Rysunki

Dobrze wiemy, że lubicie rysować!:) Dlatego zapraszamy, aby porysować razem z przesympatyczną Panią Agatą Jakuszko. W pierwszym filmiku nauczycie się rysować zwierzęta, które można zobaczyć na Safari: https://www.youtube.com/watch?v=7sCRt0Qphq4 podczas kolejnego nagrania zobaczymy jak rysować rośliny: https://www.youtube.com/watch?v=9cqMEgbN1U8 tutaj spójrzcie jak sprytnie narysować diplodoki (2!), stegozaura, pterodaktyla i  triceratopsa a może są wśród nas miłośnicy ptaszków? Na tym nagraniu Pani Agata pokazuje krok po kroku jak narysować przeróżne ptaki: https://www.youtube.com/watch?v=bH-hZiGgX6s&t=13s

Pamiętajcie by się pochwalić swoimi rysunkami. Pozdrawiamy!

Zimowa praca plastyczna

Kochane dzieci dzisiaj przychodzimy do Was z zimowymi pomysłami na prace plastyczną. Zrobimy bałwanka . Na dworze zimą śniegu z roku na rok jest coraz mniej, więc "ulepimy bałwanka" w domu . Zapraszamy do zabawy.

https://youtube.com/watch?v=a98Wt7caXaQ&feature=share

Girlandy

Skoro mamy już maski karnawałowe, proponujemy by ozdobić także swoje otoczenie pięknymi kolorowymi girlandami z papieru. Aby przygotować takie girlandy potrzebujemy kartki cienkiego papieru np od ksero, klej oraz sznurek.
Najpierw należy pokolorować kartki w różne wzorki, potem zagiąć z nich harmonijki. Następnie złap "harmonijkę" mniej więcej w środku i złóż na połowę. Otrzymasz efekt "kokardki". Sklej dwa zbliżone do siebie części zostawiając w środku  niewielki otwór.  Jeśli nałożysz "kokardkę" na sznurek i ściśle skleisz jej dwa boki to obejdzie się potem bez wiązania. Przewlecz sznureczek, zwiąż, przewlecz, zwiąż itd. poprzez wszystkie elementy i girlanda gotowa! Koniecznie pochwalcie się swoimi girlandami.

05.01.2022 r. Maski Karnawałowe

W Nowym Roku niestety pogoda nie sprzyja zabawą na świeżym powietrzu…ale my się deszczu nie boimy… jesteśmy kreatywni i pomimo zajęć zdalnych potrafimy się dobrze bawić. Tym bardziej, że mamy „Karnawał”!!! A więc wszyscy w rytmie samby tańczmy i wesoło się bawimy. Zapraszamy do zabawy:

https://youtu.be/7geDEeBjIjo 

https://youtu.be/OUHZXNlguz4 

https://youtu.be/SWHS4HsgnUk 

Jeśli mamy karnawał to musi być kolorową i muszą być maski. Dziś podczas zajęć poznaliśmy sposób jak taka maskę samodzielnie możemy wykonać. Zachęcamy do jej wykonania: 

https://youtu.be/FSfnuFkxyIg 

https://youtu.be/O4KgKzLxA0k

Gry i zabawy logiczne

Dzisiaj proponujemy Wam gry i zabawy logiczne. Grając w różnorodne gry i rozwiązując zagadki dla rozrywki, ćwiczymy nasz mózg i zmuszamy szare komórki do pracy. Mamy nadzieje, że zamieszczone propozycje przypadną Wam do gustu. Sudoku obrazkowe https://view.genial.ly/5ee3d0fe37584d0da6287dd5/interactive-content-sudoku-obrazkowe

Propozycja na nudę https://view.genial.ly/5eb2b4f6b68c5b0da426c66f/interactive-image-pomysl-na-nude

Zimowe łamigówki https://wordwall.net/pl/resource/10477414/zimowe-zagadki

https://wordwall.net/pl/resource/7367956/zima

04.01.2022 r. Nowy Rok

Witamy serdecznie wszystkich w Nowy Roku 2022. Nadal mamy nauczanie zdalnie, ale mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się osobiście już w szkole. Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o tym jak spędziliśmy święta Bożego Narodzenia i o wspaniałych prezentach jakie zostawił nam pod choinką Gwiazdor. Opowiadaliśmy o tym jak spędziliśmy Sylwestra, o tym co przyniesie nam Nowy Rok. Spędziliśmy również miło czas na wspólnym graniu w kalambury. Zapraszamy na nasze spotkania.

Przypomnieliśmy sobie pory roku oraz wszystkie miesiące. Już każdy z nas myślami ucieka do wiosny do ciepłego słoneczka i wesołych zabaw na świeżym powietrzy. Zapraszamy do zabawy: https://view.genial.ly/5c20f57ba4eaa03097ccc531/in...


22.12.2021 r. Świąteczne spotkanie świetlicowe

Dziś odbyło się świąteczne spotkanie świetlicowe on-line. Rozmawialiśmy nt. Bożego Narodzenia. Rozwiązywaliśmy zadania dotyczące symboli tego święta. Poznaliśmy historię Bożego Narodzenia, tradycję oraz każdy z nas opowiedział jakie potrawy są przygotowywane na wigilijny stół w Naszych domach. Na koniec życzyliśmy sobie Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie Rodzinnym. I … oczywiście bogatego Gwiazdora.Zapraszamy do zabawy

https://view.genial.ly/5fda19763c971e0d6598d248/pr...

Zimowa przygoda ze Świętym Mikołajem

Dziś proponujemy Wam Drogie Świetliczaki, abyście usiedli wygodnie w fotelach i wsłuchali się w bajkę o Świętym Mikołaju...


Wyturlaj Mikołaja

Proponujemy Wam zabawę z kostką pt. "Wyturlaj Mikołaja".

