Kalendarz imprez i działań wychowawczych 2017/2018

Lp.

Nazwa

Termin

1 Rozpoczęcie roku szkolnego klas IV - VII
Rozpoczęcie roku szkolnego klas I-III i pasowanie na ucznia
Msza Św. – rozpoczęcie roku katechetycznego
4.IX
2 Rocznica wybuchu II wojny światowej - składanie kwiatów 1.IX
3 Opieka nad grobem Powstańców Wielkopolskich cały rok
4 Akcja charytatywna "Dzieci dzieciom z Lotynia" - zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Lotynia 4-8.IX
5 Mistrzostwa Szkoły w Czwórboju Lekkoatletycznym (kl. V - VII) IX
6 Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej dziewcząt IX
7 Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej chłopców IX
8 XXIV Sprzątanie Świata Nie ma śmieci - są surowce 14-20.IX
Wystawa plakatów, eko-instrumentów i konkursowych prac plastycznych 15.IX
kl. IV abcd - akcja Sprzątania Świata w Arboretum PAN 14-20.IX
warsztaty kl. I- III Rady na odpady 14-20.IX
9 Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego:
Apel wyborczy 18.IX
Wybory 20.IX
10 Kup Pan szczotkę - akcja charytatywna klasy 1-7 IX-X
11 Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca 29.IX
12 Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym IX-X
13 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia klasy III -IV 29.IX
14 V Kórnickie Dni Nauki dla kl. IV-VII - seminaria, zajęcia terenowe 21-22.IX
III Gminny Piknik Ekologiczny 23.IX
15 Zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska
Światowy Dzień Zwierząt - finał
IX-X
16 Zielona Szkoła – zajęcia przyrodnicze w OEL „Łysy Młyn” dla kl. VI a i VI b 6.X
17 Drzewo Franciszka - piknik połączony z sadzeniem drzew 7.X
18 Familienbaum- konkurs na plakat z drzewem genealogicznym w j. niemieckim dla klas 3 oraz 4-7 X
19 Mistrzostwa Szkoły w Warcabach X
20 Zbiórka makulatury, puszek, butelek plastikowych i nakrętek cały rok
21 Mistrzostwa Szkoły w Szachach X
22 Dzień Edukacji Narodowej - akademia szkolna 12.X
23 Tydzień kodowania X
24 Rocznica rozstrzelania mieszkańców Kórnika – udział w uroczystościach środowiskowych 20.X
25 Halloween – konkurs na plakat lub prezentację multmedialną w języku angielskim dla kl. V-VI X
26 Jesień w obiektywie - konkurs fotograficzny X/XI
27 Mój przyjaciel - MIŚ - konkurs dla klas II 24.X
28 Bal Wszystkich Świętych 31.X
29 Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie X-XI
30 Konkurs plastyczny: Zimowy krajobraz I
31 Szkolny Dzień Nauki dla kl. V-VII 18-19.I
Chemia - warsztaty i pokazy chemiczne 18.I
Biologia 19.I
32 Drzewo Franciszka - gminny ekologiczny konkurs plastyczny dla klas: I-III, IV-VI, VII, zespołów X-II
33 „Historia Kórnika” – konkurs wiedzy dla klas V XI
34 „Bawmy się razem” dla kl. I-III XII
35 "Spacerkiem po Bninie" konkurs wiedzy dla klasy IV XI
36 Mistrzostwa Gminy w Warcabach XI
37 Mistrzostwa Gminy w Szachach XI
38 Gminny Przegląd Pieśni Powstańczej 18.XI
39 Święto Niepodległości:
Udział w uroczystej Mszy Św.
Udział w uroczystościach środowiskowych
Widowisko patriotyczne
10,11.XI
40 Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w historię” X
41 Zabawa Andrzejkowa dla klasy 4a,4b,4c i 4d 28.XI
42 Konkurs Czy znasz „Dzieci z Bullerbyn"? - dla klas IV 14.XI
43 Zabawa Andrzejkowa dla klas V – VII 24.XI
44 Andrzejki klasowe 0 - III XI
45 Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus
- sesja jesienna: j. polski, j. angielski, matematyka, przyroda, historia
- sesja zimowa: j. polski, j. angielski, matematyka, przyroda, historia
- sesja wiosenna: j. polski, j. angielski, matematyka, przyroda, historia
XI,I,III
46 Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego (etap szkolny) 11.I
Wojewódzki Konkurs Matematyczny (etap szkolny)
12.I
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego (etap szkolny)
10.I
47 Konkurs na lampion adwentowy XI
