25.05.2020 r. - Świetlica szkolna proponuje wykonanie pracy związanej z Dniem Mamy. Chętnym uczniom proponujemy pracę plastyczną. Technika pracy nie przypadkowa. Z pewnością uczniowie używają kredek, nie wyrzucajmy tego co nam zostanie z ich ostrzenia. Można wykorzystać to i stworzyć kwiaty. Dzięki temu powstanie piękna kartka. Link z pomysłem:

https://img1.stylowi.pl/images/items/o/201611/stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_kura-domowa-kredkowe-kwiatki-laurka-na-dzieN-matki_47490601.jpg 

Prace przysyłamy na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

18.05.2020 r. -   Harcerstwo staje się coraz mniej popularne wśród młodzieży, a przecież Polska ma ciekawą i bogatą tradycję z tym związaną. Młodzi ludzie zdobywali nowe umiejętności a przede wszystkim mieli wpajane pewne wartości i wzorce. 19.05. z kolei obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, dlatego też  chętnym uczniom proponujemy zaprojektowanie odznaki jaką można by zdobyć za dobre uczynki. Koncepcja pracy dowolna. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie. Mamy nadzieję, że najciekawsze pomysły, zostaną już z nami na świetlicy w tradycyjnej formie. Na pracę czekamy do czwartku. 

wychowawca świetlicy

meil: rogalinska.aneta@gmail.com

7.05.2020 r. - Za nami kwietniowe święto związane ze służbą zdrowia, ale w maju też mamy podobne święto. Przypada ono 12 maja i jest to Dzień Pielęgniarki. Tym razem wykonamy prace w hołdzie naszym cichym bohaterom. Może ktoś chciałby podziękować komuś indywidualnie, a może ogólnie wszystkim pielęgniarkom? Technika dowolna, wszelka inwencja twórcza mile widziana. Tym razem dopuszczamy możliwość zrobienia e-kartki. Na prace czekamy do 11 maja do godziny 14. Poprzednie prace, szczególnie rybki i biedronka nadal obowiązują.
e-mail:
rogalinska.aneta@gmail.com

5.05.2020 r. - Dzisiaj z racji tego, że mamy już wspaniałą wiosnę, a nie możemy w niej w pełni korzystać prezentujemy prostą pracę, którą z powodzeniem można wykonać na kartce papieru jak i przyozdobić nią okna w domu. Wystarczy wtedy tylko skleić poszczególne elementy nie naklejając na kartkę i przy odrobinie taśmy klejącej nakleić na szybę. Tematem pracy jest biedronka z samych kółeczek papieru. Ta postać wygrała w konkursie masek bohaterów. Poniżej link z małą podpowiedzią oraz e-mei do nadsyłania prac. 

https://www.youtube.com/watch?v=r0mUU1IM9mM 

rogalinska.aneta@gmial.com

3.05.2020 r. - Po pracach tematycznych, związanych ze świętami majowymi proponujemy cieką pracę. Mowa dzisiaj o rybkach wykonanych z odrysu własnej dłoni. Potrzebny będzie kolorowy papier, klej, kredki, pisaki. Poniżej przedstawiamy link do ciekawej pracy wykonanej tą techniką, Zachęcamy do wszelkich modyfikacji i wplątania własnych pomysłów. Zdjęcia prac należy przesłać na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

Inspiracja:

https://dzieciakiwdomu.pl/wp-content/uploads/2016/08/14f11-1.jpg 

29.04.2020 r. - Kwiatowy symbol maja

Proponujemy chętnym uczniom zrobienie kwiatowego symbolu maja, czyli bzu. Są to tak piękne kwiaty pod względem wyglądu jak i zapachu. Mało komu się nie podobają. Poniżej przedstawiamy dwie techniki. Jedna jest wykorzystaniem popcornu,który można zastąpić kuleczkami z chusteczki higienicznej, papieru toaletowego, serwetki, bibuły czy kartki papieru. Druga technika jest nieco trudniejsza - b ibuła z powodzeniem marszczy się bez użycia drutu, można ją pognieść w inny sposób i wychodzą ciekawe rzeczy. Natomiast jeśli komuś nie przypadnie do gusty żadna technika to jak najbardziej zachęcamy do użycia farb (można robić kleksy), kredek, papieru kolorowego. ostateczna propozycja to wykonanie zdjęcia bukietu bzu ustawionego w domu lub drzewka rosnącego w ogródku, przed domem czy gdzieś w naturalnym środowisku. Liczymy na ciekawe zdjęcia artystyczne