Zabawa jest bardzo prosta. Zaproś do niej rodziców, babcię, dziadka lub rodzeństwo. Rzucaj kostką i rysuj co wypadnie. Do naszej gry potrzebujemy planszę, czystą kartkę, kostkę oraz przybory do kolorowania. Każda osoba rzuca kostką i rysuję na swojej kartce to co wypadło. Gra kończy się po 5 rzutach, kiedy każdy z Graczy ma kompletny rysunek twarzy Mikołaja. Na koniec kolorujemy naszego Mikołaja.

Powodzenia!

Pani Zima mrozem trzyma...

Zapraszamy Was dzisiaj na kolejną fantastyczną zabawę.

https://view.genial.ly/5ffc322109df510d068366ce/pr...

A jeżeli macie ochotę na pracę plastyczną to proponujemy Wam dzisiaj aniołka:


21.12.2021 r. Świetlica on-line

Kochani! Kolejny raz jesteśmy zmuszeni do przejścia na zajęcia zdalne...ale dla nas to żaden kłopot. Spotykamy się na naszej wspaniałej grupie na Teamsach "Świetlica gwiazd" i kolejny raz świetnie się bawimy. Dzisiaj skorzystaliśmy z projektu "EMOCJA", dzięki której dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o wyobraźni. Dla tych których z nami nie było zostawiamy linka i zachęcamy do obejrzenia prezentacji..... a jutro?... Jutro odbędzie się spotkanie nt. Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia!

https://view.genial.ly/5ff83a59bea52a0cee8b77ea/presentation-modul-2-wyobraznia-ktora-moze-posluzyc-w-trakcie-zdalnej-edukacji


Projekty świetlicowe - projekty, które będą realizowane na zajęciach świetlicowych w roku szkolnym 2021/2022 r. to:

"Emocja" – koordynator projektu: Dorota Jagiełło

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny którego celem jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku szkolnym. Rozbudzaniu w dzieciach wiary w siebie oraz własnej możliwości. Aktywizuje dzieci i młodzież na zrozumienie emocji i uczuć innych osób. Integruje zespoły klasowe. Rozwija współpracę nauczycieli i uczniów z placówkami oświatowymi z całego kraju izagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wymianę doświadczeń na stronie projektu. Wychowuje dzieci w wartościach takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, oraz tworzy sytuacje budujące w/w wartości w dzieciach.

"Kreatywne prace plastyczne" - koordynator projektu: Iwona Kamińska

Jest to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny celem którego jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne. Projekt wspiera po pandemiczną arteterapię rozwojową dla dzieci oraz profilaktykę zdrowia psychicznego, ponadto inicjuje i promuje dziecięcą twórczość plastyczną we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą. Usprawnia małą motorykę i koordynację wzrokowo – ruchową, integrację sensoryczną, spostrzegawczość oraz pamięć i uwagę. Rozwija samodzielność, wzmacnia poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości.

"Świetliczaki na tropie...zagadek" – koordynator projektu: Natalia Jankiewicz

Jest to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny celem którego jest wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętności współistnienia z przyrodą ucznia. Uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody. Edukowanie młodych ludzi w umiejętność działania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata. Ponadto projekt ma zadanie rozwijać zdolności manualne każdego ucznia.

"Zdrowo i sportowo" – koordynator projektu: Patrycja Mila

Ogólnopolska, bezpłatna akcja Zdrowo i Sportowo. Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3 – 10 lat). Materiały edukacyjne w największym stopni dotyczą zajęć sportowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych.

"Tańcowała igła z nitką"- autorski projekt Iwony Kamińskiej

Projekt ma na celu rozwijanie kreatywności i twórczości a także przedsiębiorczości poprzez naukę szycia ręcznego. Dostrzeganie potrzeby samokształcenia. Usprawnianie małej motoryki i koordynacji wzrokowo – ruchowej. Poszerzenie zainteresowań i wyobraźni twórczej ucznia.

"Dzieci listy piszą" – koordynator projektu: Dorota Jagiełło

Projekt jest innowacją pedagogiczną o charakterze metodycznym, którego autorką jest p. Anna Niedzielska – Radio ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Piaskach.Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy, umiejętności, doświadczenia z pisania i otrzymywania listów. Podniesienia jakości pracy szkoły w zakresie stosowania nowoczesnych metod zabawowych, twórczych z elementami doświadczenia, co wpływa na poprawę efektywności kształcenia. Ponadto projekt ma na celu : rozwijaniu sprawności pisania listów, swobodne posługiwanie się językiem ojczystym, zachęcanie do pisania listu tradycyjnego jako element komunikacji werbalnej, kształtowanie u uczniów wrażliwości na potrzeby innych, popularyzowanie sztuki epistolografii, integracja dzieci, zawieranie nowych znajomości, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, zapoznanie z formalnymi zasadami wysyłania listu (adresowanie, przyklejania znaczka).

26-30.04.2021 W tym tygodniu w naszej świetlicy on-line świetnie spędzaliśmy czas na graniu w kalambury oraz w chińczyka. Nie zabrakło oczywiście także ciekawych rozmów. Przesyłamy Wam kilka propozycji na spędzenie czasu wolnego.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Majowymi mamy dla Was ciekawy filmik:

oraz drugi:

Tutaj natomiast znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na pracę plastyczne związane z naszą Flagą:
http://dziecieceinspiracje.pl/2020/04/11-pomyslow-na-prace-plastyczne-z-polska-w-roli-glownej.html

Tutaj z kolei 5 propozycji prac z papieru związanych z barwami narodowymi:

https://www.youtube.com/watch?v=8bgNCQzWUDI

W związku z tym, że kwiaty bzu są symbolem nadchodzącego maja, prezentujemy Wam propozycję pracy plastycznej:https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/05/bez-z-popcornu

Dodatkowo aby się trochę zrelaksować usiądź wygodnie, zamknij oczy i posłuchaj opowieści.


A i najważniejsze!