48 Podziel się przed świętami - akcja charytatywna koła wolontariatu XII,III
49 Konkurs na ozdoby świąteczne dla klas IV – VII i I - III XII
50 Godzina kodowania XII
51 Konkurs na bożonarodzeniową kartkę świąteczną w j. angielskim, j. niemieckim, j. francuskim dla kl. II-III XII
52 Konkurs na bożonarodzeniową kartkę świąteczną w j. niemieckim, języku francuskim dla kl. IV-VII XII
53 Europejskie tradycje bożonarodzeniowe-popołudniowe spotkanie świąteczne XII
54 Ogólnopolska Stypendiada dla kl. II-III XII
55 Mikołajki - przedstawienie i prośby do Mikołaja 6.XII
56 Mikołajkowa bitwa na tricki XII
57 „Olimpusek” dla klas I-III - nauczanie zintegrowane i j. angielski I
58 Jasełka - widowisko teatralne dla klas 0-III 21.XII
59 Jasełka - widowisko teatralne dla klas IV-VII i kiermasz ozdób świątecznych 15.XII
60 Wigilie klasowe XII
61 Gwiazdka KTPS XII
62 Konkurs frazeologiczny dla klas V I
63 Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej II
64 Orszak Trzech Króli 6.I
65 Konkurs Piosenki Dziecięcej dla klas 0 XII
66 Gminny Przegląd kolęd i pastorałek I
67 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - akcja charytatywna WOŚP I
68 Kochamy nasze babcie i naszych dziadków - spotkania w kl. 0 19.I
69 Bal karnawałowy dla klas 0 – III 25.II
70 Bal karnawałowy dla klas IV – VII 26.II
71 Zespołowe Łamanie Głowy dla klas IV-VII 1.II
72 Konkurs Radiowy głos Światowy Dzień Radia (13.II) II
73 Dzień Bezpiecznego Internetu 8.II
74 Konkurs Piosenki Dziecięcej kl. IV - VI III
75 Wierszowisko konkurs recytatorski klas 0 IV
76 Szkolny konkurs recytatorski klas 0 II
77 Warsztaty plastyczne klas 0 V
78 Klasa z Klasą - znajomość savoir - vivre dla kl. I-III 24.V
79 Dama i Gentleman Szkoły dla klas IV-VII 29.V
80 Mistrzostwa Szkoły w Ergometrach Wioślarskich II,III
81 Mistrzostwa Gminy w Ergometrach Wioślarskich III
82 Dzień Talentów i Drzwi Otwarte Szkoły 10.III
83 Konkurs „Zuch” dla klas I –III III
84 Konkurs „Zuch” dla klas I –III – j. angielski III
85 Dzień liczby Pi III
86 Osterkarte- najpiękniejsza kartka wielkanocna w j. niemieckim klasy 3-7 III
87 Konkurs na Palmę Wielkanocną III
88 Konkurs na najpiękniejszą pisankę III
89 Konkurs Bajkowi bohaterowie dla klas II-III III
90 Warsztaty o tematyce wiosennej. Ekologiczna Marzanna III
91 Zielone warsztaty dla Ziemi. Światowy Dzień Ziemi IV
92 Dzień Ziemi 15-20.IV
93 Rekolekcje szkolne 21-23.III
94 Gminny Konkurs Języka Angielskiego: 'Let's sing! Zaśpiewaj!' IV
95 XV gminna sztafeta matematyczna dla klas I – III etap szkolny III,IV
96 Dzień patrona 17.IV
97 Składanie zniczy z okazji urodzin patronki XII
98 Drzewo Franciszka- finał międzygminnego projektu 20.IV
99 Konkurs "Hasło zachęcające do czytania " dla klas VI-VII IV
100 Pasowanie na czytelnika dla uczniów klasy I V
101 Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej I - III IV,V
102 Mistrzostwa Szkoły w Czwórboju Lekkoatletycznym klas IV - ych IV,V
103 Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 9.V
104 Uroczystość środowiskowa z okazji zakończenia II Wojny Światowej V
105 Młode talenty muzyczne – koncert letni 10.V
106 Potyczki ortograficzne kl. I –III V
107 Czy znam moją gminę? – konkurs dla klas VI V
108 Konkurs na anglojęzyczną prezentację o Kórniku dla klas IV-VII V
109 Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego dla kl. IV-VI "The Big Challenge". V
110 "Opatrunek na ratunek"- akcja humanitarna kl.1-7 V
111 Konkurs pięknego czytania dla klas I - III V
112 Dzień Dziecka 29.V
113 Turniej szachowy klas I - ych VI
114 Zakończenie roku szkolnego klas: I – III 22.VI
IV - VII 24.VI
klasy 0 22.VI
Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 21.VI

Kalendarz imprez i zawodów ma charakter otwarty i może ulegać zmianom.
Został przyjęty do realizacji uchwałą RP z dnia 12.09.2017 r.