oraz Franek Wachowiak (kl. 4a) 3 m-ce.

Oprócz tego na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Marysi Białas i Bianki Gorwy (kl.5c), Jakuba Czemko i Zosi Strojnej (kl.5a) oraz Zuzi Zimowskiej(kl.4a).
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych  "polsko-niemieckich" konkursów.
Finałowe prace można obejrzeć w galerii na stronie szkolnej.

Korzystając z okazji składamy wszystkim Mamom najpiękniejsze życzenia Alles Gute zum Muttertag!

Organizator: Paulina Tórz

więcej...
prev next
17.05.2020 r. - 12.05.2020 r. międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Konkurs ogłoszony przez świetlicę szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych został rozstrzygnięty. Niestety wpłynęło mało kartek z podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia - pielęgniarek i położnych.

Jury przyznało nagrody: 

Kategoria klas 0: 1 miejsce - Blanka Matyasik 0b i Gabrysia Strojna 0a

kategoria klas I: 1 miejsce - Franek Turza 1b

kategoria klas II: I miejsce - Basia Wachowiak 2a 

kategoria klas IV: 1 miejsce - Franek Wachowiak 4a

kategoria klas V: 1 miejsce - Maria Monarcha 5c i Zofia Połajdowicz 5e

Prace zostaną przesłane szpitalom.

prev next

20.04.2020 r. - Na początku była miłość - moja Rodzina"

Konkurs plastyczny pt. „Na początku była miłość- moja Rodzina” rozstrzygnięty! Jury oceniło prace plastyczne pod względem ujęcia tematu, wyboru techniki oraz staranności wykonania. Spośród nadesłanych prac wybrano następujących laureatów:

- w kategorii gr. 0:

1. Maja Dragon 0A

2. Filip Banaszak 0A

3. Wojciech Kominek 0A iAlicja Majchrzak 0B

- w kategorii kl. 1-3:

1. Franciszek Turza 1B

2. Szymon Przychodzki 1D i Weronika Biadała 1A

3. Zuzanna Siwek 3B i Oliwia Kaczor 1C

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Gratulujemy Zwycięzcom!

27.03.2020 r. - Konkurs fotograficzny „TAK czytam” zakończony

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić zdjęciem ze swojego spotkania z książką. Każde ze zdjęć było wyjątkowe i wskazywało na to, że książka jest nieodłącznym elementem codzienności i ma szczególne miejsce w domach uczniów. Jakże miło oglądać zdjęcia rodzinnego czytania, kiedy własnym przykładem pokazujemy dzieciom, że z czytania można czerpać przyjemność. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcie serdecznie gratulujemy. Dodatkowe słowa podziwu wysyłamy grupie z oddziału przedszkolnego, którzy z własnej inicjatywny wysłali również swoje zdjęcia z ich pierwszych przygód z samodzielnym czytaniem.

Wyniki konkursu:

Miejsce I: Jan Telesiński

Miejsce II: Adrianna Wdowiak

Miejsce III: Ksawery Błaszczak

Gratulujemy!!!

Dagmara Horodecka - Biblioteka szkolna

11.03.2020 r. - KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

W środę 11 marca odbył się w szkole Konkurs Piosenki Dziecięcej.Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce - Helena Małecka

II miejsce - Nadia Trojanowicz

II miejsce - Julia Nowaczyk

III miejsce- Natalia Korcz

Wyróżnienie - Łucja Matusiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów.

07.03.2020 r. - Science lubię to

Serdeczne gratulacje dla Julii Wojtaszyk z klasy 8b. Spośrod 380 uczniów Julia zakwalifikowała się do etapu finałowego kuratoryjnego konkursu Science lubię to, który odbył się 7 marca o godzinie 9.00 na Wydziale Biologii UAM. Julia zmierzyła się z zagadnieniami z zakresu biologii, fizyki, chemii oraz geografii. Uczennica naszej szkoły zajęła IV miejsce spośród jedenastu uczestników etapu finałowego. Oprócz otrzymanego dyplomu oraz nagrody Julia już niedługo będzie uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Biologii dla uczestników etapu finałowego konkursu.Serdeczne gratulacje oraz podziękowania.

Arkadiusz Dobosz

10.12.2019 r. "Moje selfie z książką"

W naszej szkole odbył się konkurs "Moje selfie z książką", w trakcie którego dzieci mogły pokazać swoje zainteresowania czytelnicze w niecodzienny sposób. Mimo dużego zainteresowania konkursem, jury mogło wyłonić jedynie trzy miejsca. Oto laureaci:

I miejsce: Pola Rutkowska (klasa IV)

II miejsce: Wojciech Wysmoliński (klasa Vc)

III miejsce Zuzanna Zimowska (klasa IV)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

27.11.2019 r. Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Obcojęzycznych

27 listopada 2019 odbył się Szkolny Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych obcojęzycznych. Najpiękniej zaśpiewały Marta Sitek z kl. VIIa oraz Anna Galubińska z kl. VIIIa, które reprezentować będą naszą szkołę na gminnym przeglądzie w Robakowie.

25.11.2019 r. Wyniki konkursu "Familienbaum"

Konkurs plastyczny "Familienbaum" dla klas 4-8 z j. niemieckiego na najpiękniejszy plakat z drzewem genealogicznym został właśnie zakończony. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie dostarczono bardzo dużo plakatów z pięknymi drzewami genealogicznymi !!! Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Jednak można było wybrać tylko 3 najlepsze prace. Do grona laureatów należą: Jędrzej Krześ (klasa 5b) 1 miejsce, Igor Sliwiński (kl. 5d) 2 m-ce oraz Michał Niemier (kl. 7a) 3 m-ce. Oprócz tego wyróżniona została praca: Kamila Szymkowiaka z klasy 4.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych  "polsko-niemieckich" konkursów.
Finałowe prace wiszą w holu naszej szkoły.

25.11.2019 r. Wyniki konkursu „Jesień w obiektywie”

Konkurs fotograficzny „Jesień w obiektywie” dobiegł końca. Jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród klas 1-3 jak i 4-8. Jury miało nie lada wyzwanie by wybrać te najlepsze, a wcale nie było to łatwe zadanie. Miejsce pierwsze w klasach młodszych zdobyła Milena Legendre z klasy II C, drugie Patrycja Mochnik z klasy III B na trzecim miejscu uplasowała się uczennica II C Nadia Trojanowicz. Na wyróżnienie zasługuje: Julia Łukowiak z klasy III B oraz Szymon Nowack i z II B. W klasach starszych pierwsze miejsce zdobył Tymon Wojno z klasy VII B, drugie Ewa Gąsiorowska z VII A, a na trzecim Bartosz Rzepecki z klasy VII B. W klasach 4-8 również wyróżniliśmy dwa wyjątkowe zdjęcia: Oliwia Trojanowicz z klasy VI D, oraz Zuzanna Wygralak z klasy IV A. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i już z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs za rok!