UWAGA! Już niedługo możesz się sprawdzić Czy wytrzymasz 24 godziny bez komputera i Internetu.

https://www.ekokalendarz.pl/dzien-bez-komputera/?fbclid=IwAR1D0Y5yN4pg8Vr_dL1gvt_0-63lV_dO5D4dcPiPfHTmL8SJ3ThE6s2qkhA

Wychowawcy świetlicy

19 - 23.04.2021 r. Począwszy od roku 1970 obchodzimy 22 kwietnia - Dzień Ziemi, nie mogło zatem zabraknąć tego tematu na spotkaniach w świetlicy on-line w minionym tygodniu. Jak ważną ideą jest dbanie o Naszą Planetę wszyscy wiemy, nie zawsze jednak wiemy jak to robić. Wiedza naszych uczniów  w tym zakresie jest jednak duża, quizy, krzyżówki, gry zostały rozwiązane bezbłędnie. Niestety nie wszyscy mogli być z nami dlatego prezentujemy odnośniki. Zachęcamy do ich obejrzenia w wolnej chwili, znajdziecie również propozycje prac plastycznych oraz zabaw, które pozwolą zgłębić wam temat. 

https://pl.pinterest.com/pin/32440059803680151/feedback/?invite_code=060f43819f7d4777be72caa0c0e759aa&sender_id=651333302266892308

https://www.youtube.com/watch?v=IKXFLvRQ9sE

https://www.youtube.com/watch?v=fN6_ybrwjF8&t=223s

Czy wiecie co to PLOGGING? Jest to połączenie sportu, dokładnie biegania ze zbieraniem śmieci. Bieganie można zastąpić spacerem oczywiście. Wśród propozycji znajdziecie grafikę, która przedstawi wam tę inicjatywę. Z kolei  inicjatywa recyklingu również pojawiła się na warsztatach z szycia. Dzieci szyły gumki ze używanych ubrań, które nie były już przez nich używane. 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: https://www.canva.com/design/DAEb0l-LFSM/ODmK3sQQj...

18.04.2021 r. -  Może macie ochotę na ciasto lub kawałek tortu? Spójrzcie na załączone zdjęcia, a dowiecie się jak wykonać takie cudeńka cukiernicze.

Potrzebujecie różnego rodzaju kolorowych gąbek-do kąpieli oraz kuchennych. Do tego cekiny, pompony, koraliki. Użyjcie wyobraźni i popracujcie jako cukiernicy. Do dzieła. Pamiętajcie, by przesłać do nas zdjęcia waszych tortów.
Przygotowałyśmy także propozycje dla miłośników zwierząt. W tym tygodniu obchodzą swe święto Delfiny, które są bardzo przyjaznymi i inteligentnymi ssakami. Zobaczcie filmik, by poznać te wspaniałe zwierzęta: https://www.youtube.com/watch?v=rOxxjW5YYS0
W związku z tym, że 16.04  jest Dzień Ochrony Słoni zachęcamy do pobrania pakietu edukacyjnego na temat tych niezwykłych zwierząt: https://www.ekokalendarz.pl/dzien-ochrony-sloni-2/...

Powitajmy

weekend tańcem:

16.04.2021 r. - 14.04.2021 r. podczas zajęć on-line w świetlicy, wyruszyliśmy w magiczną podróż do Doliny Muminków. Muminki to bardzo nietypowa rodzina, która zamieszkuje niebieski domek w prześlicznej dolinie. Swoja budową ciała są nieco podobne do hipopotamów. Autorka to fińska pisarka Tove Jansson , która stworzyła zabawne historie o Muminkach.

Na powitanie obejrzeliśmy ciekawą prezentację o Muminkach:

https://view.genial.ly/5edc1c9c9543960d59dbf183/presentation-w-dolinie-muminkow

Dzieci poznały najważniejszych bohaterów: Muminka i jego rodziców, Włóczykija, Migotka, Pannę Migotkę, Ryjka oraz Małą Mi.

Po prezentacji przeszliśmy do łamigłówek. Dzieci dopasowywały atrybuty do odpowiedniej postaci

https://learningapps.org/view19199004 oraz rozwiązywały krzyżówkę: https://learningapps.org/watch?v=p5oxuinak21

Dzieci dowiedziały się także, że Dolina Muminków istnieje naprawdę w Finlandii. Świat Muminków został odwzorowany w parku Moomin World na wyspie w Naantali.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, zobaczycie jak wygląda Dolina Muminków:

https://www.youtube.com/watch?v=EUuACPe7-9s

Spotkanie zakończyliśmy oglądaniem bajki o Muminkach „Wiosna w Dolinie Muminków”:

https://www.youtube.com/watch?v=T3IAvvLLzhw

Zachęcamy również do czytania książek o Muminkach. „Muminki” to opowieść uniwersalna. Są idealną rodzinną lekturą, która sprawia frajdę zarówno dzieciom w różnym wieku, jak i dorosłym.

12.04.2021 r. Biała, mleczna lub gorzka. Z bakaliami, owocowym nadzieniem, karmelem, a nawet z ostrymi przyprawami. Czekolada, bo o niej mowa, na całym świecie ma rzesze swoich wiernych fanów. Kochamy ją za niesamowity smak, mnogość sposobów spożywania i moc uwalniania endorfin, nawet w trakcie bardzo ciężkiego dnia. Poniżej kilka ciekawostek o tym smakołyku.

Pamiętajcie: dzisiaj DZIEŃ CZEKOLADY. Można jeść...Smacznego!

https://view.genial.ly/5e96252ed82ffd0dbffcb183/interactive-image-dzien-czekolady-bibliotece-sp20

https://view.genial.ly/60728e3fb50a9b0d60e3e249/pr...

Z tej okazji Krakers z Akademii Krokieta i Lamy postanowił zrobić trochę zapasów. Wybierze się w tym celu na Planetę Czekolady! Brzmi pysznie, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=lofdvc0-Yh4&feature=share&fbclid=IwAR2VHO50cGZmr2eGarPN0DPUuiz-IXN3jMWZeF4NPgJWVpskN1nnPQAxGA0

Usiądźcie wygodnie i posłuchaj CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY.

26.03.2021 r. - I znowu przeszliśmy na zdalne zajęcia w świetlicy szkolnej.

