16.10.2020 r. ZOSTAW SWÓJ ŚLAD W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Każdy z uczniów może przynieść do biblioteki książkę, która będzie zachęcać rówieśników do czytelnictwa. Prosimy o przynoszenie „smakowitych” pozycji literatury, której obecność w bibliotece będzie cieszyć kolejnych czytelników.

Uczniów, którzy chcą podarować książkę prosimy o pozostawienie kartki z imieniem, nazwiskiem i klasą w środku książki. Książki można przynosić bezpośrednio do biblioteki lub pozostawiać w wystawionej skrzyni przed biblioteką. Akcja trwa od 19 do 23 października.

Dagmara Horodecka

22.05.2020 r. "CZYTANIE NA DYWANIE" (ODC.4)

22.05.2020 r. "CZYTANIE NA DYWANIE" (ODC.3)

08.05.2020 r. BIBLIOTEKA SZKOLNA PROPONUJE "CZYTANIE NA DYWANIE" W DOMOWEJ ODSŁONIE (ODC. 2)

06.05.2020 r. BIBLIOTEKA SZKOLNA PROPONUJE "CZYTANIE NA DYWANIE" W DOMOWEJ ODSŁONIE

14.02.2020 r. RANDKA "W CIEMNO" Z KSIĄŻKĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

Dnia 14.02.2020 r. w bibliotece szkolnej odbyła się akcja „Randka (w ciemno) z książką”. Tego dnia uczniowie klas IV – VIII mieli okazję zabrać na ciekawe spotkanie tajemniczą towarzyszkę – książkę. Książki podobnie jak ludzi nie powinno oceniać się po okładce. W bibliotece szkolnej zostało przygotowane stanowisko
z zapakowanymi w walentykowym klimacie książkami. Wybór tej Jedynej okraszony był nutką tajemnicy. Ponadto w niektórych opakowaniach znajdował się drobny upominek. Chętni uczniowie wybierali książkę, z którą mieli okazję bliżej się poznać. Pomysł ten był świetną okazją na odkrycie tytułu, po który normalnie by się nie sięgnęło. Akcja wzbudziła wiele entuzjazmu wśród czytelników.
W tym dniu na randkę z książką udało się 38 czytelników. Mamy nadzieję, że randki z książkami były udane. Z pewnością były zaskakujące.

Dagmara Horodecka

Biblioteka szkolna

Pomóż bibliotece szkolnej zdobyć 1000 książek!

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku po raz kolejny bierze udział w konkursie „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym przez Empik. Główną nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania od organizatora 1000 zupełnie nowych książek, których tytuły wybieramy sami! Wystarczy tylko, aby plakat przedstawiający scenkę z wybranej książki wykonany przez uczniów naszej szkoły zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Nieprawdopodobne? Niemożliwe? Niewykonalne? Wręcz przeciwnie. W poprzedniej edycji konkursu byliśmy bliscy wygranej. Zabrakło naprawdę niewiele. Głosować może każdy. Co więcej, każdy z Państwa może głosować wielokrotnie, codziennie oddając jeden głos. Głosowanie trwa od 24 października do 28 listopada br. Szczegóły znajdują się poniżej (informacja od organizatora) oraz na stronie www.empik.com/biblioteki. Serdecznie zachęcamy czytelników do wsparcia naszej inicjatywy oraz rozpowszechnienie informacji na temat naszej akcji wśród znajomych, rodziny, przyjaciół. Wspólnymi siłami możemy znacząco powiększyć zasoby biblioteczne naszej szkoły zdobywając dla niej 1000 nowiuteńkich książek! A jak pisała Wisława Szymborska„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Kilka słów o naszym plakacie. Przedstawia on scenkę z książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – rozdział: „ Opowieść o skarpetce trzeciej, która zmęczyła się bezczynnym tkwieniem w koszu została politykiem i zmieniła świat – oczywiście na lepsze”. Ciekawa, kolorowa, zabawna i wartościowa lektura stała się inspiracją do stworzenia zabawnego plakatu przez młodych czytelników oraz inspiracją dla aktorów z Koła Teatralnego – efekty widoczne na zdjęciach.

Liczymy na Państwa wsparcie. Z bibliotecznym pozdrowieniem.

Dagmara Horodecka

biblioteka szkolna SP 2 Kórnik

więcej...

Pobierz plakat i ulotkę.

18.11.2019 r. Tydzień Edukacji Globalnej

Biblioteka szkolna zaprasza do działu książek przyrodniczych.

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas" (Florian Plit)

21.10.2019 r. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w wykonaniu Koła Teatralnego

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje uczniom z Koła Teatralnego pod opieką pani Żanety Tórz za aktywne włączenie się do promowania konkursu
„Tysiąc powodów by czytać”. Uczniowie podjęli wyzwanie odegrania scenki
z książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali fragmentu książki, a następnie po profesjonalnym przygotowaniu się (makijaż: p. Helena Małecka), rekwizytów oraz scenografii mieli okazję poczuć się jak aktorzy. Poprzez zajęcia uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje aktorskie zaangażowanie i wytrwałość. Przy okazji dobrej zabawy stali się znawcami i miłośnikami przygód niesamowitych skarpetek. Efekty aktorskich poczynań można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dagmara Horodecka – biblioteka szkolna

Więcej zdjęć w galerii

4.02.2019 r. - Biblioteka szkolna zaprasza w czwartek/piątek na warsztaty szczegóły

9.11.2018 r. Biblioteka poleca - 100 lecie odzyskania niepodległości.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców do zapoznania się z książkami z działu POLSKA oraz HISTORIA POLSKI.