Szanowni RODZICE zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazywanie podanych wiadomości dzieciom i zachęcanie ich do zabawy.

Dzisiaj (18 marca) obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, a więc pobudzamy swoje szare komórki do myślenia i działamy! Na dzisiaj i nie tylko przygotowałem dla PAŃSTWA I WASZYCH POCIECH Alfabet Ćwiczeń. Już mówię o co chodzi. Zabawa polega na tym, że dostaniecie Państwo ode mnie link, który trzeba pobrać i zapisać. W pliku znajduję się zestaw ćwiczeń do wykonania w domu i nie tylko.
Opiszę również przykładową zabawę, którą mogą Państwo wykorzystać u siebie, ale zachęcam również do tworzenia własnych pomysłów. Ja też chętnie się czegoś nauczę od Was i od Dzieci, dlatego czekam na wspaniałe, kreatywne pomyślunki. Adres email, na który można opisywać te zabawy i wszystkie inne, które przyjdą Państwu do głowy: oskar.stankowiak95@gmail.com
Ale przechodzimy już do zabawy, oto moja propozycja!
Alfabet ćwiczeń - gra w scrabble
Macie Państwo 10 min na pokazanie jak największej ilości figur i ćwiczeń podanych w pliku, a druga osoba jest sędzią i decyduje czy dane ćwiczenie było poprawnie pokazane, jeśli tak to osoba zapisuje sobie literkę alfabetu na kartce. Później role się odwracają i tak gdy pierwsze pokazywało dziecko tak teraz rodzic musi pokazać jak najwięcej liter i tak samo zapisuje sobie swoje litery na kartce. Pamiętajmy 10 min dla każdego z osobna. Po tym jak mamy zapisane swoje litery następuje układanie słów przez kolejne 5 min, ale tylko z tych liter, które masz na kartce. Nie zapominamy o elemencie rywalizacji dla chętnych kto ma więcej słów ten wygrywa.

Zaangażujcie rodzeństwo jeśli jest i wszystkich członków rodziny. Powodzenia.

Oto link:

https://lookaside.fbsbx.com/file/Alfabet .pdf?to...