Od 21.03 mamy WIOSNĘ i dlatego tematem była WIOSNA. Dzieci poznały oznaki wiosny: https://www.youtube.com/watch?v=n48RQ4OpHZA i wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”: https://www.youtube.com/watch?v=_2eeDdvjdzU

Nie zabrakło oczywiście piosenek https://www.youtube.com/watch?v=hHvqucAAN28 gier i zabaw. Były także zgadywanki, puzzle, kolorowanki do których bardzo zachęcamy: https://view.genial.ly/5e8077ae3fea8d0db0ce0e0e/interactive-image-wiosna

Warto także zobaczyć jak wyglądają wiosenne prace w polu i w ogrodzie: https://view.genial.ly/5ea5a16bd407580db9183449/interactive-image-wiosna-w-polu-i-ogrodzie

Dzisiaj mieliśmy także wyjątkową lekcje wf: https://wordwall.net/resource/913476/wychowanie-fizyczne/wf-klasa-2

Oraz zabawę w ruchu: https://www.youtube.com/watch?v=iH2zc5tkHPo Ubaw był po pachy!

Każdy z nas rysował swojego królika z wyrzucanych oczek na kostce. Gra w załączniku. Miłej zabawy!

Wychowawca świetlicy - Dorota Jagiełło

23.03.2021 r. Kolejny raz ruszyła Świetlica Gwiazd on-line. Wszyscy z radością brali udział w dzisiejszych zajęciach na temat MÓZGU. Najpierw zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem naszego mózgu, poznaliśmy ciekawostki oraz za co jest odpowiedzialna prawa i lewa półkula. Dowiedzieliśmy się także jak w ciekawy sposób można trenować swój mózg.

https://view.genial.ly/6050f8a64aebc50d7313dab3/interactive-content-dzien-mozgu. Nie zabrakło także zabawy. Czas mile upłynął nam na oglądaniu wspólnie optycznych iluzji.

https://view.genial.ly/5eb5c0cb8c034e0d162d3ddf/presentation-zludzenie-optyczne

https://view.genial.ly/603e252faca8c40da241143b/interactive-content-zludzenia-optycznekl6

Zachęcamy do zabawy. Jesteśmy ciekawe komu uda się poprawnie wykonać test:

https://view.genial.ly/5eda9279c4c47d0d72cdbc5c/game-oszukac-mozg

Miłej zabawy!

wychowawca świetlicy - Dorota Jagiełło

10.12.2020 r. Ten tydzień minął nam na miłych pogawędkach o zbliżających się świętach. Dużo rysowaliśmy, słuchaliśmy piosenek, bawiliśmy się, graliśmy i świetnie spędzaliśmy czas. Zachęcamy do uczestnictwa w następnych zajęciach. A teraz czas na zabawę: https://view.genial.ly/5fda19763c971e0d6598d248/pr...

6.12.2020 r. - W czwartek odbyło się nasze mikołajkowe spotkanie świetlicowe online. Na początku spotkania odwiedził nas Mikołaj. Było miło i wesoło. Po wizycie Mikołaja bawiliśmy się przy prezentacji. Wszystkim dzieciom Polecamy na Mikołajkowe popołudnie.

30.11.2020 r. Kalendarz adwentowy

Tak jak obiecaliśmy na spotkaniu świetlicowym on-line udostępniamy dwa kalendarze adwentowe (do wyboru). Dane okno z datą będzie można otworzyć dopiero w danym dniu, wcześniej jest zablokowana taka możliwość. Zachęcamy do wykonywania zadań. Życzymy powodzenia i wytrwałości.

1. https://view.genial.ly/5fb4fd80ae97be0d9140673f/presentation-kalendarz-adwentowy?fbclid=IwAR3tw93jTcPmKC_Pq2gm8goeIxPSm7CTEe8hpQFI12JUbhQ8bOG7vgvA18Y

2. https://view.genial.ly/5fb6c0249e38cb0d1a1a1ff4/interactive-content-kalendarz-adwentowy-2020?fbclid=IwAR2HmjKz37xwC6GaLFTY6Dds2uvwBXvrHeD1TTVkuTd4ewcGM0yGdE0vCYY

30.11.2020 r. Dziś podczas spotkania świetlicowego odbyły się Andrzejki, co prawda nie wieczór Andrzejkowy, lecz popołudnie Andrzejkowe. Zabawa była wyśmienita. Najpierw posłuchaliśmy piosenki o andrzejkach: https://www.youtube.com/watch?v=OS2sdbxoybc Następnie słuchaliśmy historii andrzejek oraz dowiedzieliśmy się co to tak naprawdę jest: https://www.youtube.com/watch?v=-PQMkBUu97o&t=334s

Oczywiście nie zabrakło także wróżb, mimo że nie możemy się

spotkać i sobie naprawdę powróżyć poradziliśmy sobie wyśmienicie. Chcecie spróbować?

Zachęcamy: https://view.genial.ly/5fc527b92bc71a0d193293eb/pr...

27.11.2020 r. - Piątkowe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i rozmowach na temat zwyczajów zwierząt w związku ze zbliżającą się zimą. Oglądaliśmy dwa filmy edukacyjne. Zachęcamy serdecznie do ich obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=rymzm4JjXXg

https://www.youtube.com/watch?v=bWyTMShAaGY

Dowiedzieliśmy się między innymi: o ptakach, które przed nadejściem zimy odlatują do cieplejszych rejonów naszego globu (np. bociany) oraz zwierzętach, które przechodzą w stan hibernacji i przesypiają zimę (np. niedźwiedź). Rozmawialiśmy też o tym jak my sami przygotowujemy się na zimę, robiąc np. przetwory. 

Marząc o mrozie i śniegu uczyliśmy się rysować bałwanka ale nie był to byle jaki bałwanek bo z czapką Świętego Mikołaja. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu poniedziałkowym gdzie oczywiście będzie królować atmosfera andrzejkowa.