Przydatne linki:

https://www.youtube.com/watch?v=r9bJNB-sBPc 

 https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/05/bez-z-popcornu/

Prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

26.04.2020 r.  Flaga naszego kraju

Dzisiaj stawiamy na tradycję i upamiętnienie naszych świąt. Jesteśmy przed weekendem majowym, gdzie 2 Maja mamy Święto Naszej Flagi, a 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia "Konstytucji 3 Maja". W związku z tym proszę chętnych uczniów o zrobienie Flagi Naszego Kraju i przesłanie zdjęcia pracy na maila:  rogalinska.aneta@gmail.com.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

23.04.2020 r.   Europejski Dzień Śniadania

24.04 mamy dość nietypowe święto, ale zważywszy na warunki w jakich przyszło nam ostatnio żyć, mamy większą możliwość aby je celebrować. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. Moja propozycja dotyczy ulubionego śniadania. Jakie jest ulubione śniadanie uczniów?  Można wykonać rysunek, zrobić produkty z plasteliny. Może wykonać zdjęcie ulubionego śniadania? Zachęcam serdecznie do wykonania zdjęć prac i przesłanie ich na adres: rogalinska.aneta@gmail.com.

21.04.2020 r. Samolot

Propozycja: zrobienie samolotu z klamerek. Klamerki dowolne: drewniane, z tworzywa sztucznego, małe, duże. Do pomocy potrzebne będą papier kolorowy, wycinki z gazet, pisaki, kredki, klej i na co mają ochotę nasi twórcy.Samolot można tez wykonać tylko z papieru. A może macie jużwykonane modele z papier?

Małe podpowiedzi: 

https://dziecinnieproste.com.pl/drewniane-samoloty...

Zdjęcia prac proszę przesłać na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

20.04.2020 r. Maska

Dzisiejsze zadanie to wykonanie maski. Wybierzcie ulubionego bohatera i wykonajcie taką maskę, aby sugerowała kim jest ten bohater. Pomyślcie jakie są wasze ulubione bajki. Za pomocą maski przeniesiecie się w kolorowy świat bajek i na chwilę będziecie ulubionymi bohaterami. Czekam na mnóstwo propozycji. Zobaczymy, która bajka wygra ranking. Proszę jednak aby nie były to postacie negatywne. Zdjęcia przesyłacie na adres meilowy: rogalinska.aneta@gmail.com

4.04.2020 r. Świąteczny kurczaczek

Niedługo święta. Dzieci wykonały już zajączka. W oczekiwaniu na Wielkanoc kolejna propozycja świetlicy szkolnej związana ze świętami. Tym razem , aby zajączek nie był osamotniony proponujemy wykonanie świątecznego kurczaczka. Przesyłamy link do kilku pomysłów. Można wybrać dowolny. Prace należy przesłać do soboty wieczora  (4.04.2020) na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

Oto podpowiedź:

25.03.2020 r. Moje największe marzenie

Praca dla chętnych uczniów to „Moje największe marzenie”. Technika dowolna, może to być rysunek, wyklejanka, wszystko to, co wpadnie uczniom do głowy. Może ktoś ma ciekawą pracę, którą wykonał już dawno i chciałby się nią pochwalić? Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w kolejnej zabawie.Prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com.

Wychowawca świetlicy

22.03.2020 r. Stworek

Zadanie dla chętnych uczniów to wykonanie najśmieszniejszego stworka – tylko buźkę, tak aby wprowadzić jak najwięcej uśmiechu. Do pracy najlepiej wykorzystać rzeczy z recyklingu: kartonik, wytłaczankę od jajek; do wykonania włosów można wykorzystać foldery reklamowe, gazety.
Mała podpowiedź:
https://mojedziecikreatywnie.pl/2014/08/poobiednie...

prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com