26.11.2020 r. Za nami kolejne spotkanie Świetlicy Gwiazd Online. Rozpoczęliśmy je miłą rozmową a następnie wysłuchaliśmy bardzo popularnej piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=fJKRESz8ZhE. Któż z nas jej nie zna? Opowiada o fantazji, która bezpośrednio wiąże się z naszą wyobraźnią i marzeniami. Aby właśnie ćwiczyć wyobraźnie dzisiaj wychowawcy głośno czytali bajkę. Wybór padł na Muminki i opowiadanie o małym duchu. Przekonaliśmy się, że fantazja niestety może spłatać nam figla... Ostatnio wielką popularnością cieszy się gra w kalambury. Dlatego na prośbę Uczniów ponownie świetnie bawiliśmy się przy zgadywaniu  trudnych haseł. Myślimy, że był to również świetny sposób aby ćwiczyć wyobraźnię i przenieść się w krainę fantazji. Rysunki i próby przedstawienia haseł były bardzo kreatywne. Zachęcamy serdecznie do udziału w kolejnych spotkaniach.

25.11.2020 r. Dziś odbyło się kolejne spotkanie Świetlicy Gwiazd on-line. W związku z dniem Pluszowego Misia spotkanie zaczęliśmy od gry w misiowe memory: https://wordwall.net/pl/resource/7489743/misiowe-memory Były to naprawdę świetne wyścigi.

Wielkimi krokami, z porannymi przymrozkami zbliża się zima, a więc trudny czas dla ptaków. Część z nich zostaje z nami na zimę. Dziś poznaliśmy ich nazwy oraz to w jaki sposób można się nimi zaopiekować. Po dzisiejszych zajęciach wiemy już jak mądrze je dokaramiać. Dowiedzieliśmy się także, gdzie należy wykładać pokarm dla ptaków w zależności od gatunku. Zachęcamy także Was drodzy uczniowie aby poświęcić chwilkę na tą ciekawą prezentację: https://view.genial.ly/5fbd1f7d93901a0d15401068/presentation-jak-madrze-dokarmiac-ptaki?fbclid=IwAR2BvFZlng5iajmrdtFt9aPiZRKC2vjckT2ZPXE6rS3K0LPvx-Fj0rn1Jac

Wiedza, którą nabyliśmy pozwoliła nam sprawdzić się w quizie: https://zielonyogrodek.pl/abc-ogrodnika/quizy/9337-czy-wiesz-jak-dokarmiac-ptaki

Na zakończenie świetnie bawiliśmy się rozwiązując kalambury na stronie www.kurnik.pl Hasła dziś do najłatwiejszych nie należały, ale wyobraźnia jak zwykle nas nie zawiodła.

Zapraszamy na kolejne spotkanie.

Popatrzcie na zdjęcia i najważniejsze informacje.

24.11.2020 r.  Podczas dzisiejszych zajęć w naszej świetlicy on-line mówiliśmy o Pluszowych Misiach. Zaczęliśmy od krótkiej gimnastyki, po której przeszliśmy do poznania historii pluszowego misia. Zachęcamy do zapoznania się z nią tutaj: https://view.genial.ly/5fb98b527eb7770cfdb2c17f/presentation-cwiczenia-ruchowe?fbclid=IwAR2jZe5Wjicpr9WiLfYdftpgUbARJXUKI3EiomVCiRbzo2T9CgXUVbN-xSU

Następnie oglądaliśmy, poznawaliśmy takie misie jak: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie, Miś Yogi, Troskliwe Misie, Niedźwiedź Balloo, Colargol. Słuchaliśmy także rytmicznych piosenek o nich, oraz oglądaliśmy fragmenty bajek, aby bardziej zobrazować misie. Nie zabrakło także puzzli, gier a także rebusów. Zapraszamy do spędzenia czasu z prezentacją gennial.ly w której lubimy pracować. https://view.genial.ly/5fbb955384a2a16198730a88/presentation-misie

Przyjrzeliśmy się bliżej historii Kubusia Puchatka. Musieliśmy odgadywać ciekawe zagadki. Dla zaciekawionych przesyłamy link: https://view.genial.ly/5fa6bf1d316b3b0cf52d8ebf/game-breakout-urodziny-kubusia?fbclid=IwAR3RXo_NbQow1jFVcYbJs1BisZ51ZIze1A1wvFJSntBmlt0ZKHAjkp00gjw

Zajęcia zakończyliśmy dzisiaj na rozwiązaniu quizu oraz grze w milionerów dostępnej tutaj: https://view.genial.ly/5fac0b4cf73eb10d450e11a4/interactive-image-misie

Zachęcamy do udziału w następnych zajęciach w środę o

godzinie 13.30.

19.11.2020 r. - Dziś kolejny dzień zajęć świetlicowych on-line za nami. Kolejny raz bardzo miło spędziliśmy czas i chcemy się z tym z Wami podzielić. Mianowicie mówiliśmy o TOLERANCJI. Dlaczego tolerancja jest ważna? Siła tkwi w … różnorodności. Mamy dla Was krótkie filmiki, ale jakże ważne filmiki. Oto one, zachęcamy do obejrzenia:

1.      https://www.youtube.com/watch?v=47UOCjY7ZjQ

2.      https://www.youtube.com/watch?v=N1sTKBOs78A&feature=youtu.be

Oczywiście nie zabrakło zabawy z genial.ly. Dziś czekała na nas przygoda z dziećmi z całego świata. Musieliśmy odgadnąć bardzo trudne zadania. Powodzenia. Dajcie znać czy Wam się udało.   https://view.genial.ly/5ed3a1e06a01c811e66ed932/game-breakout-przygoda-z-dziecmi-z-calego-swiata Uczyliśmy się szanować różnice między nami, różnice w poglądach i gustach. Musimy pamiętać, że INNY NIE ZNACZY GORSZY.. MOŻEMY SIĘ Z CZYMŚ NIE ZGADZAĆ, ALE NALEŻY SZANOWAĆ ZDANIE I POGLĄDY INNYCH. Mamy także bardzo fajną piosenkę: „Każdy jest inny, każdy wyjątkowy”. Zachęcamy do jej posłuchania: https://www.youtube.com/watch?v=UrBmQBMnayE  Aby jeszcze lepiej zrozumieć na czym polega tolerancja obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia tolerancji”. Zapraszamy do jego obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=DL1Au8gOs9M    W takim temacie nie mogło zabraknąć Muminków, taka różnorodność charakterów, poglądów, zachowań oraz wyglądu pojawia się w mało, której bajce. Mimo to mieszkańcy Doliny Muminków są zgraną paczką gdzie każdy szanuje siebie nawzajem i akceptuje siebie takim jakim jest. Po omówieniu charakterystyki bohaterów Muminków przeszliśmy do testu, który wyszedł nam całkiem nieźle. Zachęcamy do podjęcia próby rozwiązania testu: https://test.4free.pl/test/336058/15743#imieA co powiecie na bajkowy pokój zagadek? Właśnie do takiego dołączyliśmy i bawiliśmy się rozwiązując kolejne zadania dzięki programowi genial.ly.  Ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość   i twórcze myślenie, bo przecież ćwiczyć swój umysł można również poprzez dobra zabawę. https://view.genial.ly/5ec10ad88e243b0d5a334729/game-breakout-escape-room-2?fbclid=IwAR1eKkJChfO6MuACYuCI50h6Idq9S8VZOM0C9qrixYTb4yyjBcNgn-KIGqo    Pod koniec naszego spotkania, aby się zrelaksować i ćwiczyć nasze ręce uczyliśmy się kolejnego rysunku. Krok po kroku tworzyliśmy żyrafę (Załącznik). Przesyłamy także nasze piękne żyrafy. Wspólna gra w Kalambury na stronie www.kurnik.pl sprawiła, że na naszych twarzach zagościł promienny uśmiech.

więcej...

19.11.2020 r. - Za nami drugie spotkanie Świetlicy Gwiazd. Dziś przenieśliśmy się w magiczny, ale jakże pouczający świat baśni Jana Chistriana Andersena. Na samym początku wychowawcy przedstawili uczniom tekst, który był zapisany do góry nogami. Możecie również spróbować go odczytać (dostępny w załączniku). Pomimo początkowych trudności wspólnymi siłami odczytaliśmy go i Uczniowie bez problemu domyślili się jaka to baśń...a było to … (sami musicie odgadnąć). Podsumowaniem rozmowy o tej baśni była piosenka, która wpadła wszystkich w ucho. https://www.youtube.com/watch?v=Ep9UQshsJ7w 

Bardzo kreatywnym i trudnym zadaniem był arcyciekawy wiersz-zgadywanka. Piękne rymy ukrywały tytuły baśni Andersena. Oczywiście uczniowie bez problemu odgadli o jakie tytuły chodziło. (Zabawa w załączniku).

Całość uzupełniła zabawa stworzona w programie genial.ly poświęcona wspomnianemu autorowi. Słuchaliśmy, zgadywaliśmy, układaliśmy puzzle i uczyliśmy się o baśniach. Specjalnie nie zdradzamy szczegółów, ponieważ poniżej zamieszczamy link aby i inni mogli się zabawić. Bardzo serdecznie zachęcamy aby w niego wejść. https://view.genial.ly/5e83ab56ba81d90dfb2383ce/interactive-image-miedzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci-z-andersenem

Na sam koniec uczyliśmy się rysować krasnala (krok po kroku przedstawione w załączniku, oraz prace krasnali wykonane przez dzieci) Dodatkowo uczniowie stworzyli inne postacie pięknych historii spisanych przez Andersena. Zapraszamy do wspólnej zabawy i serdecznie zachęcamy do wykonania prac związanych z tym tematem, które prosimy wysłać za pośrednictwem platformy teams albo na e-maila świetlicy: swietlicasp2kornik@wp.pl. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na czwartek 19.11.2020r. O godzinie 13:30. Czekamy z niecierpliwością.

1. Tekst do góry nogami (do przeczytania i odgadnięcia z jakiej to baśni)

2. Bajki (wiersz-zgadywanka)

3. Krasnal, krok po kroku

Rysunki krasnali
17.11.2020 r. - Za nami pierwsze spotkanie Świetlicy Gwiazd on-line. Uczniowie z dużą radością powitali siebie nawzajem i przystąpili do proponowanych przez wychowawców aktywności. Jedną z nich była gra w Stworki – Potworki. Proponujemy ją także pozostałym uczniom, którzy jeszcze do nas nie dołączyli. Zachęcamy do zaangażowania w grę rodziców, dziadków lub rodzeństwo.

Żeby zagrać w tę grę należy wydrukować planszę (w załączniku), przygotować pionki (mogą być guziki) oraz kostkę. Celem gry jest narysowanie stworka

-potworka wedle wzoru widocznego na polach. Każdy gracz po rzucie kostką przesuwa się na planszy o liczbę wyrzuconych oczek. Pola bez podpowiedzi oznaczają, że gracz sam wybiera część ciała, którą dorysowuje. Wygrywa osoba, która jako pierwsza stworzy stworka-potworka.

Miłej zabawy!

PS Dajcie znać jakie stworki wam wyszły! Zdjęcie lub skan wykonanej pracy prosimy wysyłać na adres: swietlicasp2kornik@wp.pl

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w środę 18 listopada o godzinie 13.30.

Poniżej i w galerii stworki z naszego spotkania.

15.11.2020 r. - kolejny raz byliśmy zmuszeni przejść na nauczanie zdalne. Świetlica szkolna chciałaby pozostać w stałym kontakcie ze swoimi uczniami ale nie tylko.  Zadanie, które prezentujemy poniżej jest propozycją dla wszystkich chętnych uczniów, nawet spoza świetlicy. W tym tygodniu w świetlicy mielibyśmy tydzień baśni i bajek. W wielu bajkach, baśniach pojawiają się królowie, księżniczki, a przecież oni muszą mieszkać w zamku. Nasza propozycja polega na wykonaniu zamku na kartce A4. Do wykonania murów zamku będzie potrzebna nam nasza dłoń, którą możemy pomalować farbką i zrobić odcisk, albo odrysować na kolorowym papierze, wyciąć i nakleić na wspomnianą kartkę. Nasze paluszki to będą wieże do których należy dokleić dach...a cała reszta to inwencja twórcza uczniów. 

Poniżej prezentujemy małą podpowiedź: 

https://stylowi.pl/32846173

Zdjęcie wykonanej pracy wraz z podpisem do kogo ona należy prosimy wysyłać na podany adres: swietlicasp2kornik@wp.pl

22.06.2020 r. - Jutro obchodzimy Dzień Taty. Jest to często święto pomijane i nie tak popularne jak Dzień Mamy a równie ważne. Dlatego proponujemy wykonanie  bardzo prostej pracy, a jednocześnie pięknie wyglądającej. Wystarczy nam jedynie papier kolorowy, klej i nożyczki. Poniżej mała podpowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=292UoM2sI1Q 

Efekty pracy można wysyłać na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

18.06.2020 r. - Chętnym uczniom proponujemy pracę dowolną na temat wymarzonych wakacji. Technika pracy dowolna, tylko nasza wyobraźnia może ograniczać. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Propozycje prosimy wysyłać na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

8.06.2020 r. Podajemy propozycję spędzenia kilku chwil oglądając eksperymenty z jajkami. Można się pokusić o wykonanie, któregoś z zaprezentowanych eksperymentów w filmie i przesłanie zdjęcia. Prosimy, aby uczniowie nie wykonywali ich samodzielnie. Zdjęcia przesyłamy na adres:  rogalinska.aneta@gmial.com

Propozycja: 

3.06.2020 r. - W  piątek, 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to okazja aby wśród młodzieży zaszczepić myśl jak bardzo istotny jest fakt dbania o naszą planetę, która niestety nie jest już w najlepszej kondycji. Wszystko w rękach młodego pokolenia, by  cofnąć to co ludzie dotychczas złego zrobili Ziemi i aby uratować nasz dom. Dziś praca w wykorzystaniem recyklingu nakrętek, których z pewnością mamy bardzo dużo w domu. Polega ona na zrobieniu drzewa z nakrętek. Poniżej przesyłam propozycję. Oczywiście można ją w dowolny sposób zmodyfikować i nie musi być to jesienne drzewo. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie. Mała podpowiedź:

https://dzieciakiwdomu.pl/2013/10/jesienne-drzewa-czesc-3.html 

Zdjęcia prac prosimy przesyłać na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

31.05.2020 r. - 2 czerwca obchodzimy Dzień Pierwszej Pomocy dla  Zwierząt Dzikich i Domowych. W związku z tym propozycja związana ze zwierzętami. Dziś potrzebny będzie talerzyk papierowy, klej, kolorowy papier, pisaki i oczywiście nożyczki. Papierowy talerzyk można z powodzeniem zastąpić kołem wyciętym z kolorowego papieru. 

Przydatne linki:

http://kreatywnieaktywnie.pl/lesne-zwierzatka-z-papierowych-talerzykow/ 

http://edufunkids.com/pies-praca-plastyczna-z-wykorzystaniem-talerzyka-papierowego/

Serdecznie zachęcamy do wykonania prac i przesłania ich zdjęcia na ades: rogalinska.aneta@gmial.com.

28.05.2020 r. - Już w poniedziałek obchodzimy święto Naszych Uczniów - Dzień Dziecka. Z tej okazji proszę chętnych uczniów o wykonanie pracy związanej z czymś bardzo smacznym. Większość z nas chyba lubi lody. Do wykonania tej pracy potrzebne będą: kartka papieru, kolorowy papier, klej, nożyczki, farbki lub pisaki oraz płatki kosmetyczne. Poniżej prezentuję link z małą podpowiedzią:

https://dzieciakiwdomu.pl/2015/07/lody-praca-plastyczna-na-upalne-dni.html 

Prace jak zwykle proszę wysyłać na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

25.05.2020 r. - Świetlica szkolna proponuje wykonanie pracy związanej z Dniem Mamy. Chętnym uczniom proponujemy pracę plastyczną. Technika pracy nie przypadkowa. Z pewnością uczniowie używają kredek, nie wyrzucajmy tego co nam zostanie z ich ostrzenia. Można wykorzystać to i stworzyć kwiaty. Dzięki temu powstanie piękna kartka. Link z pomysłem:

https://img1.stylowi.pl/images/items/o/201611/stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_kura-domowa-kredkowe-kwiatki-laurka-na-dzieN-matki_47490601.jpg 

Prace przysyłamy na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

18.05.2020 r. -   Harcerstwo staje się coraz mniej popularne wśród młodzieży, a przecież Polska ma ciekawą i bogatą tradycję z tym związaną. Młodzi ludzie zdobywali nowe umiejętności a przede wszystkim mieli wpajane pewne wartości i wzorce. 19.05. z kolei obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, dlatego też  chętnym uczniom proponujemy zaprojektowanie odznaki jaką można by zdobyć za dobre uczynki. Koncepcja pracy dowolna. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie. Mamy nadzieję, że najciekawsze pomysły, zostaną już z nami na świetlicy w tradycyjnej formie. Na pracę czekamy do czwartku. 

wychowawca świetlicy

meil: rogalinska.aneta@gmail.com

7.05.2020 r. - Za nami kwietniowe święto związane ze służbą zdrowia, ale w maju też mamy podobne święto. Przypada ono 12 maja i jest to Dzień Pielęgniarki. Tym razem wykonamy prace w hołdzie naszym cichym bohaterom. Może ktoś chciałby podziękować komuś indywidualnie, a może ogólnie wszystkim pielęgniarkom? Technika dowolna, wszelka inwencja twórcza mile widziana. Tym razem dopuszczamy możliwość zrobienia e-kartki. Na prace czekamy do 11 maja do godziny 14. Poprzednie prace, szczególnie rybki i biedronka nadal obowiązują.
e-mail:
rogalinska.aneta@gmail.com

5.05.2020 r. - Dzisiaj z racji tego, że mamy już wspaniałą wiosnę, a nie możemy w niej w pełni korzystać prezentujemy prostą pracę, którą z powodzeniem można wykonać na kartce papieru jak i przyozdobić nią okna w domu. Wystarczy wtedy tylko skleić poszczególne elementy nie naklejając na kartkę i przy odrobinie taśmy klejącej nakleić na szybę. Tematem pracy jest biedronka z samych kółeczek papieru. Ta postać wygrała w konkursie masek bohaterów. Poniżej link z małą podpowiedzią oraz e-mei do nadsyłania prac. 

https://www.youtube.com/watch?v=r0mUU1IM9mM 

rogalinska.aneta@gmial.com

3.05.2020 r. - Po pracach tematycznych, związanych ze świętami majowymi proponujemy cieką pracę. Mowa dzisiaj o rybkach wykonanych z odrysu własnej dłoni. Potrzebny będzie kolorowy papier, klej, kredki, pisaki. Poniżej przedstawiamy link do ciekawej pracy wykonanej tą techniką, Zachęcamy do wszelkich modyfikacji i wplątania własnych pomysłów. Zdjęcia prac należy przesłać na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

Inspiracja:

https://dzieciakiwdomu.pl/wp-content/uploads/2016/08/14f11-1.jpg 

29.04.2020 r. - Kwiatowy symbol maja

Proponujemy chętnym uczniom zrobienie kwiatowego symbolu maja, czyli bzu. Są to tak piękne kwiaty pod względem wyglądu jak i zapachu. Mało komu się nie podobają. Poniżej przedstawiamy dwie techniki. Jedna jest wykorzystaniem popcornu,który można zastąpić kuleczkami z chusteczki higienicznej, papieru toaletowego, serwetki, bibuły czy kartki papieru. Druga technika jest nieco trudniejsza - b ibuła z powodzeniem marszczy się bez użycia drutu, można ją pognieść w inny sposób i wychodzą ciekawe rzeczy. Natomiast jeśli komuś nie przypadnie do gusty żadna technika to jak najbardziej zachęcamy do użycia farb (można robić kleksy), kredek, papieru kolorowego. ostateczna propozycja to wykonanie zdjęcia bukietu bzu ustawionego w domu lub drzewka rosnącego w ogródku, przed domem czy gdzieś w naturalnym środowisku. Liczymy na ciekawe zdjęcia artystyczne

Przydatne linki:

https://www.youtube.com/watch?v=r9bJNB-sBPc 

 https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/05/bez-z-popcornu/

Prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

26.04.2020 r.  Flaga naszego kraju

Dzisiaj stawiamy na tradycję i upamiętnienie naszych świąt. Jesteśmy przed weekendem majowym, gdzie 2 Maja mamy Święto Naszej Flagi, a 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia "Konstytucji 3 Maja". W związku z tym proszę chętnych uczniów o zrobienie Flagi Naszego Kraju i przesłanie zdjęcia pracy na maila:  rogalinska.aneta@gmail.com.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

23.04.2020 r.   Europejski Dzień Śniadania

24.04 mamy dość nietypowe święto, ale zważywszy na warunki w jakich przyszło nam ostatnio żyć, mamy większą możliwość aby je celebrować. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania. Moja propozycja dotyczy ulubionego śniadania. Jakie jest ulubione śniadanie uczniów?  Można wykonać rysunek, zrobić produkty z plasteliny. Może wykonać zdjęcie ulubionego śniadania? Zachęcam serdecznie do wykonania zdjęć prac i przesłanie ich na adres: rogalinska.aneta@gmail.com.

21.04.2020 r. Samolot

Propozycja: zrobienie samolotu z klamerek. Klamerki dowolne: drewniane, z tworzywa sztucznego, małe, duże. Do pomocy potrzebne będą papier kolorowy, wycinki z gazet, pisaki, kredki, klej i na co mają ochotę nasi twórcy.Samolot można tez wykonać tylko z papieru. A może macie jużwykonane modele z papier?

Małe podpowiedzi: 

https://dziecinnieproste.com.pl/drewniane-samoloty...

Zdjęcia prac proszę przesłać na meila: rogalinska.aneta@gmail.com

20.04.2020 r. Maska

Dzisiejsze zadanie to wykonanie maski. Wybierzcie ulubionego bohatera i wykonajcie taką maskę, aby sugerowała kim jest ten bohater. Pomyślcie jakie są wasze ulubione bajki. Za pomocą maski przeniesiecie się w kolorowy świat bajek i na chwilę będziecie ulubionymi bohaterami. Czekam na mnóstwo propozycji. Zobaczymy, która bajka wygra ranking. Proszę jednak aby nie były to postacie negatywne. Zdjęcia przesyłacie na adres meilowy: rogalinska.aneta@gmail.com

4.04.2020 r. Świąteczny kurczaczek

Niedługo święta. Dzieci wykonały już zajączka. W oczekiwaniu na Wielkanoc kolejna propozycja świetlicy szkolnej związana ze świętami. Tym razem , aby zajączek nie był osamotniony proponujemy wykonanie świątecznego kurczaczka. Przesyłamy link do kilku pomysłów. Można wybrać dowolny. Prace należy przesłać do soboty wieczora  (4.04.2020) na adres: rogalinska.aneta@gmail.com

Oto podpowiedź:

25.03.2020 r. Moje największe marzenie

Praca dla chętnych uczniów to „Moje największe marzenie”. Technika dowolna, może to być rysunek, wyklejanka, wszystko to, co wpadnie uczniom do głowy. Może ktoś ma ciekawą pracę, którą wykonał już dawno i chciałby się nią pochwalić? Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w kolejnej zabawie.Prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com.

Wychowawca świetlicy

22.03.2020 r. Stworek

Zadanie dla chętnych uczniów to wykonanie najśmieszniejszego stworka – tylko buźkę, tak aby wprowadzić jak najwięcej uśmiechu. Do pracy najlepiej wykorzystać rzeczy z recyklingu: kartonik, wytłaczankę od jajek; do wykonania włosów można wykorzystać foldery reklamowe, gazety.
Mała podpowiedź:
https://mojedziecikreatywnie.pl/2014/08/poobiednie...

prace przesyłamy na adres: rogalinska.aneta@gmail.com